Mothers For Ever-Mamadospito-Μαμαδοσπιτο
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
tinascraft.com
Image hosted by servimg.com
goneisonline
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 110
Πρόσφατα Θέματα
» ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!
από BokSurat Τετ Ιουλ 23, 2014 11:46 pm

» Γάλα novalac ar digest
από mariantaki Τρι Απρ 01, 2014 8:41 am

» ζηταω καροτσι,relax,ρουχαλακια και λοιπα ειδη για νογεννητο αγορακι
από violetta13 Τετ Μαρ 19, 2014 3:18 am

» Χαρίζω μάρσιπο Chicco
από violetta13 Τετ Μαρ 19, 2014 3:06 am

» ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ
από BokSurat Τετ Φεβ 26, 2014 1:47 am

» xarizo gala neomil to 1
από μαρω Κυρ Φεβ 09, 2014 6:47 pm

» ΠΟΣΟ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΝΤΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ???
από Rea Τετ Ιαν 29, 2014 4:34 am

» Πεθερα για γερα νευρα
από Rea Τετ Ιαν 29, 2014 4:32 am

» Καλησπερα σε ολες τις μαμαδες!!!
από Ladycat Δευ Δεκ 16, 2013 12:30 pm

» πωληση καλλυντηκων απο το internet
από aristea_85 Τρι Δεκ 03, 2013 4:03 am

» Διαγωνισμός
από SEAGULL11 Πεμ Νοε 21, 2013 9:00 am

» ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΗΛΑΖΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙ ΓΑΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΕΙΝΑΙ 1 ΜΗΝΩΝ
από BIBIAN Πεμ Νοε 07, 2013 2:58 am

» ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥΤΕΚΝΗ ΑΝΕΡΓΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΕ 6 ΠΑΙΔΙΑ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΤΡΟΦΙΜΑ Η ΡΟΥΧΑ
από BIBIAN Πεμ Νοε 07, 2013 2:54 am

» Νέος διαγωνισμός με δώρο 20 χωνάκια γεμάτα ζαχαρωτά!!!
από elfoula Σαβ Νοε 02, 2013 6:51 am

» δεν λειτουργει το φορουμ δεν βλεπω μανουλες μεσα
από Ladycat Παρ Οκτ 25, 2013 3:18 pm

follow us
translator

mamdospito
greek-sites.gr
greek-sites.gr - Κατάλογος Ελληνικών Ιστοσελίδων
ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
steliosmusic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

+16
koufetaki
littlefish
mikio
Ladycat
kisha
trianmeli
elenikaram
BokSurat
Rea
Candy Candy
derbybaby
joan80
vassiliki
ΠΟΠΗ
Πούπσυ
ChristinaThanps
20 απαντήσεις

Σελίδα 35 από 40 Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από joan80 Τετ Ιαν 16, 2013 10:40 am

Βασιλικη επιστροφη στη βαση σου λοιπον. Αντε και με το καλο η δουλεια. Θα ειναι περιεργα παντως στην αρχη.

Ντερμπι δεν ξερω αν ειναι αλλεργια η οχι. Το ψαχνουμε. Αν υοαρξει βελτιωση μαλλον ειναι αλλεγια. Σε κανενα μηνα θα ξερουμε.

Ποπακι κανε υπομονη. Φαση ειναι κ θα περασει. Σιγα σιγα θα καταλαβει οτι δεν γινεται να τον εχεις ολο αγκαλια. Να του μιλας κ να παιζετε αρκετα.
joan80
joan80
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Υδροχόος Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από derbybaby Τετ Ιαν 16, 2013 10:42 am

μονο το θαυματακι?η δημητρα, η ελενη..που πηγατε ολες οεο??
ρε ποπη μ τι να σου πω δεν ξερω με τον μικρο..στον παιδικο δεν παει πια?
derbybaby
derbybaby

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : sunny isle

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από derbybaby Τετ Ιαν 16, 2013 10:43 am

τι συμπτωματα εχετε?τι σε εκανε να υποπτευθεις αλλεργια?
derbybaby
derbybaby

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : sunny isle

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από joan80 Τετ Ιαν 16, 2013 1:19 pm

Εχει βλένες στα κακά της εδώ και πολύ καιρό. Στην αρχή η παιδίατρος είπε να το δουμε, μηπως ήτν καμια ιωσούλα αλλά είναι σχεδόν μήνα έτσι, οποτε πιθανολογεί αλλεργία. βεβαια βαρος παιρνει κανονικά και δεν εχει αίμα στα κακα, αλλα δεν θελει να το διακινδυνεύσουμε και να επιδεινωθεί.
joan80
joan80
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Υδροχόος Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΠΟΠΗ Τετ Ιαν 16, 2013 1:29 pm

παει αλλα σημερα απεργια τ αστικα κ μ ανεβασε κ πυρετο

ΠΟΠΗ

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΠΟΠΗ Τετ Ιαν 16, 2013 10:07 pm

καλημερααααααααααααααααααααα

ΠΟΠΗ

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από derbybaby Τετ Ιαν 16, 2013 11:30 pm

καλημερα!!!
περστικα του ρε ποπακι!
τζοαν κ μενα ειχε βλεννες αρκετο καιρο κ μια μερα απλα σταματησαν..κ μετα τους 2 μηνες αρχισα να τρωω τα γαλακτοκομικα κ ενω παραμενουν πολυ υγρα τα κακα βλεννες δε βλεπω.
derbybaby
derbybaby

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : sunny isle

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από joan80 Πεμ Ιαν 17, 2013 1:43 am

Ντερμπι είχε βλένες ενώ δεν έτρωγες καθόλου γαλακτοκομικά; Και φανερά και κρυφά; Εμένα η μικρή έχει από πριν τα Χριστούγεννα και γι' αυτό είπαμε να τα σταματήσω. Θα κάνω ένα μήνα αποχή και αν δεν δω βελτίωση θα τα ξαναρχίσω. Η παιδίατρος δεν είναι 100% σίγουρη ότι είναι αλλεργία, οπότε πειραματιζόμαστε. Τη ρώτησα αν είναι ν ακάνω μαγιερ και μου είπε ότι ακόμα κ σε παιδιά με αλλεργία δεν δείχνει πάντα. Δεν είναι δηλαδη κ πολύ αξιοπιστη.
joan80
joan80
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Υδροχόος Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΠΟΠΗ Πεμ Ιαν 17, 2013 2:50 am

λοιπον ηπιε τ γαλα της 8.30 το οποιο μ τ εβγαλε ολο λες κ ανηξα τηην βρυση .9 και κοιμηθηκε κ εφαγε 11.50 110μλ.φοβηθηκα ν τησσσ δωσω κ αλλο μην μ τ ξανα κανει

ΠΟΠΗ

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από joan80 Πεμ Ιαν 17, 2013 4:39 am

Αρρώστησε Ποπάκι; Περαστικά. Δως της λίγο. Δεν μπορεί να μείνει και νηστική.
joan80
joan80
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Υδροχόος Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από mikio Πεμ Ιαν 17, 2013 5:04 am

joan80 έγραψε:Ντερμπι είχε βλένες ενώ δεν έτρωγες καθόλου γαλακτοκομικά; Και φανερά και κρυφά; Εμένα η μικρή έχει από πριν τα Χριστούγεννα και γι' αυτό είπαμε να τα σταματήσω. Θα κάνω ένα μήνα αποχή και αν δεν δω βελτίωση θα τα ξαναρχίσω. Η παιδίατρος δεν είναι 100% σίγουρη ότι είναι αλλεργία, οπότε πειραματιζόμαστε. Τη ρώτησα αν είναι ν ακάνω μαγιερ και μου είπε ότι ακόμα κ σε παιδιά με αλλεργία δεν δείχνει πάντα. Δεν είναι δηλαδη κ πολύ αξιοπιστη.

Kαλησπέρα σας και καλή χρονιά κορίτσια! Είχα καιρό να μπω, βλέπω έχει πέσει πολύ η κίνηση κι εδώ. Ελπίζω να είστε όλες καλά! Επειδή έχω πείρα, μάστερ μη σας πω πάνω στο θέμα, θα σου έλεγα τζόαν να επιμείνεις με την μάγερ και να πας αν χριαστεί μόνη σου μία πάνα της μικρής σε μικροβιολογικό για εξέταση. Η εξέταση αυτή δείχνει αν υπάρχουν ίχνη αίματος στα κακά κάτι που μπορεί να μη φαίνεται με γυμνό μάτι. Είναι απολύτως αξιόπιστη εξέταση και δείχνει πάντα. Οι εξετάσεις που είναι πιθανό να βγουν ψευδώς αρνητικές είναι οι αιματολογικές ή το δερματικό τεστ σε τόσο μικρή ηλικία. Ωστόσο η αποχή είναι μεγάλη ιστορία. Σου έχει πει η γιατρός σου τι να αποφεύγεις? Αν θέλεις να ψάξω να σου βρω τη λίστα μου να σου τη στείλω, δεν φαντάζεσαι πόσο καλά κρύβεται το γάλα και οι πρωτεΐνες του ακόμα και σε νηστίσιμα υποτίθεται προϊόντα... οπότε ίχνος από αυτά να φας και πάει περίπατο η αποχή χρόνου. Εγώ έκανα αποχή 14 μήνες και είχα μελετήσει πολύ καλά τα πάντα, όχι διατροφολόγος... και χημικός τροφίμων μπορώ να γίνω πλέον!

mikio

Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από vassiliki Πεμ Ιαν 17, 2013 5:18 am

νεκταρια τι κανεις? τα πιτσιρικια?ειστε ολοι καλά?
εσυ με το θεμα της ζηλιας ειχες προβλημα?πως το αντιμετώπισες?

περαστικά στο μωρο ποπάκι.
τζοαν κι εγω συμφωνω με τη νεκταρία,να την κανεις την εξεταση.αν βγει θετική τοτε εχεις σιγουρα προβλημα.αν παλι βγει αρνητική απλά δεν το αποκλειεις.

τα κοριτσια όντως χαθηκαν.με τη δημητρα που μιλησα μου ειπε έχει πρόβλημα με τη σελίδα μας και δεν μπορει να συνδεθει. προσπαθούσαν να το λυσουν με τη γατα.αλλά δεν βλεπω να τα πολυκαταφερνουν...
vassiliki
vassiliki
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Τοξότης Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γιάννενα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από joan80 Πεμ Ιαν 17, 2013 5:52 am

Νεκταρία δεν έχω πρόβλημα να κάνω μια μαγιερ ακόμα και να την πληρώσω. Απλώς και η δεύτερη παιδίατρος που μίλησα μου είπε ότι μπορεί να μην δείξει με την πρωτη και υπάρχουν περιπτωσεις που δείχνει η δεύτερη ή η τρίτη. Θα πάρω πάντως τηλ το μικροβιολογικό που είναι κοντά μου αν δω αν κάνουν και από βδομάδα μπορεί να κάνω μια για να είμαι ήσυχη. Τωρα για τα κρυμένα ξερω ότι υπάρχουν παντού. Αν δεν σου είναι πάντως κόπος θα ήθελα να μου στείλεις τη λίστα σου.

Πάντως όταν πάω σουπερ μάρκετ έχω πλέον πολύ γέλιο. καθομαι και διαβάζω τα πάντα.

Βασιλικούλα δώσε τα φιλιά μας στη Δήμητρα. Μας έλειψε. Δεν έχω και facebook για να της μιλήσω.
joan80
joan80
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Υδροχόος Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από Ladycat Πεμ Ιαν 17, 2013 6:03 am

κατσε να δω με τον μητσομ τι θα γινει
Ladycat
Ladycat
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Αιγόκερως Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Στο γατοσπιτο

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από mikio Πεμ Ιαν 17, 2013 6:23 am

Γράφω με μικρά, συγνώμη, επειδή λείπει το κουμπί των κεφαλαίων και θέλει ζόρι για να πατιέται κάθε φορά χωρίς το κουμπί.
Λοιπόν Τζόαν αρχικά να σου πω ότι επειδή σχεδόν πάντα υπάρχει διασταυρούμενη αλλεργία και με αιγοπρόβεια και με σόγια, το σωστό είναι να αποφεύγεις και αυτά. σε κάποιες περιπτώσεις υπάρχει ευαισθησία και στο μοσχαρίσιο κρέας αλλά μπορείς να αρχίσεις με τα γαλακτοκομικά και βλέπεις. εγώ είχα κόψει και το μοσχάρι και επιβεβαιώθηκε αργότερα ότι είχα κάνει πολύ καλά. όταν η μικρή είχε αρχίσει στερεές και της έδωσα λίγο μοσχαρίσιο κιμά μου έκανε καθαρά βλέννες αντί για κακά και δε χρειάστηκα επιπλέον επιβεβαίωση.

δεν τρως οτιδήποτε γράφει στη συσκευασία:

ορός γάλακτος
λακτόζη
στερεά γάλακτος
βουτυρόγαλα
πυτιά
μαργαρίνη
ξινή κρέμα
σοκολάτα γάλακτος
βούτυρο
στερεά βουτύρου
λάδι βουτύρου
καζεΐνη
καζεϊνικό αμμώνιο
καζεϊνικό ασβέστιο
υδρολυμένη καζεΐνη
καζεϊνικό σιδήρο
καζεϊνικό μαγνήσιο
Paracasein
Καζεϊνικό κάλιο
καζεϊνικό νάτριο
Κρέμα γάλακτος
Τυρόπηγμα
Λακταλβουμίνη
Λακτογλοβουμίνη
τη λέξη Γάλα σε οποιαδήποτε μορφή (πήγματα βουτυρογάλακτος, γάλα σε σκόνη, ξηρά στερεά γάλακτος, συμπυκνωμένο γάλα, υδρολυμένη πρωτεΐνη γάλακτος, λίπος γάλακτος, πρωτεΐνες γάλακτος, υποπροϊόντα γάλακτος, πέτσα γάλακτος και σακχαρούχο ή συμπυκνωμένο γάλα)


και ότι έχει σχέση με τυρί ή περιέχει τυρί κάθε είδους.

οι γαλακτοματοποιητές είναι φυτικής προέλευσης έλαια που χρησιμοποιούνται σαν συντηρητικά κλπ και δεν έχουν σχέση με το γάλα. είναι αμφίβολο όμως αν είναι κάθε φορά φυτικά αλλά ακόμα κι αν είναι ζωικής προέλευσης το πιο πιθανό είναι να είναι από χοιρινό και όχι από μοσχάρι.

η ζελατίνη είναι επίφοβη γιατί είναι ζωικής προέλευσης και συνήθως από μοσχάρι.

όπου συναντάς: μπλαμπλά.... ασβέστιο τρως καθώς δεν έχει σχέση με γάλα. π.χ. ανθρακικό ασβέστιο, θειικό ασβέστιο κλπ.

δεν έχουν σχέση με γάλα και τα: γαλακτικό οξύ, γαλακτικό κάλλιο, γαλακτικό νάτριο, γαλακτικό ασβέστιο.

Μην σε τρομάζει η λίστα. Γενικά μην έχεις στο μυαλό σου το τι δεν μπορείς να φας αλλά το τι μπορείς να φας.

Μπορείς όλα τα φρούτα και τα λαχανικά, από κρέατα, αρνί, κατσίκι, κουνέλι, κοτόπουλο, χοιρινό, κλπ. (αποφασίζεις αν κόψεις το μοσχάρι)
ψάρια, θαλασσινά, όσπρια, δημητριακά και ξηρούς καρπούς αν δεν υπάρχει υποψία φυσικά για αλλεργία και σε κάτι από αυτά. (καλύτερα να αποφύγεις τα φιστίκια)

τα συνήθη ύποπτα για γάλα ή βούτυρο που δεν πάει το μυαλό μας είναι: ψωμί του τοστ, δημητριακά, μαργαρίνες τύπου soft, μαγιονέζες και άλλες σάλτσες, αλμυρά σνακ, καραμέλες, τυποποιημένες σαλάτες (π.χ. σε ταραμοσαλάτα που θεωρείται νηστίσιμη έχω βρει καζεϊνικό νάτριο) και αλλαντικά (ζαμπόν, παριζάκι, μπέικον γαλοπούλα κλπ.). τα περισσότερα αλλαντικά περιέχουν ορό γάλακτος ή κάτι σχετικό. γιαυτό αν δε θες να τα κόψεις να αγοράζεις συσκευασίας που να βλέπεις τι περιέχουν και όχι χύμα από το σούπερ-μάρκετ.

επίσης συμπληρώματα διατροφής, φάρμακα και βιταμίνες.
κοιτάς τα πάντα δλδ και όχι μόνο τα προφανή (π.χ. μπισκότα ή άλλα σνακ)

μπορείς να τρως όλα τα νηστίσιμα σνακ, αρκεί να είσαι βέβαιη ότι είναι νηστίσιμα. θέλει προσοχή αν φας έξω ή αν ψωνίσεις από ζαχαροπλαστείο ή φούρνο. ρωτάς αν έχει γάλα, βούτυρο κλπ. και τρως με προσοχή. εγώ ρωτούσα τον σεφ αν δεν ήμουν σίγουρη. π.χ για μακαρονάδα ή ριζότο και έλεγα ότι είμαι αλλεργική στο γάλα, σόγια και μοσχάρι και στα προϊόντα τους για να με πάρουν στα σοβαρά (και για να μη λέω ολόκληρη την ιστορία...)
δεν τους έκανα δύσκολη τη ζωή καθώς συνήθως παράγγελνα νηστίσιμα, αλλά αν ήθελα κάποιο πιάτο που έφτιαχναν επί τόπου απλά τους ζητούσα να μη βάλουν ας πούμε το τυρί ή την κρέμα γάλακτος.

είναι απλά συνήθεια και συνηθίζεις γρήγορα πίστεψέ με. και το τι να προσέχεις και το τι τρως πλέον.

για να σε βοηθήσω σε ιδέες ενδεικτικά σου αναφέρω γεύματα(όπου βλέπεις θαυμαστικό να έχεις το νου σου στη συσκευασία μήπως είναι ύποπτο τρόφιμο):

πρωινό, δεκατιανό ή απογευματινό:

δημητριακά(!) με γάλα ρυζιού ή αμυγδάλου και αποξηραμένα φρούτα.
φρυγανιές(!) ή ψωμί του τοστ(!) με μέλι και ταχίνι και έναν χυμό.
σάντουιτς με διάφορα λαχανικά και αυγό σε φέτες.
σάντουιτς με λαχανικά και τόνο.
αποξηραμένα φρούτα μαζί με άψητους ξηρούς καρπούς.
ρυζογκοφρέτες ή γκοφρέτες καλαμποκιού.
παστέλια
κουλούρι Θεσσαλονίκης
νηστίσιμα κουλουράκια (λαδιού, πορτοκαλιού, μουστοκούλουρα κλπ.)
φρουτοσαλάτες και χυμούς φρούτων.
και γενικά ότι σνακ τρως σε περιόδους νηστείας (αν το έχεις επιχειρήσει)

φαγητά σχεδόν τα πάντα οπότε δεν ανησυχείς.
μπορείς να φτιάξεις και πίτσα χωρίς τυρί. (έχω φάει και σε πιτσαρία φίλου!) αλλά προσοχή μη βάλεις νηστίσιμο τυρί γιατί προέρχεται από σόγια αλλά και επειδή έχει πρωτεΐνες γάλακτος.

μπορείς να φτιάξεις και φαγητά με μπεσαμέλ αντικαθιστώντας στη μπεσαμέλ το γάλα με γάλα ρυζιού (βασιλόπουλος) και το βούτυρο με λάδι.
επίσης γλυκά με κρέμες τύπου άνθος αραβοσίτου ή ρυζόγαλα με γάλα ρυζιού αντί γάλα. αλλά αφαίρεσε λίγη ζάχαρη γιατί το γάλα ρυζιού γλυκίζει λίγο.

η γιατρός μου είχε πει να πάρω συμπλήρωμα ασβεστίου αλλά εγώ να σου πω την αλήθεια δεν πήρα γιατί και ο γυναικολόγος μου δε μου το σύστηνε ακόμα και στην εγκυμοσύνη. είναι επιβαρυντικό για τον οργανισμό. και επίσης ύποπτο να περιέχει πρωτεΐνες γάλακτος. αν πάρεις να διαβάσει εξονυχιστικά τη συσκευασία.
εναλλακτικά οι παρακάτω τροφές είναι πολύ πλούσιες σε ασβέστιο:
ταχίνι, αμύγδαλα, παστέλι, σουσάμι, όσπρια, πράσινα φυλλώδη λαχανικά, χοχλιοί, σαρδέλα ψητή.

αυτό που σου συστήνω να πάρεις είναι γαλακτοβάκιλλοι για να αποφύγεις τυχόν μυκητιάσεις από τη μη κατανάλωση γαλακτοκομικών. λέγονται acidophillus (έχουν διαφορετική περιεκτικότητα τα χάπια σε εκατομμύρια βακίλων π.χ 4 εκατ. ή 10 εκάτ. κλπ) εκεί θα δεις και διαφορά στις τιμές, αλλά τις βγάζουν πολλές εταιρίες, ψάξ΄το και μέσω νετ αλλά προσοχή μην έχουν λακτόζη ή μην είναι καλλιεργημένοι οι βάκιλοι σε μέσω από σόγια. την πάτησα μία φορά έτσι και χάρισα το κουτί. και όχι τπτ άλλο... είναι λίγο ακριβοί. αλλά δεν είναι ανάγκη να παίρνεις και κάθε μέρα. μπορείς να παίρνεις μία φορά στις 2-3 μέρες. εγώ το ξεχνούσα συχνά και δεν έπαθα τπτ. αλλά άμα έχεις ευαισθησία... ξέρω γω...

κλείνοντας να σου πω ότι υπάρχουν και εμβόλια που περιέχουν ύποπτες ουσίες σχετικές με το γάλα. εμείς δεν έχουμε κάνει πολλά εμβόλια αλλά το έμαθα αργά αυτό το τελευταίο. κοίταζα εφεξής τα συστατικά τους. σε κάποιο μου είχε κάνει διάρροια αλλά δε θυμάμαι και ήθελα πολύ να το διασταύρωνα. προς θεού όμως σε καμία περίπτωση δε θέλω να σε αποτρέψω από το να εμβολιάσεις το παιδί. απλά εμένα που είναι και της φιλοσοφίας μου... δε με ενόχλησε να μην πηγαίνουμε σύμφωνα με το πρόγραμμα... ή να παραλείψουμε κάποια εμβόλια όπως κάνω και με το γιώργο. εδώ θα συμβουλευτείς το γιατρό σου.

αν την ακολουθήσεις θέλει κουράγιο τον πρώτο καιρό μέχρι να μάθεις να ξεχωρίζεις και το μόνο σπαστικό είναι το ότι πρέπει να εξηγείς σε όλους, από αυτόν που θα βγείτε μαζί, μέχρι αυτόν που θα σε κεράσει το γλυκό και θα αρνηθείς γιατί το κάνεις ενώ μέχρι τώρα δεν το έκανες. μπορεί αν το είπα και δέκα εκατομμύρια φορές το χρονικό διάστημα των σχεδόν 14 μηνών (τώρα που το ξαναθυμάμαι ούτε εγώ το πιστεύω πώς τα κατάφερα!!!) που έκανα την αυστηρή αποχή.
κάποιοι... επέμεναν να το ξεχνάνε και να με κερνάνε ύποπτα...

mikio

Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από mikio Πεμ Ιαν 17, 2013 6:50 am

Βασιλικούλα μου, είναι χάρμα οφθαλμών τα μικρά σου! Καλά είμαστε, ευχαριστώ πολύ που ρώτησες! Κρυωμένη κι εγώ και τα μικρά, η Αριάδνη με τρελό μπούκωμα η καημένη αλλά προς το παρόν την παλεύουμε, όπως όλος ο κόσμος έτσι κι εμείς.
Για το θέμα της ζήλιας που με ρώτησες εγώ με τον αδερφό μου που είχαμε 26 μήνες διαφορά σκοτωνόμασταν από μωρά οπότε ήταν το άγχος μου κι εμένα και ο ουσιαστικότερος λόγος που τα έκανα κοντά-κοντά τα παιδιά μου. Να χτυπήσω ξύλο, να φάω τη γλώσσα μου, να κουνηθώ από τη θέση μου, γιατί κάθε που θα πω καλό λόγο για τα παιδάκια μου μετά λούζομαι τα αντίθετα για ένα διάστημα η κορακορίχτα, θέμα ζήλιας δεν είχαμε ποτέ με το γιώργο. Έπαιξαν ρόλο και η πολύ μικρή διαφορά ηλικίας και η συμπεριφορά η δική μας και αυτή που απαιτούσα από τους γύρω μας απέναντι στα παιδιά και ο χαρακτήρας του που "δεν υπάρχει" και το ότι ο γιωργάκης, μη γελάσετε, δεν είναι σκορπιδάκι αλλά λιονταράκι...
Αντίθετα με το Γιώργο, ζηλεύει η μικρή! Μιλάμε όλον τον κόσμο όμως! Το Γιώργο (να φάει και να πιει ότι τρώει-πίνει αυτός ακόμα κι αν είναι σκασμένη στο φαγητό , να παίξει ότι παίζει αυτός μακάρι να μην το έχει παίξει ποτέ πριν, να έρθει αγκαλιά μόλις έρθει αυτός μακάρι πριν να την παρακάλαγες κλπ...κλπ...) το μπαμπά της άμα έχει τη μαμά αγκαλιά και γενικά όποιον πλησιάσει τη μαμά αρχίζει τα "φύγε, δική μου" και τέτοια, τα άλλα παιδάκια άμα τους δώσει σημασία, μιλήσει, πάρει αγκαλιά η μαμά ή ο μπαμπάς "μπαμπά άστο κάτω μωλό!" και τέτοια. Αλλά μιλάμε για ζήλια! Στην αρχή κοιτάει με ύφος, μετά αρχίζει τις συστάσεις, στο τέλος τον τσαμπουκά κι αν δεν περάσει το δικό της?? Υποφέρει, έτσι??? Κλάμα παραπονιάρικο με το δάκρυ κορόμηλο να τρέχει! Στο σπίτι μέσα έχουμε καμιά φορά το θέμα "δικό μου, δικό μου" της διεκδίκησης ενός αντικειμένου ή προσώπου κλπ. Άλλο θέμα δεν μας έχει προκύψει. Τα δουλεύω πολύ όμως και κάθε που προκύπτει έξαρση από τη μικρή, το διασκεδάζουμε αντί να θυμώνουμε και να βάζουμε τιμωρίες. Θέλει πολλή υπομονή, μπλα-μπλα, επιβεβαίωση, αγκαλιές σε όλους. Με τη μικρή θέλει ακόμα δουλειά αλλά το καλό είναι ότι ο γιώργος δεν ρίχνει λάδι στη φωτιά, έχει κατανόηση, την αγαπάει, είναι υποχωρητικός, δοτικός.
Πιστεύω ότι βοήθησε στο θέμα του πρωτότοκου ότι δίναμε σε όλους την αγκαλιά, την προσοχή, το χάδι και ποτέ δεν κρύψαμε τις εκδηλώσεις μας για να μη ζηλέψει το μεγάλο. Να κρυβόμαστε όσο το μωρό δεν διεκδικεί και μετά μια στιγμή να αρχίσουμε να δίνουμε σημασία όταν έχουμε και το μωρό να αρχίζει να πιάνει κι αυτό μια θέση στο σπίτι? Αλί και τρισαλί! Ο Γιώργος ήταν μέσα σε όλα, αναλάμβανε ευθύνες βοηθού και μπορούσε να αγγίξει, πιάσει, χαϊδέψει, ερευνήσει το μωρό, δεν ήμαστε ποτέ "μη και μη" να το πάρουμε μακριά του.
Άλλα δε θυμάμαι προς το παρόν αυτά έχω, είναι και η μικρή τσαούσα δίπλα μου και μου λέει "έλα, σήκω!" κάτι θέλει οπότε σας αφήνω να πάω να δω. Σκορπίνα παιδί μου, είναι να μην λύνει και να δένει? και φυσικά να μη ζηλεύει??? ορίστε μας! τώρα λέει θα με βάλει τιμωρία που δεν της δίνω σημασία! αχαχαχα

mikio

Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από joan80 Πεμ Ιαν 17, 2013 7:22 am

Νεκταρία σε υπερευχαριστώ. Θα δοκιμάσω το γάλα ρυζιού. δεν ήξερα ότι υπάρχει. προχτές πήγα στο βασιλόπουλο και διάβασα περίπου 10 διαφορετικές συσκευασίες αλλαντικών και βρήκα ευτυχώς ένα που δεν είχε γαλα. Η κοπέλα στα αλλαντικά ήταν πολύ καλή και πρόθυμη να με βοηθήσει. Στην αρχή πραγματικά είχα απογοητευτεί αλλα μου έλεγε, που θα παει θα βρούμε ένα, δεν μπορεί όλα να έχουν γαλα.

Σιγα σιγά ελπίζω να συνηθισω. ειναι αρχή ακόμα.

Για τα εμβόλια δεν το ήξερα. θα ρωτήσω την παιδίατρο αν και δεν νομίζω να της αρέσει η ιδέα.
joan80
joan80
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Υδροχόος Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από mikio Πεμ Ιαν 17, 2013 7:38 am

To γάλα ρυζιού το έχει εκτός ψυγείου εκεί που έχει τα εβαπορέ και τα γάλατα σόγιας. Ούτε εγώ ήξερα ότι υπάρχει και σώθηκα γιατί ήθελα κάτι για να τρώω τα δημητριακά μου και να αντικαθιστώ το γάλα σε συνταγές. Με τη διατροφή θα δεις τρομερή διαφορά στην υγεία σου και στη σιλουέτα σου. Πραγματικά το γάλα και μάλιστα το αγελαδινό δεν είναι καλό για την υγεία μας αλλά πολύς λίγος κόσμος έχει ψαχτεί για να το ξέρει. Όσοι έχουν αλλεργία στο γάλα είναι από μια άποψη τυχεροί γιατί αποφεύγουν ένα "δηλητήριο" για τον οργανισμό. Βλέπω μαμάδες στο πάρεντς απελπισμένες να λένε ότι έκοψε το παιδί τους το γάλα και σκέφτομαι πόσο άδικο έχουν να αγχώνονται.

mikio

Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από derbybaby Πεμ Ιαν 17, 2013 9:34 am

καλησπερα!ναι ειχα κοψει σχεδον για ενα μηνα κ τα κρυφα αλλα ενω το χρωα ειχε φτιαξει, παραμεναν πολυ νερουλα κ με βλεννες.κ μετα τους 2 μηνες κ κατι που αρχισα να τα τρωω παλι ολα δεν εχουμε κανενα θεμα, ειναι πιο μουσταρδι απο ποτε, πλεον βλεπω κ σπορακια ενω δεν εβλεπα κ δεν εχει ξανακανει συγκαμα.οποτε δεν ξερω εαν ηταν θεμα αλλεργιας ή ανωριμοτηταςς του εντερου.οπως κ να εχει επειδη μιας αρχης βαζαμε πολυ καλο βαρος κ δεν ειχε καποιο αλλο συμπτωμα αλλεργιας σταματησα την αποχη κ ολα οκ.
ο βασιλοπουλος εχει κ γαλα καρυδας αρκετα οικονομικο κ νοστιμο!
αυτο με τη ζηλεια παντως κ εμεις μιας αρχης δινουμε την απαιτουμενη σημασια στο μωρο μπροστα στο γιωργο ωστε να μαθει κ ο γιωργος να του δινει σημασια κ να ειναι τρυφερος μαζι του.κ προς το παρον παροτι σκορπιουδακι δεν διεκδικει με "ασχημο" τροπο την προσοχη ουτε δειχνει να ζηλευει.ειναι παρα πολυ τρυφερος κ με τον μικρο κ θελει να κανουνε παγεα(παρεα).
derbybaby
derbybaby

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : sunny isle

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από BokSurat Πεμ Ιαν 17, 2013 10:53 am

καλησπερα!!!!!!
πωπω τρομερός οδηγός μικιο!!!! θα το κάνω "αποθηκευση" στις σελιδες μου (αχρειαστος να είναι), γιατί κ εγώ που έχω σκοπο να θηλάσω το 2ο δεν έχω ιδέα από αλεργείες κλπ διοτί ο μιχάλης δεν έχει εμφανίσει μέχρι στιγμής τίποτα...
BokSurat
BokSurat

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Κριός Σκύλος
Ηλικία : 42
Τόπος : Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου

http://www.gate21.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΠΟΠΗ Πεμ Ιαν 17, 2013 10:21 pm

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΟΥΚΛΕΣ

ΠΟΠΗ

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από derbybaby Παρ Ιαν 18, 2013 12:29 am

καλημερες!!!
μποκακι εγω θα σου προτεινα εστω προληπτικα το πρωτο διμηνο να αποφευγεις τα πολλα γαλακτοκομικα γιατι μπορει να προκαλεσουν ή να χειροτερεψουν κολικους! και ναι πλεον μπορω να το φωναξω το μικρο μ δεν εκανε ουτε μια μερα κολικους!!!!!!!!!!!μου φαινεται απιστευτο πως περασε ετσι αθορυβα το πρωτο τριμηνο!!!!ευελπιστω να εχουμε κ μια εξισου ηρεμη οδοντοφυια καθοτι ηδη τρωμε χερια κ εχουμε σαλια παααααρα πολλα..
τελικα τι εγινε με τη δημητρουλα??
derbybaby
derbybaby

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : sunny isle

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από joan80 Παρ Ιαν 18, 2013 4:56 am

Καλησπέρα κούκλες.

Ντερμπι και εμείς ευτυχώς ήμασταν τυχεροί με τους κολικούς. Το είχα άγχος γιατί αν είναι το πρώτο καπως την παλεύεις, στο δεύτερο όμως είναι πιο δύσκολα. Ελπίζω και η συνεχεια να είναι για όλες μας εξίσου καλή.
joan80
joan80
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Υδροχόος Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από BokSurat Παρ Ιαν 18, 2013 5:30 am

καλησπερααααααα!!!
ντερμυ τα φανερα εννοεις ε; ναι ισως να πρεπει, αλλα αντε να πεισεις την μανα μου οτι δενχρειαζεται το "φανερο ασβεστιο" για να κατέβει το γαλα... χαχαχαχαχα
θα το προσπαθησω πάντως ευχαριστω!
BokSurat
BokSurat

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Κριός Σκύλος
Ηλικία : 42
Τόπος : Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου

http://www.gate21.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 35 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από vassiliki Παρ Ιαν 18, 2013 7:14 am

έτσι ειναι τα λιονταράκια νεκταρία μου.οσο για τα δικά μου και τα δυο σκορπακια με οροσκοπο ζυγο. τι αλλο να ζητησω η ερμη μανα?ειμαι χαμενη απο χερι. προς το παρον καλα τα πανε,αν εξαιρεσουμε οτι μια μερα το φιλησε και τον δαγκωσε!και γενικά οταν αυτος κανει τα χαριτωμένα του αυτη κανει ζαβολιές.
vassiliki
vassiliki
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Τοξότης Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γιάννενα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 35 από 40 Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης