Mothers For Ever-Mamadospito-Μαμαδοσπιτο
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
tinascraft.com
Image hosted by servimg.com
goneisonline
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 110
Πρόσφατα Θέματα
» ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!
από BokSurat Τετ Ιουλ 23, 2014 11:46 pm

» Γάλα novalac ar digest
από mariantaki Τρι Απρ 01, 2014 8:41 am

» ζηταω καροτσι,relax,ρουχαλακια και λοιπα ειδη για νογεννητο αγορακι
από violetta13 Τετ Μαρ 19, 2014 3:18 am

» Χαρίζω μάρσιπο Chicco
από violetta13 Τετ Μαρ 19, 2014 3:06 am

» ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ
από BokSurat Τετ Φεβ 26, 2014 1:47 am

» xarizo gala neomil to 1
από μαρω Κυρ Φεβ 09, 2014 6:47 pm

» ΠΟΣΟ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΝΤΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ???
από Rea Τετ Ιαν 29, 2014 4:34 am

» Πεθερα για γερα νευρα
από Rea Τετ Ιαν 29, 2014 4:32 am

» Καλησπερα σε ολες τις μαμαδες!!!
από Ladycat Δευ Δεκ 16, 2013 12:30 pm

» πωληση καλλυντηκων απο το internet
από aristea_85 Τρι Δεκ 03, 2013 4:03 am

» Διαγωνισμός
από SEAGULL11 Πεμ Νοε 21, 2013 9:00 am

» ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΗΛΑΖΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙ ΓΑΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΕΙΝΑΙ 1 ΜΗΝΩΝ
από BIBIAN Πεμ Νοε 07, 2013 2:58 am

» ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥΤΕΚΝΗ ΑΝΕΡΓΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΕ 6 ΠΑΙΔΙΑ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΤΡΟΦΙΜΑ Η ΡΟΥΧΑ
από BIBIAN Πεμ Νοε 07, 2013 2:54 am

» Νέος διαγωνισμός με δώρο 20 χωνάκια γεμάτα ζαχαρωτά!!!
από elfoula Σαβ Νοε 02, 2013 6:51 am

» δεν λειτουργει το φορουμ δεν βλεπω μανουλες μεσα
από Ladycat Παρ Οκτ 25, 2013 3:18 pm

follow us
translator

mamdospito
greek-sites.gr
greek-sites.gr - Κατάλογος Ελληνικών Ιστοσελίδων
ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
steliosmusic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

+18
KaterinaL
agelaki-007
Πούπσυ
koufetaki
ΠΟΠΗ
Rea
kisha
aliki
vassiliki
annia
trianmeli
VAMPIRE
Ladycat
georkost
derbybaby
elenikaram
BokSurat
joan80
22 απαντήσεις

Σελίδα 9 από 31 Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 20 ... 31  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από derbybaby Πεμ Φεβ 14, 2013 1:10 am

καλημερα αλικη!αν τα αφηνες να πειραματιστουν μονα τους?να πιανουν με τα χερακια τους?σε ενα πλαστικο μπολακι μικραα κομματακια.οσο για το αν ειναι ετοιμα δε ξερω καθολου.εμεις αν θυμαμαι καλα λιγο μετα το χρονο ειχαμε σταματησει τα αλεσμενα αλλα ειχε βεβαια σχεδον ολα τα δοντια.μονο τραπεζιτες κ κυνοδοντες λειπανε που βγηκαν τα μεν 15 μηνων τα δε 18.
derbybaby
derbybaby

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : sunny isle

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από aliki Πεμ Φεβ 14, 2013 1:26 am

Η αλήθεια είναι οτι δεν το λεχω δοκιμάσει γιατί συνήθως τα πετάνε όλα κάτω.... θα το δοκιμάσω όμως!

ευχαριστώ!
aliki
aliki

Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από derbybaby Πεμ Φεβ 14, 2013 1:56 am

οτι θα τα πετανε ειναι ενα θεμα αλλα μπορει να συνηθισουν ετσι.
εγω ξεκινησα να του στρωνω ενα μουσαμα κατω απο το καρεκλακι του κ γλυτωνω τα πολλα πολλα απο το πατωμα.
derbybaby
derbybaby

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : sunny isle

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από Ladycat Πεμ Φεβ 14, 2013 2:40 am

h koκορη μου παρολο που εχει ολα της τα δοντια προτιμαει της σουπες κ τα αλεσμενα
Ladycat
Ladycat
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Αιγόκερως Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Στο γατοσπιτο

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από kisha Πεμ Φεβ 14, 2013 3:34 am

nai xronizoymeeeeeeee!!!οσο γιατααλεσμενα...εμενα η μικρη επαιρνε μπισκοτα η φρουτα σε κομματια,τα εβαζα σε πιατακι και την εβαζα στο σαλονι να βλεπει παιδικα...εκει εχω ενα τραπεζακι δικο της με καρεκλακι καθεται εκει,ξεχνιεται και τρωει!επισης δοκιμασε εξωσε βολτανα παιρνεις τοστμαζι σου με κασερακι και δινε τους απο μισο ν ακρατανε και ν ατρωνε στο καροτσι. η παστελακια...ο μικρος εχει 4 δοντια πανω και 4 κατω, τρωει τοστγια πρωινο,τον παραταω στο παρκο του του δινω τοστσε 2 κομματια και τρωει κι ασχολειται μια χαρα ετσι!η ηλιανα συνηθως τρωει cheerios δημητριακα η φρουτα η ψωμι με μαρμελαδα για πρωινο, τα δημητριακα χωρις γαλα εστο σαν σπορακια!
kisha
kisha

Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2011
Ζώδια : Δίδυμος Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από kisha Πεμ Φεβ 14, 2013 3:35 am

μην ταπιεζεις ομως οσο φανε!το οτι θα μ αζευεις μονιμα απο κατω και θα γινονται μουργοι επρεπε ηδη να το εχεις συνηθισει!αχαχαχα!
kisha
kisha

Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2011
Ζώδια : Δίδυμος Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από aliki Πεμ Φεβ 14, 2013 4:08 am

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!

εχω και δυο σκυλάκια τα οποία είναι ήδη λίγο χοντρούλια, οπότε προβλέπω να 'μαζεύουν' οτι πέφτει στο πάτωμα!

Τζάμπα καθάρισμα δηλαδή!
aliki
aliki

Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από Rea Πεμ Φεβ 14, 2013 4:29 am

Κορίτσια μου τελικά σήμερα το πρωί έφυγε η καλή μου μανούλα.

Ευτυχώς γιατί την τελευταία εβδομάδα πολύ πόναγε και δεν ήταν πια για ζωή. Στεναχωρέθηκα όμως, γιατί την πέμπτη της είπα ότι ΣΚ θα της πάω τα πιτσιρίκια και δεν τα πήγα. νόμιζα ότι είχαμε και άλλο χρόνο...

Πρόλαβε όμως το προηγουμενο ΣΚ να δώσει την ευχούλα της στο Ηελκτράκι μου. Τη ειδα που έβαλε το χεράκι της πάνω στο κεφαλι του παιδιού μου.

Βρε γμτ, όσο και να λέω καλύτερα που ησύχασε δεν το αντέχω. Δεν το αντέχω που δεν θα υπάρχει πια στη ζωή μου. Ο πιο γλυκός άνθρωπος του κόσμου. γμτ.
Rea
Rea

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011
Ζώδια : Κριός Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : Στο χωριό...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από kisha Πεμ Φεβ 14, 2013 4:35 am

ΘΕΡΜΑ ΣΥΛΛΥΠΗΤΗΡΙΑ ρεα μου!να σαι γερη να τη θυμασαι...ησυχασε απο τη μια αλλα παο την αλλη , ...θα σουλειπει αφανταστα...αχ ...μανουλες...
kisha
kisha

Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2011
Ζώδια : Δίδυμος Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από trianmeli Πεμ Φεβ 14, 2013 5:34 am

Ρεα μου τα θερμα μου συλλυπητηρια, μεγαλη και δυσκολη η απωλεια της μανας να ειστε γεροι να τη θυμαστε,
Αλικη εμενα η μικρη μου εχει μονο 4 δοντια δυο επανω κα δυο επανω και δεν τρωει πια αλεσμενα βεβαια εγω απο 7 μηνων περιπου της δινω μιραντα κουλουρι θεσσαλονικης και το τρωει μονη της στην αρχη βεβαια παντα τη προσεχα τωρα πια το κανει μονη της δοκιμασε λοιπον να τρωνε μονα τοοους
Κισακι αντε με το καλο τα γενεθλια σας
trianmeli
trianmeli

Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ζώδια : Σκορπιός Φίδι
Ηλικία : 46
Τόπος : Μοσχατο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από Ladycat Πεμ Φεβ 14, 2013 6:19 am

ζωη σε εσας ρεα μου καλο [αραδεισο στην μανουλα καλη δυναμη σε εσας
Ladycat
Ladycat
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Αιγόκερως Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Στο γατοσπιτο

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από joan80 Πεμ Φεβ 14, 2013 6:29 am

Ρεα τα θεμρμα σου συλλυπητήρια. Να ζήσετε να τη θυμόσαστε.

Αλίκη, όσο τα πιέζεις τόσο θα αντιδρούν. ειναι και η ηλικία που αρχίζουν τα νάζια. Και εγώ θα σου πρότεινα αυτό που λεει η ντερμπι. να τα αφήσεις να πειραματειστούν χωρίς να υπάρχει η πίεση να φανε συγκεκριμένη ποσότοτητα. Και τα παιδιά θα χαρούν και τα σκυλάκια...
joan80
joan80
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Υδροχόος Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από derbybaby Πεμ Φεβ 14, 2013 8:02 am

[quote="Rea"]Κορίτσια μου τελικά σήμερα το πρωί έφυγε η καλή μου μανούλα.

Ευτυχώς γιατί την τελευταία εβδομάδα πολύ πόναγε και δεν ήταν πια για ζωή. Στεναχωρέθηκα όμως, γιατί την πέμπτη της είπα ότι ΣΚ θα της πάω τα πιτσιρίκια και δεν τα πήγα. νόμιζα ότι είχαμε και άλλο χρόνο...

Πρόλαβε όμως το προηγουμενο ΣΚ να δώσει την ευχούλα της στο Ηελκτράκι μου. Τη ειδα που έβαλε το χεράκι της πάνω στο κεφαλι του παιδιού μου.


Βρε γμτ, όσο και να λέω καλύτερα που ησύχασε δεν το αντέχω. Δεν το αντέχω που δεν θα υπάρχει πια στη ζωή μου. Ο πιο γλυκός άνθρωπος του κόσμου. γμτ.[/quote

Ρέα μ υλληπυτηριΑ!θα στα προσεχείς από ψηλά τα μωράκια σου κ σένα..καλή της ξεκούραση..
derbybaby
derbybaby

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : sunny isle

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από elenikaram Πεμ Φεβ 14, 2013 8:04 am

Ρέα, τα συλλυπητήρια μου. εύχομαι να ζήσεις χίλια χρόνια να τη θυμάσαι.
Πραγματικά, έχω ζήσει και εγώ παρόμοια περίπτωση με τον πατέρα μου, όταν ήμουν 14 χρονών και δεν ξέρεις τι να πεις...
καλά που ''έφυγε'' για να ξεκουραστεί? η γιατί μας άφησε?
Τέλος πάντων, η ζωή συνεχίζεται...
elenikaram
elenikaram

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Παρθένος Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : athens-kallithea

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΠΟΠΗ Πεμ Φεβ 14, 2013 10:51 am

reaki mou sullhphthria kopela mou zoi se sas .tha prosexei apo psila ta aggeloudia sou h manoula sou...

bre dhmhtra bre koritsi mou giati tosoi kakia?zhthsa sugnomh ti allo theleis?giati to sunexizeis poios o logose edo mesa den exoume na moirasoume tpt gia ta mikramas milame ..den einai krima n xalaei h parea ...
kserei kamia an gennhse h bok fusiologika h kaisarikh?

ΠΟΠΗ

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από elenikaram Πεμ Φεβ 14, 2013 11:32 am

Δεν ειχα σκοπο να ξαναμιλησω γιαυτο το θεμα αλλα βλεπω πως βγαινει στην επιφανεια παλι και επειδη με αφορα αμεσα, θελω να απαντησω!
Οταν η Ποπη ειχε προβλημα μαζι μου και ελεγε οτι ειμαι ρουφιανα γιατι δεν επιασε εμενα εκτος φορουμ να μου το πει και το ελεγε στις υπολοιπες κρυφα απο μενα? Η Δημητρα δηλαδη δεν ειναι σωστη που τα ειπε δημοσια και δεν τα ελυσε με πμ? αυτα εκανε η Ποπη πριν τη Δημητρα.
Η Δημητρα τα ελεγε με πμ να ξεκολλησει να μη λεει μαλακιες.
την προειδοποιησε δε την εκανε βουκινο ετσι ξαφνηκα!
Αλλα η Ποπη το παρατραβηξε και εκανε πουστια και στη Δημητρα αυτο ηταν το ευχαριστω.Τουλαχιστον η Δημητρα τα ειπε μπροστα της να τα βλεπει και δεν επιασε τις αλλες μια μια να τα λεει απο πισω της οπως εκανε η Ποπη μαζι μου!
Ποπη βλεπω οτι μετα απο οσα εσουρες για μενα πισωπλατα εχεις το θρασσος να μπαινεις ακομα και να μιλας χωρις ντροπη και σαν να μην τρεχει τιποτα.
Ειχα καθε καλη διαθεση να ξαναγραφω αλλα δε μπορω να ειμαι με ενα ατομο το οποιο με εθαβε πισωπλατα ενω την ιδια στιγμη ερχοταν στο φεις και μου εκανε την φιλεναδα!!!
Τον καιρο που με εθαβες πισοπλατα, ταυτοχρονα στο fb μου το επαιζες καλη φιλεναδα και με ρωτουσες πως θα παρει ο γιος σου μερος στον διαγωνισμο που ειχα βαλει την Ναντια. Αλλα δεν ειχες την μαγκια να μου πεις, ρε Ελενη, θελω να σε ρωτησω κατι, χωρις παρεξηγηση...μηπως παιζεις αλλο ρολο? σε πληροφορω πως θα το δεχομουν και δεν θα ειχε γινει τιποτα τωρα. παρα αυτο που εκανες να πιανεις οοολα τα κοριτσια και να ρωτας αν με θεωρουν ρουφιανα! και δεν σταματησες σε καμια! συνεχιζες να ρωτας και αλλη και αλλη μεχρι να παρεις την απαντηση που θελεις. την πατησες ομως!
Απορρω αν ολες εσεις που ειστε εδω μεσα, θα κανατε φιλιες με καποια που σας κατηγορουσε πισω απο την πλατη σας και μετα ελατε να μου πειτε να τα εχω καλα εγω με την Ποπη!
Εγω εχω φιλες καλες στη ζωη μου με ολη τη σημασια της λεξης! με αγαπουν και με εκτιμανε οποτε δεν εχω αναγκη να μιλησω με την Ποπη.
Οταν ειχε γινει ο κακος χαμος με τη Στελλα, δεν εφυγε καμια απο το φορμουμ, ενω τωρα με της βλακιες της Ποπης εφυγαν οι μισες!!!!! αυτο και μονο λεει πολλα!
Επειδη εμενα μου αρεσουν τα γλυκα λοιπον και οχι τα σαπια ,θα παρω μπακλαβα!!!
elenikaram
elenikaram

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Παρθένος Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : athens-kallithea

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από Rea Πεμ Φεβ 14, 2013 11:58 am

elenikaram έγραψε:
καλά που ''έφυγε'' για να ξεκουραστεί? η γιατί μας άφησε?
...

Αυτό....
Rea
Rea

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011
Ζώδια : Κριός Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : Στο χωριό...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από Rea Πεμ Φεβ 14, 2013 12:05 pm

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ, ειλικρινά...

Καλό βράδυ και αφήστε πίσω πράγματα που είναι ασήμαντα. Μην αφήσετε βλακείες να σας μαυρίζουν τη ζωή. Αλλού είναι το νόημα. Αλλιώς σου'πα μου 'πες και τελέιωμό δεν έχει.

Φιλιά πολλά πολλά
Rea
Rea

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011
Ζώδια : Κριός Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : Στο χωριό...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από Ladycat Πεμ Φεβ 14, 2013 12:09 pm

Καλη δυναμη κουκλα
Ladycat
Ladycat
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Αιγόκερως Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Στο γατοσπιτο

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από vassiliki Πεμ Φεβ 14, 2013 2:08 pm

συλληπητηρια ρεα.να ζησετε να την θυμόσαστε...
τα παιδιά σου και τα ματια σου.μονο αυτα μας μενουν στο τελος.εκει θα βρεις την δυναμη να συνεχίσεις.πολλά φιλιά.
vassiliki
vassiliki
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Τοξότης Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γιάννενα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από vassiliki Πεμ Φεβ 14, 2013 2:10 pm

αλίκη θα συμφωνήσω με την ντερμπυ κ την τζοαν.μπορεις αν θες να παιξεις το παιχνίδι "μην τα φατε αυτα".βαζεις κομματακια τροφής και γυρνας την πλάτη.το απαγορευμενο ειναι πιο γλυκο!
vassiliki
vassiliki
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Τοξότης Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γιάννενα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από Rea Πεμ Φεβ 14, 2013 6:49 pm

aliki έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!

σαν νέο μέλος στην ομάδα σας δεν γνωρίζω την ιστορία, αλλά για ίντριγκές έχω τον σουλεϊμάν και τη φατμαγκιούλ.
είστε μια ωραία παρέα, γιαυτό και μπαίνω κάθε μέρα, να λέμε καμιά βλακεία να γελάμε, όπως επίσης να γελάμε με τα κατορθώματα των παιδιών μας!

Ας σας πω λοιπόν τον προβληματισμό μου. τα παιδιά μου είναι 21 μηνών (πολύ πρόωρα να σας θυμίσω), έχουν μπόλικα δόντια αλλά αρνούνται να φάνε οτιδήποτε σε στερεά μορφή! Τρώνε μόνο μπισκότα-κουλουράκια, ψωμί, φέτα, και αυτά μόνο 4-5 μπουκίτσες και μετά σταματάνε και τα φτύνουν. Όλα τα γεύματα στο μπλέντερ. Έχω δοκιμάσει τα πάντα, όλα τα φαγητά-φρούτα-γλυκά αλλά τα φτύνουν. Ακόμα και νηστικά τα άφησα, αλλά δεν τρώνε παραπάνω απο 4 μικρές μπουκίτσες.

Ώρες ώρες σκέφτομαι μήπως δεν είναι έτοιμα ακόμα, αλλά δόντια έχουν, και βλέπω άλλα παιδάκια που τρώνε με 2 δόντια μόνο!!! Μήπως δεν πρέπει να κάνω συγκρίσεις?? Αν δεν τρώνε τώρα που είναι σχεδόν 2 χρονών, πότε στο καλό θα φάνε???

Αλίκη αν κατάλαβα καλά τα παιδάκια σου γεννήθηκαν πρόωρα. Ίσως να έχουν ένα θέμα ανωριμότητας (ίσως λέω) γαστροοισοφαγικού με την ίδια λογική που έχουν θέμα τα παιδάκια που παρουσίασαν παλινδρόμιση ως βρέφη. Τα ίδια που περιγράφεις έχουμε με τον ανηψιό μου - 24 μηνών - και τα ίδια με ένα κοριτσάκι που έμενε στην παλιά γειτονιά μας - αυτή ξεκίνησε στερεά κάπου στα 3 -. Και οι 2 με ιστορικό παλινδρόμισης

βασικά ο ανηψιός μου δεν ενδιαφέρεται για το φαγητό καθόλου, δεν ζηλεύει τίποτα - άντε λίγο ψωμάκι και αυτό σαν πουλάκι. Αν του βάλεις φαγητό κανονικό δεν θα φάει τίποτα. Ή θα φάει ελάχιστο και μετά θα σταματήσει ή θα αναγουλιάσει.

Η αδερφή μου του δίνει ακόμα αλεσμένα. Προκειμένου να φάει. Και την ώρα του φαγητού βάζει μίκυ στο youtube. Ζόρικη φάση...

Ίσως όμως στην περίπτωσή σας το θέμα να είναι μόνο κάποιο είδος αντίδρασης όχι σε κάτι συγκεκριμένο - απλά αντίδραση στη διαδικασία του φαγητού. Κάνε αυτό που λέει η βασσιλική - κάνε τους να αντιδράσουν στην απαγόρευση. Επίσης θα πρότεινα υγιεινά σνακς - πχ το καλοκαίρι να χτυπάς γιαούτρι με μπανάνα και χυμό μπανάνας να το βάζεις στη κατάψυξη σε ειδικές θήκες για παγωτό ξυλάκι και να τους το πασσάρεις για παγωτό. Τέτοιες θήκες στο τζάμπο βρίσκεις. Κέικ με καρότο χωρίς ζάχαρη. Ψητά κεφτεδάκια. Βάλε ένα πιάτο με κεφτεδάκια εκεί που παίζουν και τσιμπολόγα και εσύ μερικά. το χειρότερο που μπορεί να συμβεί είναι να τα φας μόνη σου Smile

Μιλκ σέικ με μπανάνα και γάλα, γάλα αμυγδάλου κ.α.

ΥΓ: τα αλεσμένα τα τρώνε άνετα 'η τους κάνεις κόλπα και εκεί όπως η αδερφ'η μου;
Rea
Rea

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011
Ζώδια : Κριός Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : Στο χωριό...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από aliki Παρ Φεβ 15, 2013 12:53 am

Καλημέρα Ρέα,

με τα αλεσμένα τα πάνε μια χαρά. Τρώνε εύκολα, τα πάντα, και σε μεγάλη ποσότητα. Εκτός απο πρόωρα, είχαν και οι δυο παλινδρόμιση για πολύ καιρό, μέχρι 8 μηνών περίπου, οπότε υποψιάζομαι οτι ισως είναι ανώριμα ακόμα.

Εχθές τους έδινα μπουκίτσα μπουκίτσα με το χέρι μου, ψωμί με φέτα και το έτρωγαν. Σε κάποια φάση τα έβαλα όλα τα κομματάκια μπροστά τους κι εγινε χαμός! Ο μικρός τα επιασε και τα έτριβε όλα πάνω στο δισκάκι του ενώ η μικρή τα έπιασε και τα έχωσε όλα στο στόμα της! Στο καπάκι τα έκανε εμετό. Επίσης εμετό έκανε κι ο μικρός, μια μεγαλη μπουκιά.

Παρατήρησα οτι δεν τα μασάνε, τα πιπιλάνε μέχρι που παπαριάζουν και δεν είμαι σίγουρη οτι τα καταπίνουν όλα, και αν τα καταπίνουν σωστά.

Καθόμουν μπροστά τους και μασούσα ψωμια με ανοιχτό το στώμα, μπας και καταλάβουν πως γίνεται, αλλά αυτά συνέχισαν να τα πιπιλάνε.

Τέλος πάντων. Κατέληξα στο οτι θέλει επιμονή και υπομονή και θα συνεχίσω έτσι, λίγο λίγο και σιγα σιγά μέχρι να τα καταφέρουμε.

Αλλά πραγματικά δεν θα ήθελα να φτάσουμε 3-4 χρονών και να είμαι παντού με το μπλεντεράκι!!!!
aliki
aliki

Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από joan80 Παρ Φεβ 15, 2013 1:11 am

Αλικη δεν υπάρχει παιδί που δεν έμαθε να τρώει. Απλώς στη δική σας περίπτωση θελει λιγο χρόνο ακόμα. Μεγαλη διαφορά θα δεις αν πάνε καποια στιγμή και παιδικό σταθμο. εκεί πολλα παιδακια που δεν έτρωγαν αρχισαν γιατί βλεπουν τα άλλα παιδάκια. Για να διευκολύνεις τη μετάβαση θα μπορούσες καποια μαλακά φαγητά να μην τα αλέθεις εντελώς αλλά να τα πατάς με το πιρούνι. Πατατούλες, κολοκυθάκια κλπ.
joan80
joan80
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Υδροχόος Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από derbybaby Παρ Φεβ 15, 2013 2:11 am

καλημερα!!!εγω στον δικο μ κατα τη μεταβαση αλεσμενου - μη αλεσμενου εβραζα λαχανικα κ μετα τα εκανα πουρε εβαζα λιγο τυρι κ φρυγανια κ τα εκανε μπιφτεκακια.τα εψηνα λιγο να σκληρυνουν κ του τα εδινα.οντως θελει επιμονη κ υπομονη κ ναι ειναι πολυ σπασιμο να τριγυρνας με ενα μπλεντερ παντου..εχεις δικιο..αλλα παιδακια εχετε φιλους-συγγενεις να δουν να "ζηλεψουν"??
derbybaby
derbybaby

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : sunny isle

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 9 από 31 Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 20 ... 31  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης