Mothers For Ever-Mamadospito-Μαμαδοσπιτο
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
tinascraft.com
Image hosted by servimg.com
goneisonline
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 110
Πρόσφατα Θέματα
» ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!
από BokSurat Τετ Ιουλ 23, 2014 11:46 pm

» Γάλα novalac ar digest
από mariantaki Τρι Απρ 01, 2014 8:41 am

» ζηταω καροτσι,relax,ρουχαλακια και λοιπα ειδη για νογεννητο αγορακι
από violetta13 Τετ Μαρ 19, 2014 3:18 am

» Χαρίζω μάρσιπο Chicco
από violetta13 Τετ Μαρ 19, 2014 3:06 am

» ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ
από BokSurat Τετ Φεβ 26, 2014 1:47 am

» xarizo gala neomil to 1
από μαρω Κυρ Φεβ 09, 2014 6:47 pm

» ΠΟΣΟ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΝΤΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ???
από Rea Τετ Ιαν 29, 2014 4:34 am

» Πεθερα για γερα νευρα
από Rea Τετ Ιαν 29, 2014 4:32 am

» Καλησπερα σε ολες τις μαμαδες!!!
από Ladycat Δευ Δεκ 16, 2013 12:30 pm

» πωληση καλλυντηκων απο το internet
από aristea_85 Τρι Δεκ 03, 2013 4:03 am

» Διαγωνισμός
από SEAGULL11 Πεμ Νοε 21, 2013 9:00 am

» ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΗΛΑΖΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙ ΓΑΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΕΙΝΑΙ 1 ΜΗΝΩΝ
από BIBIAN Πεμ Νοε 07, 2013 2:58 am

» ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥΤΕΚΝΗ ΑΝΕΡΓΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΕ 6 ΠΑΙΔΙΑ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΤΡΟΦΙΜΑ Η ΡΟΥΧΑ
από BIBIAN Πεμ Νοε 07, 2013 2:54 am

» Νέος διαγωνισμός με δώρο 20 χωνάκια γεμάτα ζαχαρωτά!!!
από elfoula Σαβ Νοε 02, 2013 6:51 am

» δεν λειτουργει το φορουμ δεν βλεπω μανουλες μεσα
από Ladycat Παρ Οκτ 25, 2013 3:18 pm

follow us
translator

mamdospito
greek-sites.gr
greek-sites.gr - Κατάλογος Ελληνικών Ιστοσελίδων
ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
steliosmusic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

+13
kisha
ChristinaThanps
joan80
vassiliki
Ladycat
koufetaki
Rea
trianmeli
ΠΟΠΗ
VAMPIRE
littlefish
BokSurat
derbybaby
17 απαντήσεις

Σελίδα 24 από 40 Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από Rea Δευ Ιουλ 02, 2012 10:01 pm

ΠΟΠΗ έγραψε:καλημερα κοριτσιαααααααααααααααα
και εμειναν 9 μερουλες



Άντε με το καλό!!! Σε λίγο ενα ζουζουνάκι θα κάνει ζουζουνιές στην αγκαλιά σου!!! Θα θυμηθείς τι γλύκα είναι και αυτό!!!

Άσε που όταν θα στο δώσουν θα λες όι είναι πούπουλο! Ένα φτεράκι!
Rea
Rea

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011
Ζώδια : Κριός Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : Στο χωριό...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από trianmeli Τρι Ιουλ 03, 2012 5:03 am

τα ιδια κουλα λεγανε και σε μας αφου η πεθερα μου ειχε πεισει τον αντρα μου και καθε φορα που γυρναγε απο τη δουλεια το βραδυ επρεπε να αναβει σπιρτο για τα κακα πνευματα
ποπη μου με το καλο ολα να κρατησεις την κορακλα σου αγκαλια
trianmeli
trianmeli

Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ζώδια : Σκορπιός Φίδι
Ηλικία : 46
Τόπος : Μοσχατο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από vassiliki Τρι Ιουλ 03, 2012 7:50 am

αντεεεε,εχουμε ξεφύγει. εμείς βγήκαμε 4 ημερών από το σπίτι και δεν ξαναμπήκαμε ποτέ.ούτε ευχες ούτε εκκλησίες ούτε σαραντισμούς ούτε τίποτα.τιποτα δεν έπαθε. αφού να φανταστείτε 14ημερών την πήρα στην τράπεζα γιατι έπρεπε να κλείσω έναν λογαριασμό. δεν είχε πολύ κοσμο αλλά ήταν και κλειστός χώρος. στο μαιευτήριο την πήραν αγκαλιά 4-5 ατομα δικά μου και καμια 10ρια μαιες και γιατροί. ήρθε και κοσμος στο σπίτι και ποτε δεν αρνήθηκα να την πάρει κανενας αγκαλιά κι ας ήταν νεογέννητο. ηταν όμως όλοι προσεκτικοί και την έπερναν όταν ηταν 100% καλά. ειδικά τα πρώτα χρόνια πιστευω πρέπει να έρχονται σε επαφή με μικρόβια για να δυναμώσει το ανοσοποιητικό τους.ξεχασα να πώ οτι δεν αποστείρωσα κανένα μπιμπερό(της έδωσα μετά τους 6 μηνες) και ούτε επλυνα ποτά το στήθος μου πριν την θηλάσω.με όλα αυτα που ακούω μου έχουν πέσει τα μαλλιά. το μονο κουλό που μου είπε μια θεια και η πεθερά μου αργότερα είναι οτι παιδί είχε κολικούς γιατι δεν το πήγαμε στην εκκλησία!γέλασα κι εγω και προσπέρασα.
vassiliki
vassiliki
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Τοξότης Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γιάννενα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από VAMPIRE Τρι Ιουλ 03, 2012 10:05 am

ναι μωρε γιαυτο ειχε κολικους το παιδι γιατι δεν το πηγες στην εκκλησια.
δεν το ηξερες οτι η εκκλησια περιεχει αναλγητικο δια των κολικων?
θα το βγαλουν και σε χαπι για ενηλικες.
εκλησοκολι θα λεγεται(Απο το εκκλησια και το κολικος.2 λεξεις σε 1)
μην ακουω μλκιες. και εγω αφηνα να τα παιρνουν αγκαλια απλα δεν ηθελα να τα φιλανε λογικο νομιζω.
ο αλεξ γεννηθηκε 22 ιανουαριου με -15 βαθμους και 1 μετρο χιονι και τον εβγαλα 7 ημερων βολτα .ειχαμε παει με τους γονεις μου για φαγητο.
φυσικα τον ειχα ντυμενο σαν αρκουδακι!αλλα οταν μπηκαμε μεσα τον αφησα μονο με το φορμακι και ενα κουβερτακι απο πανω.

πνευματα και βλακειες...
ναι ολα τα κακα πνευματα ξεροσταλιαζουν πανω απο το δικο μου το μωρο και αμα αναψω ενα σπιρτο θα χεστουν πανω τους και θα τζασουν.μαλλον πρεπει να ειναι αλλεργικα στο μπαρουτι!
αρα συμπεραινουμε οτι τα πνευματα εχουν και οσφρηση και πασχουν και απο ρινιτιδες!
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΠΟΠΗ Τρι Ιουλ 03, 2012 11:05 am

KALHSPERA XAXXAXAXXAXA AKOY EKEI STHN EKKLHSIA GIA TOYS KOLIKOUS ELEOS

ΠΟΠΗ

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από VAMPIRE Τρι Ιουλ 03, 2012 11:40 am

εχει γινει η εκκλησια κατι σαν γενικο νοσοκομειο.
εχει το παιδι κολικους?στην εκκλησια.
κλαιει ,δεν κοιμαται,δεν τρωει,εχει δυσκοιλιοτητα...
ο αγιασμος θα λυσει το προβλημα σας.
σε λιγο θα το βαλουν σε διαφημιση οπως το νερο με οζον.
νερο με αγιασμο κατευθειαν απο την εκκλησια της γειτονιας
για καρδιοπαθειες
διαβητη
αρτηριακη πιεση
μυκητες
προωρη εκσπερματωση
διαροιες
τριαριες
αιμοροιδες
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΠΟΠΗ Τρι Ιουλ 03, 2012 7:58 pm

καλημερααααααααααα σε ολους
8 και σημερα ουφ....

ΠΟΠΗ

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από derbybaby Τρι Ιουλ 03, 2012 9:56 pm

καλημερα!!!
σχετκα με την εκκλησια, εχω να πω το εξης..ειναι ωραιο κατ'εμε, να εχεις πιστη σε κατι ανωτερο, να σου δινει ελπιδα πως υπαρχει μια ανωτερη δυναμη που μπορεις να στραφεις σε αυτην οταν εχεις καποιο φαβο, ανησυχια, αδυναμια.
δεν θεωρω οτι ομως πρεπει να αφηνεσαι μονο σε αυτο.
δλδ οταν ο αντρας μ επαθε την νεφριτιδα κ ειχαμε παραλυσει ολοι πρωταρχικος σκοπος ηταν φυσικα να βρουμε γιατρο-περιθαλψη-θεραπεια.
παραλληλα η αν θελετε αργοτερα εγω προσωπικα κ προσευχη εκανα στην βιοψια του, κ σε εκκλησια πηγα κ ζητησα να τον βοηθησει κ ευχαριστω κ τον γιατρο αλλα κ τον θεο που τον βοηθησε.
απο την αλλη μια γνωστη ειχε πολυ κακη αυχενικη διαφανεια, της ειπαν για αμνιο, εκεινη δεν ηθελε γιατι φοβοταν τον κινδυνο αποβολης, αλλα κ γιατι ο,τι κ να εβλεπε θα κραταγε το παιδι.αλλα πηρε λεει ολες τις εκκλησιες σβαρνα κ αρχισε τα ταματα κ δενξερω τι...εδω το θεωρω χαζο?ανωφελο?δεν ξερω...
γενικα δεν ειμαι των ακραιων αποψεων, ουτε να τρεχω να λιβανιζομαι για το καθετι ουτε ομως να αρνηθω εντελως την υπαρξη/βοηθεια μιας ανωτερης δυναμης.
( κ μεταξυ μας, θεωρω κατα πολυ υπευθυνους τους παπαδες που εχουν καταντησει την εκκλησια σε αυτο το χαλι)
derbybaby
derbybaby

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : sunny isle

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από Rea Τρι Ιουλ 03, 2012 11:02 pm

derbybaby έγραψε:καλημερα!!!
σχετκα με την εκκλησια, εχω να πω το εξης..ειναι ωραιο κατ'εμε, να εχεις πιστη σε κατι ανωτερο, να σου δινει ελπιδα πως υπαρχει μια ανωτερη δυναμη που μπορεις να στραφεις σε αυτην οταν εχεις καποιο φαβο, ανησυχια, αδυναμια.
δεν θεωρω οτι ομως πρεπει να αφηνεσαι μονο σε αυτο.
δλδ οταν ο αντρας μ επαθε την νεφριτιδα κ ειχαμε παραλυσει ολοι πρωταρχικος σκοπος ηταν φυσικα να βρουμε γιατρο-περιθαλψη-θεραπεια.
παραλληλα η αν θελετε αργοτερα εγω προσωπικα κ προσευχη εκανα στην βιοψια του, κ σε εκκλησια πηγα κ ζητησα να τον βοηθησει κ ευχαριστω κ τον γιατρο αλλα κ τον θεο που τον βοηθησε.
απο την αλλη μια γνωστη ειχε πολυ κακη αυχενικη διαφανεια, της ειπαν για αμνιο, εκεινη δεν ηθελε γιατι φοβοταν τον κινδυνο αποβολης, αλλα κ γιατι ο,τι κ να εβλεπε θα κραταγε το παιδι.αλλα πηρε λεει ολες τις εκκλησιες σβαρνα κ αρχισε τα ταματα κ δενξερω τι...εδω το θεωρω χαζο?ανωφελο?δεν ξερω...
γενικα δεν ειμαι των ακραιων αποψεων, ουτε να τρεχω να λιβανιζομαι για το καθετι ουτε ομως να αρνηθω εντελως την υπαρξη/βοηθεια μιας ανωτερης δυναμης.
( κ μεταξυ μας, θεωρω κατα πολυ υπευθυνους τους παπαδες που εχουν καταντησει την εκκλησια σε αυτο το χαλι)



Συμφωνώ 1.000.000%
Rea
Rea

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011
Ζώδια : Κριός Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : Στο χωριό...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από Rea Τρι Ιουλ 03, 2012 11:07 pm

Πέρα από το θρησκευτικό που είναι καθαρά προσωπικό θέμα, η εκκλησία προσφέρει και άφθονη κοινωνική επαφή. Εξηγούμαι: όταν πάμε στο χωριό θα πηγαίνουμε συχνά τις Κυριακες εκκλησία γιατί μετά τη λειτουργεία άπαντες μαζεύοναι στη πλατεία και είναι μια καλή ευκαιρία να γνωρίσεις τους συγχωριανούς.

Άσε που με τα μνημόσυνα τρως και μπόλικα κόλυβα.

Προσωπικά με τη προσευχή πολλές φορές βρήκα δύναμη για πολλά πράγματα. Αλλά συν Αθηνά & χείρα... Δεν άφησα ποτέ κάτι μόνο στα Θεία. Πάντα πάλευα για το κάθε τι - είτε αυτό λέγεται υγεία, σχέση, καριέρα...
Rea
Rea

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011
Ζώδια : Κριός Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : Στο χωριό...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από VAMPIRE Τετ Ιουλ 04, 2012 12:06 am

χμ εγω προσωπικα δεν πιστευω σε καμια ανωτερη δυναμη του τυπου αορατος ανθρωπος στα συννεφα και τετοια.
τη δυναμη την εχει ο καθενας μεσα του(κατα την αποψη μου)
αμα θελεις πολυ να κανεις κατι αν πραγματικα ομως το θελεις στο 100% μεσα σου τοτε θα το κανεις.
αν προκειται για θεματα υγειας βεβαια δεν ειναι 100% στο χερι σου αλλα θεμα σοβαροτητας καταστασης,γιατρων,φαρμακευτικης αγωγης κλπ
προσωπικα και παλι πιστευω οτι δεν υπαρχει καποιος αορατος ανθρωπος(η πνευμα η οπως αλλιως...) στα συννεφα που θα σε κανει καλα αμα τον παρακαλεσεις.γιατι αν υπηρχε και σε αγαπουσε δεν θα χρειαζοταν να τον παρακαλεσεις καν.
εμενα το παιδι μου πρεπει να με παρακαλεσει για να το κανω καλα?αν ειναι αρρωστο θα κανω τα παντα για να γινει καλα δε θα το αφησω να με παρακαλαει.
οποτε ολα αυτα πιστευω οτι ειναι απλα για 2 λογους.
1ον για να παιρνεις δυναμη πιστευοντας απλα οτι υπαρχει κατι ανωτερο και οτι δεν εισαι μονος.οπως
πχ οι βουδιστες παιρνουν δυναμεις κοιτωντας μια αγελαδα ετσι και ενας χριστιανος παιρνει δυναμη κοιτωντας μια εικονα του χριστου.απλα προσωπικα εγω δε χρειαζομαι κατι τετοιο.
2ον για να γεμιζουν τα ταμεια της εκκλησιας(και του κρατους)
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από trianmeli Τετ Ιουλ 04, 2012 1:24 am

derbybaby έγραψε:καλημερα!!!
σχετκα με την εκκλησια, εχω να πω το εξης..ειναι ωραιο κατ'εμε, να εχεις πιστη σε κατι ανωτερο, να σου δινει ελπιδα πως υπαρχει μια ανωτερη δυναμη που μπορεις να στραφεις σε αυτην οταν εχεις καποιο φαβο, ανησυχια, αδυναμια.
δεν θεωρω οτι ομως πρεπει να αφηνεσαι μονο σε αυτο.
δλδ οταν ο αντρας μ επαθε την νεφριτιδα κ ειχαμε παραλυσει ολοι πρωταρχικος σκοπος ηταν φυσικα να βρουμε γιατρο-περιθαλψη-θεραπεια.
παραλληλα η αν θελετε αργοτερα εγω προσωπικα κ προσευχη εκανα στην βιοψια του, κ σε εκκλησια πηγα κ ζητησα να τον βοηθησει κ ευχαριστω κ τον γιατρο αλλα κ τον θεο που τον βοηθησε.
απο την αλλη μια γνωστη ειχε πολυ κακη αυχενικη διαφανεια, της ειπαν για αμνιο, εκεινη δεν ηθελε γιατι φοβοταν τον κινδυνο αποβολης, αλλα κ γιατι ο,τι κ να εβλεπε θα κραταγε το παιδι.αλλα πηρε λεει ολες τις εκκλησιες σβαρνα κ αρχισε τα ταματα κ δενξερω τι...εδω το θεωρω χαζο?ανωφελο?δεν ξερω...
γενικα δεν ειμαι των ακραιων αποψεων, ουτε να τρεχω να λιβανιζομαι για το καθετι ουτε ομως να αρνηθω εντελως την υπαρξη/βοηθεια μιας ανωτερης δυναμης.
( κ μεταξυ μας, θεωρω κατα πολυ υπευθυνους τους παπαδες που εχουν καταντησει την εκκλησια σε αυτο το χαλι)

συμφωνω κι εγω 10000%
trianmeli
trianmeli

Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ζώδια : Σκορπιός Φίδι
Ηλικία : 46
Τόπος : Μοσχατο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Τετ Ιουλ 04, 2012 1:58 am

Καλημερα!!!

Να πω και εγω την δικη μου αποψη πανω σε αυτο το ομορφο θεμα.

Θεωρω οτι δεν ειμαστε μονοι μας σε αυτο τον κοσμο.Δεν ηρθαμε απο το πουθενα για να καταληξουμε στο πουθενα.Αποδειξη οτι θαυματα γινονται καθε μερα ειναι, η ιδια η υπαρξη της ζωης.

Το να δωσεις ζωη σε ενα πλασμα,για μενα ειναι θαυμα.Οπως θαυμα ειναι και το φυτο που βγαζει καρπους και φυλλα.Το πως λειτουργει η φυση ειναι θαυμα!

Πιστευω στην υπαρξη του Θεου,οπως πιστευω και στους Αγιους που περσβευουν για εμας και τα αιτηματα μας.

Αυτο που δεν πιστευω ειναι οι παπαδες και οι νομοι που εχουν θεσπισει οι Πατερες της Εκκλησιας.

Εχω αγανακτησει να ακουω κουλαμαρες τυπου "δεν το πηγες εκκλησια το παιδι και εχει κολικους" ή "δεν νηστευεις?Θα καεις στην αιωνια κολαση"

Θεωρω οτι μας εχουν γεμισει ψεμματα στην εκκλησια.Μας μαθαινουν την ταπεινωση την ωρα που οι πραξεις της εκκλησιας,δηλωνουν το ακριβως αντιθετο!

Οσο αφορα τις αρρωστειες εχω να πω πως ο πνιγμενος απο τα μαλλια του πιανετε.Θελει να πιστευει στην ιαση και στην βοηθεια απο οπου και να προερχεται αυτη.Πολλες φορες εχω προσευχηθει για διαφορα πραγματα και μου εχουν γινει!Οπως και πολλες φορες,δεν μου εχουν γινει!

Οι γιατροι δεν ειναι Θεοι.Ουτε και τα φαρμακα,χαπια μαγικα.Θελω να πιστευω οτι ο Θεος επεμβαινει στην ιαση του ασθενους.Οπως και εχω δει παραδειγματα μπροστα μου,ατομα να γινονται καλα χωρις φαρμακα!

Φιλη μου απο Γαλατσι με 22 χειρουργεια στο ενεργητικο της απο λαθος γιατρου,ξυπνησε ενα πρωι και δεν μπορουσε να κινησει κανενα απο τα δυο της ποδια.

Επι δυο εβδομαδες νοσηλευοταν στο Νοσοκομειο Ευαγγελισμος και προσευχονταν καθε βραδυ στον Αγιο Λουκα,τον Ρωσο (που ηταν γιατρος στο επαγγελμα).Ενα απογευμα που πηγα να την δω,ειδα ενα κουτακι τσιχλες και πηγα να παρω.
"Μη",μου λεει" δεν ειναι τσιχλες.Ειναι τα χαπια μου"
Δεν ειχε παρει ουτε ενα χαπι,τα εβαζε ολα μεσα στο κουτακι.
Το βραδυ πριν το "ηλεκτροσοκ" (Θα της εκοβαν τα μαλλια και θα της εβαζαν καλωδια στο κεφαλι να ερεθισουν τα νευρα του εγκεφαλου)βλεπει τον Αγιο μεταξυ υπνου και ξυπνου και την Σταυρωνει.
Το επομενο πρωι,σηκωθηκε,χωρις να υποστει αυτο το μαρτυριο του "ηλεκτροσοκ"
Ολοι οι γιατροι,αυτο συγχαιροντουσαν για το σπουδαιο τους επιτευγμα.
"Ειδες Βασιλικη,που σε βοηθησαν τα χαπια?"
"Δεν νομιζω γιατρε μου...Κοιτα...."
.........
Εφυγαν οι γιατροι χωρις να μιλησουν,μονο ενας γυρισε πισω και εκλαιγε με λυγμους παρεα με μια νοσοκομα.Της ειπαν οτι εχουν μαρτυριες και απο αλλους ασθενεις οτι ο Αγιος "κυκλοφορει" στους διαδρομους και εχει προσφερει βοηθεια και ιαση!

Στον ιδιο θαλαμο,κοπελα,30 χρ,με καρκινο στηθους.Την επομενη μερα θα την χειρουργουσαν.
"Κοπελα μου γιατι κλαις?"την ρωτησε η φιλη μου η Βασιλικη
"Ασε με κυρα μου"
.....
Ο αντρας της,αποκαλυψε την "σκληρη" πραγματικοτητα
"Μην την παρεξηγεις.Συμβαινει αυτο και αυτο"
"Εχω λιγο λαδακι απο τον Αγιο Λουκα,να την σταυρωσουμε?"
"Οχι,κυρια μου,δεν τα πιστευουμε εμεις αυτα"
Και ομως....την σταυρωνε ο αντρας της ολη νυχτα κρυφα και ας μην πιστευε!

9.30ωρα το χειρουργειο.....10.00 εκτος χειρουργειου.Δεν υπηρχε καρκινος δεν υπηρχε τιποτα!!

Η κοπελα,που δεν πιστευε,εκανε ταμα να παει περπατωντας στα τεσσερα στο μοναστηρι!

Και εχω πολλα ακομα να πω....


Δεν απορριπτω το Θεο για τα λαθη των παπαδων και της εκκλησιας.

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Τετ Ιουλ 04, 2012 2:09 am

VAMPIRE έγραψε:χμ εγω προσωπικα δεν πιστευω σε καμια ανωτερη δυναμη του τυπου αορατος ανθρωπος στα συννεφα και τετοια.
τη δυναμη την εχει ο καθενας μεσα του(κατα την αποψη μου)

Και εγω το πιστευω αυτο.Αν εχεις διαβαζει βιονομια, θα δεις οτι αυτη την δυναμη,μας την εχει δωσει δωρο ο ιδιος ο Δημιουργος μας.


αμα θελεις πολυ να κανεις κατι αν πραγματικα ομως το θελεις στο 100% μεσα σου τοτε θα το κανεις.
αν προκειται για θεματα υγειας βεβαια δεν ειναι 100% στο χερι σου αλλα θεμα σοβαροτητας καταστασης,γιατρων,φαρμακευτικης αγωγης κλπ

Νομιζω οτι η μια προταση σου αναιρει την αλλη.Αν θες να κανεις κατι 100% ειναι στο χερι σου αλλα,οχι θεματα υγειας?
Οταν θελεις την υγεια σου,δεν το θελεις δηλαδη τοσο πολυ και γιαυτο δεν γινεσαι καλα?
Ξερεις ποσοι γιατροι εχουν κανει λαθος διαγνωση,εχουν δωσει λαθος φαρμακα,εχουν παιξει με τον πονο του αλλου με σκοπο να φανε λεφτα??


προσωπικα και παλι πιστευω οτι δεν υπαρχει καποιος αορατος ανθρωπος(η πνευμα η οπως αλλιως...) στα συννεφα που θα σε κανει καλα αμα τον παρακαλεσεις.γιατι αν υπηρχε και σε αγαπουσε δεν θα χρειαζοταν να τον παρακαλεσεις καν.

Ο Θεος εχει δωσει ελευθερια κινησεων.Δεν σου εχει επιβαλλει τιποτα.Οποιος θελει βοηθεια την ζηταει,για να μπορει να επεμβει.Αν εσυ πχ πεινας,θα ερθει καμια γειτονισσα να σου φερει φαγητο αν εσυ η ιδια δεν το ζητησεις?

εμενα το παιδι μου πρεπει να με παρακαλεσει για να το κανω καλα?αν ειναι αρρωστο θα κανω τα παντα για να γινει καλα δε θα το αφησω να με παρακαλαει.
οποτε ολα αυτα πιστευω οτι ειναι απλα για 2 λογους.
1ον για να παιρνεις δυναμη πιστευοντας απλα οτι υπαρχει κατι ανωτερο και οτι δεν εισαι μονος.οπως
πχ οι βουδιστες παιρνουν δυναμεις κοιτωντας μια αγελαδα ετσι και ενας χριστιανος παιρνει δυναμη κοιτωντας μια εικονα του χριστου.απλα προσωπικα εγω δε χρειαζομαι κατι τετοιο.
2ον για να γεμιζουν τα ταμεια της εκκλησιας(και του κρατους)

Εδω με βρισκεις απολυτα συμφωνη.Η μεγαλυτερη τραπεζα ειναι η εκκλησια!Αλλα,ειναι αλλο ο Θεος ,αλλο η εκκλησια.


ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από VAMPIRE Τετ Ιουλ 04, 2012 3:28 am

χριστινα ελπιζω να μην το εννοεις οτι δεν καταλαβες τι γραφω,
αν εγω θελω πχ να περασω ιατρικη θα στρωσω τον κωλο μου να διαβασω και θα περασω.δεν θα βοηθησει ουτε η μανα μου με τα ταματα ουτε εγω με τις προσευχες.μονη μου θα το πετυχω.
αν εγω παθω καρκινο και θελησω να θεραπευτω δεν μπορω να κανω μαγικα.η ιατρικη θα με σωσει,ουτε ο θεος μπορει να κανει μια τσουπ και να αφαιρεσει τον καρκινο απο μεσα μου. γιατι απλα δεν υπαρχει θεος κατ εμε.γιατι αν υπηρχε δεν θα χρειαζοταν να παμε σε νοσοκομεια αλλα σε εκκλησιες.αν καποιος βαρια αρρωστος πεθανει τοτε λενε οτι φταινε οι γιατροι.
αν τελικα σωθει τοτε λενε οτι εγινε θαυμα.

θεος ειναι η δυναμη που εχει ο καθενας μεσα του.
θεος ηταν ο μπετοβεν που αν και κουφος εγινε παγκοσμιως γνωστος για το ταλεντο του.
θεα ειναι μια γυναικα χωρις χερια που ειδα να μεγαλωνει μονη το παιδι της και να το ταιζει αλλαζει κοιμιζει με τα ποδια της
θεος ειναι αυτος που μενει ορφανο παιδι και τα καταφερνει μονος του στη ζωη χωρις κανενα στιρηγμα.
επισης θεος ειμαι εγω γιατι ποτε δεν δεχτηκα βοηθεια απο κανεναν ακομα και οταν ειχα αναγκες και μπορεσα να τα βγαλω παντα περα με τις δικες μου δυναμεις.
ελπιζω επιτελους να εγινα σαφης.
ελεος με την ελευθερια κινησεων και ελευθερη βουληση κλπ
παρομοιαζεις την ΕΝΝΟΙΑ του θεου με την γειτονισσα ενω η αγια γραφη τον παρομοιαζει με τον πατερα.
ε ναι λοιπον αν το παιδι μου πειναει σαν πατερας(μητερα) που ειμαι δε χρειαζεται να με παρακαλαει για να του δωσω να φαει.ουτε να μου κανει ταματα για να το παω στο γιατρο να γινει καλα.
οποτε αυτοματα ακυρωνεται η ενοια του πατερα και παμε στο ρολο της γειτονισσας θεας οπως προειπες.
το εχω χιλιοσυζητησει το θεμα δεν προκειται να αλλαξω γνωμη.βασιζομαι μονο σε μενα και σε κανεναν αλλον θεο η θνητο και ειμαι χαρουμενη γι'αυτο.
ευχαριστω.
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από VAMPIRE Τετ Ιουλ 04, 2012 4:07 am

ChristinaThanps έγραψε:Καλημερα!!!

Να πω και εγω την δικη μου αποψη πανω σε αυτο το ομορφο θεμα.

Θεωρω οτι δεν ειμαστε μονοι μας σε αυτο τον κοσμο.Δεν ηρθαμε απο το πουθενα για να καταληξουμε στο πουθενα.Αποδειξη οτι θαυματα γινονται καθε μερα ειναι, η ιδια η υπαρξη της ζωης.

Το να δωσεις ζωη σε ενα πλασμα,για μενα ειναι θαυμα
αν ηταν θαυμα δεν θα χρειαζοταν η ανθρωπινη παρεμβαση για να συμβει.
αν υπηρχε θεος θα ξεφυτρωνανε ανθρωποι απο το πουθενα και δεν θα χρειαζοταν η ερωτικη πραξη.
το οτι εσυ ειχες προβλημα με την προλακτινη δεν θα στο λυσει ο θεος.αν περιμενες απο αυτο σωθηκες.ο γιατρος θα στο λυσει.

οπως πιστευω και στους Αγιους που περσβευουν για εμας και τα αιτηματα μας.
οι περισσοτεροι αγιοι πριν γινουν αγιοι ηταν φονιαδες. στις μερες δεν θα αγιοποιουνταν κανενας φονιας οσο και αν μετανιωνε.δεν θα εκανες αγιο τον φονια του πατερα που σκοτωθηκε για μια καμερα,ουτε της εγκυου τοτε στο περιστατικο με τη φωτια στην τραπεζα η οποια σκοτωθηκε.
δεν θα εκανες αγιους τους φονιαδες του μικρου αλεξ ουτε τον φονια μπατσο του 15χρονου αλεξη.
κιομως οι περισσοτεροι αγιοι ηταν φονιαδες.
προσκυνουν οι ανθρωποι ακομα και εικονα αγιου την ωρα που σκοτωνει ανθρωπο(αγιος δημητριος)
γιορταζουν αγιο ο οποιος αναφερεται στην αγια γραφη ως παιδοκτρονος 42 παιδιων(ελισαιος)
αποστολος παυλος φονιας εκατονταδων χριστιανων. και πολλοι αλλοι.



Οι γιατροι δεν ειναι Θεοι.Ουτε και τα φαρμακα,χαπια μαγικα.Θελω να πιστευω οτι ο Θεος επεμβαινει στην ιαση του ασθενους.
αν ηταν ετσι τοτε να μην πηγαινουμε στο νοσοκομειο αλλα στην εκκλησια.το εχω ξαναπει.
γιατι να παμε τζαμπα στο γιατρο αφου ο θεος οπως ειπες επεμβαινει στο να γινουμε καλα.αν θελει θα γινουμε αν δεν θελει δεν θα γινουμε οποτε ανωφελο το να παιρνουμε φαρμακα τζαμπα!

Φιλη μου απο Γαλατσι με 22 χειρουργεια στο ενεργητικο της απο λαθος γιατρου,ξυπνησε ενα πρωι και δεν μπορουσε να κινησει κανενα απο τα δυο της ποδια.

Επι δυο εβδομαδες νοσηλευοταν στο Νοσοκομειο Ευαγγελισμος και προσευχονταν καθε βραδυ στον Αγιο Λουκα,τον Ρωσο (που ηταν γιατρος στο επαγγελμα).Ενα απογευμα που πηγα να την δω,ειδα ενα κουτακι τσιχλες και πηγα να παρω.
"Μη",μου λεει" δεν ειναι τσιχλες.Ειναι τα χαπια μου"
Δεν ειχε παρει ουτε ενα χαπι,τα εβαζε ολα μεσα στο κουτακι.
Το βραδυ πριν το "ηλεκτροσοκ" (Θα της εκοβαν τα μαλλια και θα της εβαζαν καλωδια στο κεφαλι να ερεθισουν τα νευρα του εγκεφαλου)βλεπει τον Αγιο μεταξυ υπνου και ξυπνου και την Σταυρωνει.
Το επομενο πρωι,σηκωθηκε,χωρις να υποστει αυτο το μαρτυριο του "ηλεκτροσοκ"
Ολοι οι γιατροι,αυτο συγχαιροντουσαν για το σπουδαιο τους επιτευγμα.
"Ειδες Βασιλικη,που σε βοηθησαν τα χαπια?"
"Δεν νομιζω γιατρε μου...Κοιτα...."
........

Εφυγαν οι γιατροι χωρις να μιλησουν,μονο ενας γυρισε πισω και εκλαιγε με λυγμους παρεα με μια νοσοκομα.Της ειπαν οτι εχουν μαρτυριες και απο αλλους ασθενεις οτι ο Αγιος "κυκλοφορει" στους διαδρομους και εχει προσφερει βοηθεια και ιαση!
προσωπικα τετοιο γιατρο δεν θα το εμπιστευομουν ουτε για απλο συναχι.
γιατρος που δεν ερευνα για ποιο λογο εγινε καλα καποιος αλλα το αποδιδει σε θεικη παρεμβαση ειναι κομπογιαννιτης.
και εγω ξερω κοπελα που ηταν τετραγερη και πεθανε μεσα σε μια μερα εντελως ξαφνηκα 28 χρονων αφηνωντας ορφανα ενα παιδι 3 ετων και ενα μωρο 2 μηνων.
λιποθυμισε την πηγαν στο νοσοκομειο και βγαινει ο γιατρος και λεει στον αντρα της πεθαινει δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα.
χμμμ ποιος φταιει?οι γιατροι μαλλον ε?αν ομως γινοταν ξαφνηκα καλα θα ηταν θαυμα θεικο.
κατα πως μας συμφερει λοιπον.

Στον ιδιο θαλαμο,κοπελα,30 χρ,με καρκινο στηθους.Την επομενη μερα θα την χειρουργουσαν.
"Κοπελα μου γιατι κλαις?"την ρωτησε η φιλη μου η Βασιλικη
"Ασε με κυρα μου"
.....
Ο αντρας της,αποκαλυψε την "σκληρη" πραγματικοτητα
"Μην την παρεξηγεις.Συμβαινει αυτο και αυτο"
"Εχω λιγο λαδακι απο τον Αγιο Λουκα,να την σταυρωσουμε?"
"Οχι,κυρια μου,δεν τα πιστευουμε εμεις αυτα"
Και ομως....την σταυρωνε ο αντρας της ολη νυχτα κρυφα και ας μην πιστευε!

9.30ωρα το χειρουργειο.....10.00 εκτος χειρουργειου.Δεν υπηρχε καρκινος δεν υπηρχε τιποτα!!
χαχα ενταξει τωρα ...οτι ειχε καρκινο και εξαφανιστηκε ως δια μαγειας χαχα και το θεωρεις τυχαιο το οτι ηταν στο ιδιο νοσοκομειο?ωραιους γιατρους εχει εκει με τελειες διαγνωσεις.κανουν λαθη και μετα λενε οτι εγινε θαυμα και οχι λαθος διαγνωση!
γιατι μη μου πεις οτι ουκ ολιγες φορες εχουν γινει λαθος διαγνωσεις!
ενας θειος μου ειχε παει για μια εξεταση αιματος ρουτινας και του λεει ο γιατρος μετα τα αποτελεσματα οτι εχει καλπαζουσα μορφη καρκινου και εχει το πολυ 6 μηνες ζωης!
παιρνει τα αποτελεσματα τρελαμενος τα παει σε εξωτερικο γιατρο και του λεει
εισαι μια χαρα δεν εχεις τιποτα!
δηλαδη τι εγινε θαυμα?αλλαξαν τα νουμερα πανω στα απολεσματα ?

πολλα ανεξηγητα συμβαινουν στη ζωη μας και στον κοσμο αλλα το οτι εμεις τα θεωρουμαι ανεξηγητα δεν σημαινει οτι δεν εχουν και εξηγηση!
το οτι εμεις δεν μπορουμε να εξηγησουμε κατι δεν αποτελει αποδειξη του οτι ο θεος υπαρχει
(κατ εμε)
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Τετ Ιουλ 04, 2012 4:14 am

Ax,ειχα απαντησει και δεν εμφανιστηκε η απαντηση μου.Θα απαντησω σε λιγακι :-)

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από Rea Τετ Ιουλ 04, 2012 4:36 am

Εγώ θα το ξαναπώ:

"συν αθηνά και χείρα κίνει"
Rea
Rea

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011
Ζώδια : Κριός Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : Στο χωριό...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Τετ Ιουλ 04, 2012 5:17 am

VAMPIRE έγραψε:χριστινα ελπιζω να μην το εννοεις οτι δεν καταλαβες τι γραφω,
αν εγω θελω πχ να περασω ιατρικη θα στρωσω τον κωλο μου να διαβασω και θα περασω.δεν θα βοηθησει ουτε η μανα μου με τα ταματα ουτε εγω με τις προσευχες.μονη μου θα το πετυχω.

Eννοειται κοπελα μου οτι θα στρωσεις κωλο και θα διαβασεις.Συν Αθηνα και χειρα κινει,δεν λενε?(Δεν ξερω και πως γραφεται).Γνωριζω ενα Γεροντα απο το Αγιο Ορος που τον παιρνουν τηλ διαφοροι και ζητανε διαφορα.
Ενας πατερας καποια στιγμη,ζητησε ακριβως αυτο που περιγραφεις.Να περασει ο γιος του στις Πανελληνιες.
"Βρε εγω να κανω προσευχη,ειπε ο Γεροντας.Ας ανοιξει και το παιδι κανενα βιβλιο ομως"
Ειναι λαθος η αντιληψη που εχει επικρατησει:Δεν προσπαθω,γιατι θα γινει θαυμα.
Δεν θεωρω ομως και την προσευχη φαουλ!Θα βοηθησει.Με τον τροπο της....

αν εγω παθω καρκινο και θελησω να θεραπευτω δεν μπορω να κανω μαγικα.η ιατρικη θα με σωσει,ουτε ο θεος μπορει να κανει μια τσουπ και να αφαιρεσει τον καρκινο απο μεσα μου. γιατι απλα δεν υπαρχει θεος κατ εμε.γιατι αν υπηρχε δεν θα χρειαζοταν να παμε σε νοσοκομεια αλλα σε εκκλησιες.αν καποιος βαρια αρρωστος πεθανει τοτε λενε οτι φταινε οι γιατροι.
αν τελικα σωθει τοτε λενε οτι εγινε θαυμα.

Ουτε η ιατρικη μπορει να σε θεραπευσει.Ουτε οι γιατροι ειναι θεοι,αλλα ουτε και τα φαρμακα τους μαγικα!Αν δεν μπορει να κανει μια τσουπ ο Θεος να αφαιρεσει τον καρκινο,πολυ φοβαμαι οτι κανεις δεν μπορει!!!
Δικαιωμα σου να μην πιστευεις στην υπαρξη του Θεου.Εχω περασει και εγω απο το σταδιο (οπως και σε πολλα αλλα).
Αν καποιος βαρια αρρωστος ή και καθολου βαρια,πεθανει,ειναι η ωρα του να φυγει.Δεν εχει να κανει με θαυματα,με γιατρους,με φαρμακα,με πιστη.Απο τον θανατο,κανεις δεν γλιτωνει και κανεις δεν μπορει να τον προσπερασει.
Θαυμα για μενα σημαινει οταν κατι που δεν μπορει να εξηγηθει με την κοινη λογικη,συμβαινει.Εναν αρρωστο πχ που τον εχουν ξεγραμμενο και τσουπ ξαφνικα πηρε τα πανω του την ωρα που η επιστημη σηκωνε τα χερια ψηλα.....ε,δεν ειναι θαυμα?
Εχω δει θαυματα.Εχω ζησει καταστασεις.Κανεις ποτε δεν μπορει να ξερει,εξ'αρχης ποτε και αν θα γινει ενα θαυμα στον δικο του ανθρωπο.




θεος ειναι η δυναμη που εχει ο καθενας μεσα του.
θεος ηταν ο μπετοβεν που αν και κουφος εγινε παγκοσμιως γνωστος για το ταλεντο του.
θεα ειναι μια γυναικα χωρις χερια που ειδα να μεγαλωνει μονη το παιδι της και να το ταιζει αλλαζει κοιμιζει με τα ποδια της
θεος ειναι αυτος που μενει ορφανο παιδι και τα καταφερνει μονος του στη ζωη χωρις κανενα στιρηγμα.
επισης θεος ειμαι εγω γιατι ποτε δεν δεχτηκα βοηθεια απο κανεναν ακομα και οταν ειχα αναγκες και μπορεσα να τα βγαλω παντα περα με τις δικες μου δυναμεις.
ελπιζω επιτελους να εγινα σαφης.

Δυναμη!Ωραια λεξη.Αν διαβασεις βιονομια,θα δεις πως αυτη η δυναμη που τοσο ομορφα περιγραφεις στα παραδειγματα σου, υπαρχει.Ειναι δυναμη θεικη που μας εχει παραχωρησει ο ιδιος ο δημιουργος μας,για να μπορουμε να κανουμε και εμεις "Θαυματα".Μην σε τρομαζει η λεξη θαυμα..και μην περιμενεις μονο απο εναν Αγιο να κανει θαυμα.Οποιος εχει ανεβει πνευματικο επιπεδο..εχει αυτη την δυναμη σε πιο μεγαλη συχνοτητα.Οι Αγιοι της Εκκλησιας μας δεν ηταν εξωγηινοι,ουτε "επιλεκτικα χαρισματικα οντα".Ηταν ανθρωποι οπως εγω και εσυ,που ψαχνωντας,(ρωτωντας πας στην πολη),προσπαθωντας,κατεκτησαν το ενα πνευματικο σκαλι πιο πανω και εχουν την δυνατοτητα να κανουν πραγματα που για μας φαινονται περιεργα, δυσκολα, ανεξηγητα.
Θα εχεις ακουσει φανταζομαι την σχεση της καλης ψυχολογιας με την πραγματοποιηση ενος στοχου.Οσο πιο καλα,σιγουρια και δυναμη νιωθεις για ενα πραγμα.τοσο πιο ευκολα το κατακτας.
Θυμαμαι οτι πιστευεις στην αυρα των ανθρωπων.Πως ενω δεχεσαι την αυρα απορριπτεις τον Δημιουργο της Αυρας?Ο κουνιαδος μου,οπως εχω ξαναπει,διαβαζει την αυρα και μπορει και "μικρο επεμβαινει" σε κενα αυρας.Οταν γεμιζει το κενο ενος ανθρωπου,αυτος ξαφνικα νιωθει καλυτερα.Χωρις ιατρικες συνταγες,χωρις φαρμακα.Ουτε κανενας μαστουρης ειναι ο ανθρωπος(ασχετα αν μου την σπαει),ουτε κανενας αγραμματος,ουτε κανενας που τον εχει παρει και τον εχει σηκωσει.Ψαχνεται συνεχως,διαβαζει,προσπαθει,καλλιεργει το πνευμα του.Ειμαι σιγουρη οτι αυτος ο ανθρωπος εχει ανεβει πνευματικο επιπεδο.Μου εχει πει και αλλα περιστατικα που του εχουν συμβει,αλλα προβληματιστηκα πολυ κατα ποσο θα ηταν "νορμαλ" να τα αναφερω εδω.


ελεος με την ελευθερια κινησεων και ελευθερη βουληση κλπ
παρομοιαζεις την ΕΝΝΟΙΑ του θεου με την γειτονισσα ενω η αγια γραφη τον παρομοιαζει με τον πατερα.
ε ναι λοιπον αν το παιδι μου πειναει σαν πατερας(μητερα) που ειμαι δε χρειαζεται να με παρακαλαει για να του δωσω να φαει.ουτε να μου κανει ταματα για να το παω στο γιατρο να γινει καλα.
οποτε αυτοματα ακυρωνεται η ενοια του πατερα και παμε στο ρολο της γειτονισσας θεας οπως προειπες.


Καλως κακως ο Θεος ειναι ελευθερια.Δεν επιασε κανεναν απο το αυτι,ουτε με το ζορι μας επεβαλε τιποτα.Επεμβαινει παντα οταν το ζητησουμε.Τοσο απλα και κατανοητα.Ειναι ομως παντα διπλα μας,σε ολους μας.Και παντα περιμενει να τον καλεσουμε.
Το παραδειγματακι με την γειτονισσα ειναι για να σου δειξω πως λειτουργει ο Θεος.Αβιαστα.


το εχω χιλιοσυζητησει το θεμα δεν προκειται να αλλαξω γνωμη.βασιζομαι μονο σε μενα και σε κανεναν αλλον θεο η θνητο και ειμαι χαρουμενη γι'αυτο.
ευχαριστω

Καταρχην να σου πω οτι σε συμπαθω ιδαιτερα και ντρεπομαι παρα πολυ για την παρεξηγηση που σου ειχα δημιουργησει.Κατα δευτερον,χαιρομαι που εισαι χαρουμενη,γιατι εγω δεν ειμαι και φανταζομαι και καποιοι χιλιαδες ακομα μαζι μου.
Δεν θελω να αλλαξεις γνωμη.Δικαιωμα σου και μαγκια σου να πιστευεις οτι θελεις.
Μεγαλη γυναικα εισαι.Ωριμη εισαι.Εξυπνη εισαι.Μαμα εισαι(πολυ σημαντικο προσον αυτο).....δικη σου κριση εχεις....διαλεγεις και περνεις!!

Χαιρομαι να αναταλλασω αποψεις με ατομα που δεν εχουν την δικη μου αποψη.Με αυτο τον τροπο νιωθω οτι δεν φοραω παροπιδες,και μερικες φορες βλεπω τα λαθη που κανω!!!!





.

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Τετ Ιουλ 04, 2012 5:48 am

αν ηταν θαυμα δεν θα χρειαζοταν η ανθρωπινη παρεμβαση για να συμβει.
αν υπηρχε θεος θα ξεφυτρωνανε ανθρωποι απο το πουθενα και δεν θα χρειαζοταν η ερωτικη πραξη.
το οτι εσυ ειχες προβλημα με την προλακτινη δεν θα στο λυσει ο θεος.αν περιμενες απο αυτο σωθηκες.ο γιατρος θα στο λυσει.

(Δεν ξερω πως λειτουργει η μουλτι παραθεση,θα το κανω με το "παραδοσιακο" τροπο.Ελπιζω να μην σε κουρασω)

Θεωρω πολυ λαθος την λογικη οτι δεν χρειαζεται ανθρωπινη παρεμβαση η δημιουργια μιας ανθρωπινης ζωης,εφοσον υπαρχει Θεος.Με αυτη την λογικη,δεν θα επρεπε να δουλευαμε,γιατι ο Θεος θα μας εφερνε λεφτα,σπιτια,φαγητο.Ουτε θα καναμε τιποτα πανω στην γη.Θα βαριομασταν!
Ουτε θεωρω λαθος του Θεου,που εχω θεμα με την προλακτινη.Σε θαλασσια περιοχη μενω,κληρονομικος ειναι ο θυροειδης,ε,ετυχε και μου αποσυντονισε την προλακτινη.
Σαφως και θα παω στον γιατρο.Και ο Παισιος,που ειχε καρκινο πηγαινε στο Νοσοκομειο.Και ο Πορφυριος.Και οι 2 ειχαν γιατρεψει παρα πολλους ανθρωπους!!
Δεν απορριπτουμε το ενα,επειδη υπαρχει το αλλο!


οι περισσοτεροι αγιοι πριν γινουν αγιοι ηταν φονιαδες. στις μερες δεν θα αγιοποιουνταν κανενας φονιας οσο και αν μετανιωνε.δεν θα εκανες αγιο τον φονια του πατερα που σκοτωθηκε για μια καμερα,ουτε της εγκυου τοτε στο περιστατικο με τη φωτια στην τραπεζα η οποια σκοτωθηκε.
δεν θα εκανες αγιους τους φονιαδες του μικρου αλεξ ουτε τον φονια μπατσο του 15χρονου αλεξη.
κιομως οι περισσοτεροι αγιοι ηταν φονιαδες.
προσκυνουν οι ανθρωποι ακομα και εικονα αγιου την ωρα που σκοτωνει ανθρωπο(αγιος δημητριος)
γιορταζουν αγιο ο οποιος αναφερεται στην αγια γραφη ως παιδοκτρονος 42 παιδιων(ελισαιος)
αποστολος παυλος φονιας εκατονταδων χριστιανων. και πολλοι αλλοι.

Σε αυτο που λες με καποιους Αγιους,δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο.Δεν αποδεχομαι ολους τους Αγιους.Ξερω οτι καποιοι αγιοποιηθηκαν ενω εκαναν εγκληματα στο ονομα της ανθρωποτητας.(Και ο κληρος εχει κανει σφλαματα,λαθη,εγκληματα)Αλλα δεν τους βαζουμε ολους στο ιδιο τσουκαλι!!Ουτε τους απορριπτουμε ολους,επειδη καποιοι "ξεχωρισαν" με τον τροπο τους!!

αν ηταν ετσι τοτε να μην πηγαινουμε στο νοσοκομειο αλλα στην εκκλησια.το εχω ξαναπει.
γιατι να παμε τζαμπα στο γιατρο αφου ο θεος οπως ειπες επεμβαινει στο να γινουμε καλα.αν θελει θα γινουμε αν δεν θελει δεν θα γινουμε οποτε ανωφελο το να παιρνουμε φαρμακα τζαμπα!

Ξερω ατομα που το κανουν.Αλλα η ζωη ετσι λειτουργει.Εμπιστοσυνη στον Θεο,αλλα και εμπιστοσυνη στον γιατρο.Πουθενα στο ευαγγελιο δεν αναφερει να μην πηγαινουμε στους γιατρους.Οι Αγιοι Αναργυροι και ο Αγιος Λουκας,αλλωστε ηταν γιατροι στο επαγγελμα.

προσωπικα τετοιο γιατρο δεν θα το εμπιστευομουν ουτε για απλο συναχι.
γιατρος που δεν ερευνα για ποιο λογο εγινε καλα καποιος αλλα το αποδιδει σε θεικη παρεμβαση ειναι κομπογιαννιτης.
και εγω ξερω κοπελα που ηταν τετραγερη και πεθανε μεσα σε μια μερα εντελως ξαφνηκα 28 χρονων αφηνωντας ορφανα ενα παιδι 3 ετων και ενα μωρο 2 μηνων.
λιποθυμισε την πηγαν στο νοσοκομειο και βγαινει ο γιατρος και λεει στον αντρα της πεθαινει δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα.
χμμμ ποιος φταιει?οι γιατροι μαλλον ε?αν ομως γινοταν ξαφνηκα καλα θα ηταν θαυμα θεικο.
κατα πως μας συμφερει λοιπον.

Εγω τετοιο γιατρο θα τον εμπιστευομουν!Δεν εχουν ολα εξηγηση!Αν εχουν,πες στον αντρα της κοπελας να του εξηγησει ο γιατρος τι στραβα πηγε με την υποθεση της γυναικας του και αντι να γινει καλα,πεθανε?!(Κριμα παντως την κοπελα και κριμα τα παιδακια της!)
Δεν ειπα οτι φταινε οι γιατροι.Δεν μπορεσαν να κανουν τιποτα.Και αυτο δειχνει το ποσο ανυσχυροι ειμαστε.Εχουμε γνωσεις,εχουμε ιατρικα μεσα,αλλα παντα κατι γινεται που δεν θα μπορουμε να το αντιμετωπισουμε!
Ουτε ο Θεος φταιει.Υπαρχει λογος που επρεπε αυτος ο αντρας να μεινει μονος με δυο παιδακια,υπαρχει λογος που αυτα τα παιδακια επρεπε να μεγαλωσουν χωρις την μανουλιτσα τους,υπαρχει λογος που αυτη η κοπελα επρεπε να αποχαιρετησει τοσο γρηγορα την επιγεια ζωη της,υπαρχει λογος που η μαμα της κοπελας επρεπε να χασει την κορη της..μονο που εγω δεν τον γνωριζω.Λυπαμαι Sad


χαχα ενταξει τωρα ...οτι ειχε καρκινο και εξαφανιστηκε ως δια μαγειας χαχα και το θεωρεις τυχαιο το οτι ηταν στο ιδιο νοσοκομειο?ωραιους γιατρους εχει εκει με τελειες διαγνωσεις.κανουν λαθη και μετα λενε οτι εγινε θαυμα και οχι λαθος διαγνωση!
γιατι μη μου πεις οτι ουκ ολιγες φορες εχουν γινει λαθος διαγνωσεις!
ενας θειος μου ειχε παει για μια εξεταση αιματος ρουτινας και του λεει ο γιατρος μετα τα αποτελεσματα οτι εχει καλπαζουσα μορφη καρκινου και εχει το πολυ 6 μηνες ζωης!
παιρνει τα αποτελεσματα τρελαμενος τα παει σε εξωτερικο γιατρο και του λεει
εισαι μια χαρα δεν εχεις τιποτα!
δηλαδη τι εγινε θαυμα?αλλαξαν τα νουμερα πανω στα απολεσματα ?

Δεν αντιλεγω,οτι ιατρικα λαθη γινονται.Αλιμονο.Στην συγκεκριμενη περιπτωση ομως,οι εξετασεις της κοπελας(3 στον αριθμο σε 3 διαφορετικα ιατρικα κεντρα)εδειχναν καθαρα τον καρκινο.
Μιλησα με την κοπελα.Ειδα,κατα καποιο τροπο,τι εγινε.Γιατρος δεν ειμαι.Αλλα οσο να το κανεις,δεν μπορει 3 ιατρικα κεντρα να εκαναν λαθος πανω στην ιδια εξεταση 3 φορες!!!
Λυπμαμαι για τον θειο σου και την ταλαιπωρια που υπεστη.
Ο μπαμπας μου,εχει καρκινο.Καλπαζουσα μορφη.Οταν ειπα στον Γεροντα να κανει προσευχη για τον μπαμπα μου,εκει που εκλαιγα ακομα και στον υπνο μου με λυγμους,ξαφνικα χωρις λογο ηρεμισα.Οι εξετασεις τους βγηκαν καθαρες και ο Γεροντας με διαβεβαιωσε οτι ολα θα πανε καλα.Σε μια φιλη μου της ειπε ξεκαθαρα οτι απο εδω και περα ο μπαμπας σου θα προσευχεται για εμας και ο πατερας της πεθανε!
Τυχαιο?Δεν νομιζω!


πολλα ανεξηγητα συμβαινουν στη ζωη μας και στον κοσμο αλλα το οτι εμεις τα θεωρουμαι ανεξηγητα δεν σημαινει οτι δεν εχουν και εξηγηση!
το οτι εμεις δεν μπορουμε να εξηγησουμε κατι δεν αποτελει αποδειξη του οτι ο θεος υπαρχει
(κατ εμε)

Και ο Θεος ανεξηγητος ειναι για καποιους αλλα εχει και λογικη και εξηγηση!
Πολλα συμβαινουν γυρω μας και ισως με την γνωση που εχουμε (εγω επιμενω στο πνευματικο επιπεδο που εχουμε)δεν μπορουμε να τα αναλυσουμε!!!

[/quote]

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από VAMPIRE Τετ Ιουλ 04, 2012 7:35 am

απλως για να μιλησω πιο σαφεστατα δεν πιστευω οτι υπαρχει κατι τετοιο

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Godstandingoverearth


ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Powerpouredonearth


ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Abstractcreationearthgo


ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Godr




εστω και σε αορατη μορφη!!!
μονοι μας κανουμε το μελλον μας και δεν το καθοριζει κανενας θεος
αν ειναι να πεθανει καποιος στα 20 δε θα το αλλαξει κανενας θεος.
δεν εννοω την μοιρα.εννοω οτι αν παθει πχ ενα τροχαιο και ειναι ετοιμοθανατος και πεθανει δεν ευθυνεται κανενας θεος.εαν ζησει ομως και παλι δεν ειναι θαυμα κανενος θεου.
μονοι μας βρισκουμε τη δυναμη μεσα απο καταστασεις τις οποιες περναμε.
πχ εμενα μου φαινεται αδιανοητο να μεγαλωνα ενα παιδι χωρις να εχω χερια.
η γυναικα που ειχα δει ομως στην τηλεοραση το εκανε με απιστευτη ανεση!γιατι?γιατι αναγκαστηκε μεσα απο καταστασεις να το κανει και οχι λογω καποιας θεικης παρεμβασης.
αυτα πιστευω.
για μενα δεν υπαρχουν αορατοι ανθρωποι στους ουρανους
οσο για την αυρα δεν ειναι κανενα θεικο δημιουργημα.
αλλα η ενεργια που παραγει το ανθρωπινο σωμα (μιλωντας για ανθρωπινη αυρα)
τα παντα εχουν ενεργια γιατι ολοκληρο το συμπαν ειναι ενεργια.
και οχι δεν ειναι καμια θεικη ενεργια.
ειναι μικροσωματιδια τα οποια συγκρουωμενα μεταξυ τους παραγουν την υλη.και προσφατα βρεθηκε και το σωματιδιο που ελειπε απο το παζλ
το οποιο ενας βλακας νομπελιστας ονομασε 'σωτατιδιο του θεου''
ενω στην ουσια λεγεται μποζονιο χιγκς.

το μποζονιο χιγκς βρεθηκε προσφατα και ειναι αυτο που ελειπε για να κατανοηθει πληρως το συμπαν και η υλη του.
η ενεργια χιγκς μαγνητιζει σωματιδια μποζονιου και ετσι δημιουργειται η μαζα μεσα στην οποια υπαρχουν τα γνωστα ηλεκτρονια
πρωτονια νετρονια και κουαρκ.
απλα χωρις την υπαρξη του μποζονιου και την ενεργια χιγκς(η οποια ασκει μαγνητικη επιδραση στο μποζονιο)δεν θα υπηρχε η μαζα
ουτε και τα υπολοιπα σωματιδια.
ο
λογος που ονομαστικε σωματιδιο του θεου δεν εχει καμια σχεση με την
θρησκεια.απλα ονομαστικε ετσι γιατι ηταν ενα αλυτο μυστηριο
οπως για πολλους ειναι και η υπαρξη του θεου.
και
επισης ακομη ενας λογος ειναι διοτι το μποζονιο χιγκς υπαρχει σε ολο το
συμπαν (το ιδιο πιστευουν και για τον θεο)και γι'αυτο ονομαστικε ετσι.
το
ονομα του κανονικα ειναι μποζονιο χιγκς και το πηρε απο τον φυσικο
πιτερ χιγκς ο οποιος το ανακαλυψε . το παρατσουκλι σωματιδιο του θεου
δωθηκε απο εναν νομπελιστα
συγγραφεα.
ο επιταχυτης αδρονιων εισχωρει στο εσωτερικο του ατομου(Σωματιδιου)οπου συγκρουει πρωτονια και αντιπρωτονια
πρωτονιο=αδρονιο
και φυσικα βασιζεται στην θεωρεια του Αινσταιν για την ενεργια και την μαζα
κατα
το μπιγκ μπανγκ υπηρξαν τετοιες συγκρουσεις υλης και αντιυλης(πρωτονια
αντιπρωτονια) μεσα στα οποια υπηρχαν μαγνητισμενα μποζονια.
και ετσι φτιαχτικε η μαζα.οποτε το μποζονιο ειναι η φυση του συμπαντος-μαζας.
αυτο λοιπον ελειπε απο ολες τις θεωρειες και αυτο ανακαλυψαν.ενα ακομη σωματιδιο οπως το νετρονιο πρωτονιο κλπ
και αυτο το πειραμα κανουν με τον επιταγχυτη.κατι σαν μπιγκ μπανγκ για να καταλαβεις.
η συγκρουση γινεται σχεδον με την ταχυτητα του φωτος.
οποτε οριστε και η εξηγηση της δημιουργιας του συμπαντος δωθηκε επιτελους!
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Τετ Ιουλ 04, 2012 8:45 am

A,πολυ ωραια η αναλυση.Θα την μελετησω καλυτερα λιγο αργοτερα,για να δω και αλλες πηγες αν δεν σε πειραζει.Αλλα απαντησε μου μια απορια.

Απο που προερχεται αυτη η ενεργεια που περιγραφεις?Απο καπου πρεπει να ξεκινησαν ολα.Ποιος ειναι αυτος που κρυβεται πισω απο την αρχη?

....εξακολουθω παντως να πιστευω οτι η ζωη ειναι θαυμα!!!!

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από VAMPIRE Τετ Ιουλ 04, 2012 8:48 am

το μπιγκ μπανγκ!απο εκει προερχεται αυτη η ενεργεια.

φυσικα και να το μελετησεις οσο θες.τι να με πειραζει καλε?
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Τετ Ιουλ 04, 2012 8:57 am

"Κατι "με το μπινγκ μπανγκ δεν περιμεναν να γινει και τελικα απετυχε το πειραμα και ξαναξεκινανε απο την αρχη?

Αλλη απορια.Ποσα και ποια εμβολια ειναι υποχρεωτικα για να γραφτει ενα παιδακι στο παιδικο?

Στην Γερμανια τι ισχυει?Ποσα ειναι τα υποχρεωτικα?Και ποια?

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από VAMPIRE Τετ Ιουλ 04, 2012 9:11 am

τετανος
διφθεριτιδα
κοκκιτης
πολυεμελιτιδα
αιμοφιλια
ηπατιτιδα Β
Ερυθρα
ιλαρα
παρωτιτιδα
ανεμοβλογια
μηνιγκοκοκκος
πνευμονιοκοκκος


αυτα πρεπει να γινουν ολα αλλιως στα σχολεια δεν τα παιρνουν
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 24 από 40 Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης