Mothers For Ever-Mamadospito-Μαμαδοσπιτο
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
tinascraft.com
Image hosted by servimg.com
goneisonline
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 110
Πρόσφατα Θέματα
» ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!
από BokSurat Τετ Ιουλ 23, 2014 11:46 pm

» Γάλα novalac ar digest
από mariantaki Τρι Απρ 01, 2014 8:41 am

» ζηταω καροτσι,relax,ρουχαλακια και λοιπα ειδη για νογεννητο αγορακι
από violetta13 Τετ Μαρ 19, 2014 3:18 am

» Χαρίζω μάρσιπο Chicco
από violetta13 Τετ Μαρ 19, 2014 3:06 am

» ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ
από BokSurat Τετ Φεβ 26, 2014 1:47 am

» xarizo gala neomil to 1
από μαρω Κυρ Φεβ 09, 2014 6:47 pm

» ΠΟΣΟ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΝΤΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ???
από Rea Τετ Ιαν 29, 2014 4:34 am

» Πεθερα για γερα νευρα
από Rea Τετ Ιαν 29, 2014 4:32 am

» Καλησπερα σε ολες τις μαμαδες!!!
από Ladycat Δευ Δεκ 16, 2013 12:30 pm

» πωληση καλλυντηκων απο το internet
από aristea_85 Τρι Δεκ 03, 2013 4:03 am

» Διαγωνισμός
από SEAGULL11 Πεμ Νοε 21, 2013 9:00 am

» ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΗΛΑΖΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙ ΓΑΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΕΙΝΑΙ 1 ΜΗΝΩΝ
από BIBIAN Πεμ Νοε 07, 2013 2:58 am

» ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥΤΕΚΝΗ ΑΝΕΡΓΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΕ 6 ΠΑΙΔΙΑ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΤΡΟΦΙΜΑ Η ΡΟΥΧΑ
από BIBIAN Πεμ Νοε 07, 2013 2:54 am

» Νέος διαγωνισμός με δώρο 20 χωνάκια γεμάτα ζαχαρωτά!!!
από elfoula Σαβ Νοε 02, 2013 6:51 am

» δεν λειτουργει το φορουμ δεν βλεπω μανουλες μεσα
από Ladycat Παρ Οκτ 25, 2013 3:18 pm

follow us
translator

mamdospito
greek-sites.gr
greek-sites.gr - Κατάλογος Ελληνικών Ιστοσελίδων
ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
steliosmusic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

+16
koufetaki
littlefish
mikio
Ladycat
kisha
trianmeli
elenikaram
BokSurat
Rea
Candy Candy
derbybaby
joan80
vassiliki
ΠΟΠΗ
Πούπσυ
ChristinaThanps
20 απαντήσεις

Σελίδα 19 από 40 Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από joan80 Παρ Νοε 02, 2012 12:41 pm

Ρεα λενε ότι ο πρώτος χρόνος στον παιδικό είναι μεγάλο ζόρι. οπλίσου με υπομονή. εγω γι αυτό δεν έστειλα τον μικρό φέτος. Θα έφερνε τα πάντα. Εδω χωρίς παιδικό και η μύτη δεν λεει να σταματήσει.
joan80
joan80
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Υδροχόος Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από derbybaby Παρ Νοε 02, 2012 10:25 pm

καλημερα!!!σημερα τα ξημερωματα ειχε μια ανησυχια ο μικρος, μια τον επιανε λογυγκας, μια βογκουσε ολο στο βυζι την εβγαλε απο τις 5.30 μεχρι τις 7.κουτουλαωωωωωωω
derbybaby
derbybaby

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : sunny isle

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΠΟΠΗ Σαβ Νοε 03, 2012 12:12 am

kalhmeraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ox giati etsi derby?

ΠΟΠΗ

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από BokSurat Σαβ Νοε 03, 2012 3:58 am

καλημερες!!!!
ντερμπι ευχομαι να μην ειναι τιποτα... και να ηταν τυχαιο!!!
BokSurat
BokSurat

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Κριός Σκύλος
Ηλικία : 42
Τόπος : Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου

http://www.gate21.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από joan80 Σαβ Νοε 03, 2012 5:59 am

Οχ ΝΤερμπακι. Μπορει να ηταν τυχαιο. Εμενα τη δικια μου την πιανει λοξυγκας καθε φορα που τρωει και μετα βγαζει γουλιες κακ μετα μυριζει ξυνιλα η κακομοιρα. Κατι τον ενοχλησε τον μικρο και γιαυτο ηθελε το στηθος για παρηγορια.
joan80
joan80
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Υδροχόος Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από derbybaby Σαβ Νοε 03, 2012 8:45 am

δεν ξερω εαν ηταν τυχαιο, γενικα τρωει σε νορμαλ ωρες κ πλαισια.με το ρεψιμο δεν δυσκολευεται παντα αλλα δεν ρευεται κ παντα.γουλιες δεν εχουμε αλλα στις πορδιτσες λιγο ζοριζεται, κ νομιζω οτι τον πειραξε η σοκολατα που εφαγα χθες.δεν ξερω πια τι να τρωω!!!
derbybaby
derbybaby

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : sunny isle

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΠΟΠΗ Σαβ Νοε 03, 2012 11:14 am

ο λοξυγγας και στην δικια μ 40 μερες ηταν πολυ συχνος τρωγαμε και μετα συνεχεια λοξυγγα την επιανε.απο ρεψιμο δυσκολευομαστε πολυ αμα ρευει μια φορα θα ειναι θαυμα πορδιτσες οσες θελεις

ΠΟΠΗ

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από joan80 Σαβ Νοε 03, 2012 11:31 pm

Ντερμπι εγω θα σου προτεινα να το τσεκαρεις παλι με τη σοκολατα. Γενικα μην αποκλειεις με την πρωτη πραγματα γιατι μπορει να ειναι τυχαιο. Αν ξαναφας και παλι εχεις τα ιδια εννοειται οτι την κοβεις.
Επισης ηθελα να σε ρωτησω τα γαλακτοκομικα γιατι τα εκοψες; υπαρχει ενδειξη αλλεργιας η το εκανες προοληπτικα;
joan80
joan80
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Υδροχόος Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από derbybaby Σαβ Νοε 03, 2012 11:50 pm

καλημερα!!εντελως προληπτικα κ απο φοβο!ειπα να περασει το πρωτο διμηνο κ σιγα σιγα να αρχισω να βαζω τροφες.κοιτα σοκολατα ειχα φαει αρκετη εκεινο το απογευμα γιαυτο το σκεφτηκα.αλλα σε μικρες ποσοτητες ελπιζω οτι δε θα τον πειραζει.εσεις πως πατε????η μπουμπου καλη??
derbybaby
derbybaby

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : sunny isle

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΠΟΠΗ Κυρ Νοε 04, 2012 12:10 am

καλημερααααααααααααααα

ΠΟΠΗ

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από Rea Κυρ Νοε 04, 2012 1:36 am

derbybaby έγραψε:καλημερα!!εντελως προληπτικα κ απο φοβο!ειπα να περασει το πρωτο διμηνο κ σιγα σιγα να αρχισω να βαζω τροφες.κοιτα σοκολατα ειχα φαει αρκετη εκεινο το απογευμα γιαυτο το σκεφτηκα.αλλα σε μικρες ποσοτητες ελπιζω οτι δε θα τον πειραζει.εσεις πως πατε????η μπουμπου καλη??



χα, χα λες να του αρέσει το μίλκο όταν μεγαλώσει;;
Rea
Rea

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011
Ζώδια : Κριός Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : Στο χωριό...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από Rea Κυρ Νοε 04, 2012 1:38 am

Σχετικά με τη σοκολάτα... Όταν ήταν μικράκι το ηλεκτράκι μου εμφάνισε ατοπική δερματίτιδα. Η πρώτη φορά που την εκδήλωσε ήταν την επόμενη ενός απογεύματος που κατανάλωσα 1/2 κουτί χειροποίητα σοκολατάκια...
Rea
Rea

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011
Ζώδια : Κριός Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : Στο χωριό...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από joan80 Κυρ Νοε 04, 2012 1:48 am

derbybaby έγραψε:καλημερα!!εντελως προληπτικα κ απο φοβο!ειπα να περασει το πρωτο διμηνο κ σιγα σιγα να αρχισω να βαζω τροφες.κοιτα σοκολατα ειχα φαει αρκετη εκεινο το απογευμα γιαυτο το σκεφτηκα.αλλα σε μικρες ποσοτητες ελπιζω οτι δε θα τον πειραζει.εσεις πως πατε????η μπουμπου καλη??

Γιατί καλε το εχεις παρει από φόβο; Αν είναι να εμφανίσει κατι το παιδί θα το εμφανίσει. να ξερεις ότι κανονικά θα έπρεπε να έχεις κοψει και τα κρυφα. Δυο φίλες μου που είχαν θεμα αλλεργιας και γοπ τα μωρα έκοψαν τα πάντα. Η μια που θηλάζει ακόμα και η μικρή της είναι σχεδόν 8 μηνών δεν τρωει ούτε μοσχαρι, αβγό κ.λπ. Φυσικά τιποτα τυποποιημένο γιατί όλα κατι έχουν.

Εμείς προς το παρόν τα πάμε καλά. αλλα είναι νωρίς ακόμα. Περιμένω μετα το 20ήμερο να δω. Εκεί ξεκινάνε συνήθως τα όργανα. Βασικά αυτό που φοβαμαι είναι οι κολικοί. Για να δούμε.
joan80
joan80
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Υδροχόος Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από Rea Κυρ Νοε 04, 2012 2:00 am

Λοιπόν, έχω έν θέμα. Ποτέ δεν θυμάμαι σε ποια ενότητα ήταν το θέμα με τα σαπουνάκια.

μπορεί κάποιος να βοηθήσει τη γριά ξεκούτω του φόρουμ;;;
Rea
Rea

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011
Ζώδια : Κριός Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : Στο χωριό...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από joan80 Κυρ Νοε 04, 2012 2:07 am

Ορίστε κυρία μου http://www.mothers4ever.com/t949-topic
joan80
joan80
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Υδροχόος Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από Rea Κυρ Νοε 04, 2012 2:10 am

μερσί μποκού.
Rea
Rea

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011
Ζώδια : Κριός Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : Στο χωριό...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από derbybaby Κυρ Νοε 04, 2012 3:03 am

τα εχω παρει απο φοβο λογω κολικων του γιωργου.κ εγω εχω σαν πρωτο οροσημο τις 20 μερες κ μετα το 2μηνο.
derbybaby
derbybaby

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : sunny isle

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από joan80 Κυρ Νοε 04, 2012 5:27 am

Ειμαστε εν αναμονη. Παντως για να σου δωσω κουραγιο η μαμα μου λεει οτι αν εχει το πρωτο παιδι κολικους το δευτερο δεν εχει. Αρα εσυ εισαι τυχερη. Εγω παλι την πατησα.
joan80
joan80
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Υδροχόος Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από mikio Κυρ Νοε 04, 2012 7:11 am

Γεια σας κορίτσια! Καλό κουράγιο στο ντερμπάκι μπήκα να ευχηθώ που ζει αναμενόμενες καταστάσεις με τον μπεμπίκο. Με το θέμα υποψίας αλλεργίας μπορώ να σας βοηθήσω όποτε χρειαστείτε οτιδήποτε εδώ θα είμαι να σας απαντήσω στις απορίες σας. Αν δε σας δω εδώ μιας και δεν μπαίνω συχνά στείλτε μου π.μ.

Η μικρή μου βλέπετε από 14 ημερών άρχισε να εμφανίζει συμπτώματα, αναγωγές, κάποιους εμετούς κι αργότερα πράσινα σημεία στα κακά, διάρροια και βλέννες. Επίσης έκανε ατοπική και ανεξήγητα περιπρωκτικά συγκάματα. Και φυσικά δεν έπαιρνε πολύ βάρος παρόλο που θήλαζε πολύ και ανεμπόδιστα. Όλα τα παραπάνω όχι μαζεμένα φυσικά, αλλά είχα διαβάσει ότι είναι δείγματα αλλεργίας και πρόσεχα και το παραμικρό. Να σημειώσω ότι εγώ λόγω του ότι δεν το θέλω καθόλου το γάλα και ειδικά το αγελαδινό, όχι επειδή δε μου αρέσει, ίσα-ίσα, απλά μετά από πολλή μελέτη κατέληξα ότι θεωρείται από πολλούς περισσότερο βλαβερό για τον ανθρώπινο οργανισμό παρά ωφέλιμο, είχα κόψει με το που γέννησα τα αγελαδινά αλλά όχι τα υπόλοιπα και φυσικά δεν γνώριζα τπτ για τα "κρυφά". Γιατί τα κρυφά είναι πραγματικά πολύ κρυφά! Έχω συγκεντρώσει με πολύ ψάξιμο λίστα με όλα τα κρυφά, με ότι πρέπει να προσέχεις άμα έχει αλλεργία το παιδί.
Θα σου πρότεινα ντερμπάκι μου να παρατηρήσεις το μωράκι σου και να είσαι υποψιασμένη για κάθε σύμπτωμα.

Σου παραθέτω εδώ τα πιθανά συμπτώματα αλλεργίας. Να σημειώσω επίσης ότι δεν είναι υποχρεωτικό να έχει στο γάλα αλλεργία απλά το γάλα αναφέρεται πρώτο-πρώτο γιατί είναι η πιο συνηθισμένη αλλεργία στα βρέφη. Ακολουθεί η σόγια, η γλουτένη, το αυγό, το ψάρι και χίλια δυο άλλα...

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=40412

Και πιο αναλυτικά από ξένη ιστοσελίδα:

Bloating, gassiness
Skin rashes (for example, a sandpaper-like raised red rash on the face), eczema, hives
Runny nose, stuffiness, constant cold-type symptoms
Red itchy eyes, swollen eyelids, dark circles under the eyes, constant tearing
Diarrhea, mucousy stools, intestinal upset
A red rash around the anus
Generally cranky behavior, fussiness, irritability, colic
Vomiting or increased spitting-up
Asthma
Ear infections
Poor weight gain due to malabsorption of food

14 μήνες αποχή έκανα. Μετά το ξεπεράσαμε, είχαμε και καθαρές εξετάσεις και σιγά-σιγά άρχισα να ξανατρώω. (Και να ξαναπαίρνω τα κιλά που είχα χάσει με την αποχή! Κλάψ!)

mikio

Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΠΟΠΗ Κυρ Νοε 04, 2012 10:16 pm

καλημεραααααααααααα τι κανετε?ολα καλα

ΠΟΠΗ

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από derbybaby Κυρ Νοε 04, 2012 10:24 pm

καλημερα!!!μικιο σε ευχαριστω πολυ για τη λιστα, ελπιζω να μεινει αχριεστη!
να χαιρεσαι την αριαδνη σου κ εσυ τζοαν τον δημητρακη σου!!!να μας ζησουν κ πολυχρονα!!!!!!!!!!!!!!
derbybaby
derbybaby

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : sunny isle

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΠΟΠΗ Κυρ Νοε 04, 2012 11:00 pm

οοοοοοοοοο να μας ζησουν τα παιδακια αριανδη και δημητρακης πολυχρονοι κ παντα γεροι

ΠΟΠΗ

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από trianmeli Δευ Νοε 05, 2012 5:35 am

Χρονια πολλα στον Δημητρη μας να ειναι παντα γερος και καλοτυχος να σας ζησει
και εστω και καθυστερημενα Νεκταρια μου να σας ζησει η κουκλιτσα σας γερη να ειναι παντα στη ζωη της χρονια πολλα
trianmeli
trianmeli

Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ζώδια : Σκορπιός Φίδι
Ηλικία : 46
Τόπος : Μοσχατο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΠΟΠΗ Δευ Νοε 05, 2012 10:16 pm

kalhmeraaaaaaaaaaaaaaa

ΠΟΠΗ

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 19 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από derbybaby Δευ Νοε 05, 2012 10:55 pm

καλημερα κοριτσια!
εχουμε παιδιατρο σημερα να μας ζυγισει κ να μας μετρησει.
derbybaby
derbybaby

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : sunny isle

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 19 από 40 Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης