Mothers For Ever-Mamadospito-Μαμαδοσπιτο
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
tinascraft.com
Image hosted by servimg.com
goneisonline
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 110
Πρόσφατα Θέματα
» ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!
από BokSurat Τετ Ιουλ 23, 2014 11:46 pm

» Γάλα novalac ar digest
από mariantaki Τρι Απρ 01, 2014 8:41 am

» ζηταω καροτσι,relax,ρουχαλακια και λοιπα ειδη για νογεννητο αγορακι
από violetta13 Τετ Μαρ 19, 2014 3:18 am

» Χαρίζω μάρσιπο Chicco
από violetta13 Τετ Μαρ 19, 2014 3:06 am

» ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ
από BokSurat Τετ Φεβ 26, 2014 1:47 am

» xarizo gala neomil to 1
από μαρω Κυρ Φεβ 09, 2014 6:47 pm

» ΠΟΣΟ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΝΤΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ???
από Rea Τετ Ιαν 29, 2014 4:34 am

» Πεθερα για γερα νευρα
από Rea Τετ Ιαν 29, 2014 4:32 am

» Καλησπερα σε ολες τις μαμαδες!!!
από Ladycat Δευ Δεκ 16, 2013 12:30 pm

» πωληση καλλυντηκων απο το internet
από aristea_85 Τρι Δεκ 03, 2013 4:03 am

» Διαγωνισμός
από SEAGULL11 Πεμ Νοε 21, 2013 9:00 am

» ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΗΛΑΖΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙ ΓΑΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΕΙΝΑΙ 1 ΜΗΝΩΝ
από BIBIAN Πεμ Νοε 07, 2013 2:58 am

» ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥΤΕΚΝΗ ΑΝΕΡΓΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΕ 6 ΠΑΙΔΙΑ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΤΡΟΦΙΜΑ Η ΡΟΥΧΑ
από BIBIAN Πεμ Νοε 07, 2013 2:54 am

» Νέος διαγωνισμός με δώρο 20 χωνάκια γεμάτα ζαχαρωτά!!!
από elfoula Σαβ Νοε 02, 2013 6:51 am

» δεν λειτουργει το φορουμ δεν βλεπω μανουλες μεσα
από Ladycat Παρ Οκτ 25, 2013 3:18 pm

follow us
translator

mamdospito
greek-sites.gr
greek-sites.gr - Κατάλογος Ελληνικών Ιστοσελίδων
ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
steliosmusic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

+13
kisha
ChristinaThanps
joan80
vassiliki
Ladycat
koufetaki
Rea
trianmeli
ΠΟΠΗ
VAMPIRE
littlefish
BokSurat
derbybaby
17 απαντήσεις

Σελίδα 17 από 40 Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από vassiliki Τετ Ιουν 20, 2012 8:49 am

Εχω νέυρα(τι πρωτότυπο!)
από την προηγούμενη τετάρτη όπως σας είπα έχω στείλει την κόρη στο χωριο στην πεθερά μου γιατι ο άντρας μου φευγει για δουλεια 6.30 εγώ 6.50 και η θειά μου που την προσέχει έρχεται στις 9,αρα πρόβλημα.
της λεω της πεθεράς μου σε παρακαλώ όταν κοιμάται η μικρή μαζί σου στο διπλό να την μεταφέρεις στην κουνια της. α μου λεει δεν γίνεται.γιατι της λεω?φοβάμαι μην πάθει τιποτα. μα το κρεβάτι είναι κολλητά με την κούνια,και αν την μάθεις έτσι μετά θα θέλει να κοιμάται στο δικό μου το κρεβάτι και θα έχουμε δράματα. μου λέει δεν πειράζει σε 2 μέρες θα την ξεμάθεις εσυ! γκρρρρρρ.
2ο. της λέω θα σου στείλω και το γιογιό της,να την βάζεις το πρωι να συνηθίζει.α μου λεει εγω δεν μπορώ να κάνω τετοια πράγματα,μην με μπλέκεις!
και να φανταστείτε σήμερα που μιλήσαμε μου λέει.της έδωσα ένα ταπερ με πεπονάκι να φάει και αφού το έφαγε το έβαλε στο πάτωμα,έκατσε πάνω του και έλεγε γιογιο-κακά.
είμαι παράλογη?ζητάω πολλά?που να της έλεγα δηλαδή να της βουρτσίζει και τα δόντια!
vassiliki
vassiliki
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Τοξότης Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γιάννενα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από VAMPIRE Τετ Ιουν 20, 2012 9:01 am

μη την ψαχνεις.ακρη δε θα βγαλεις.αυτες παντα ξερουν καλυτερα!!
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από Rea Τετ Ιουν 20, 2012 9:49 am

να μη βρεθεις Στην ανάγκη τους
Rea
Rea

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011
Ζώδια : Κριός Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : Στο χωριό...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από kisha Τετ Ιουν 20, 2012 11:21 am

Ποιος έχει γκαυλες ; α ρε βρεγμενες ταυλες που σας χρειάζονται αχαχα. Βασιλική ας όψεται η ανάγκη...
kisha
kisha

Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2011
Ζώδια : Δίδυμος Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΠΟΠΗ Τετ Ιουν 20, 2012 1:09 pm

αχ βασιλικη μακαρι να μην ειχες αναγκη τα πεθερικα σου
ολες γκαυλες εχουμε αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια

ΠΟΠΗ

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από VAMPIRE Τετ Ιουν 20, 2012 3:48 pm

παλι στις ΓΓΓΓΚαυλες το γυρισατε.και μετα παραπονιεστε οτι λεμε συχνα για σεχ...θεοπουλες!!
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΠΟΠΗ Τετ Ιουν 20, 2012 8:12 pm

καλημερααααααααααααααααααααααααααα

ΠΟΠΗ

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από derbybaby Τετ Ιουν 20, 2012 9:21 pm

βασιλικουλα αυτη την κουβεντα ειχα με τη συνυφαδα μ..οτι δυστυχως οταν τα μωρα τα αναλαμβανουν παππουδογιαγιαδες χανει η μαμα το κοντρολ.κ δε μιλαω αποκλειστικα για τη δημητρα σου, εννοειτια!εσενα ειναι προσωρινο, αλλα καταλαβαινω ποσο σου τη δινει.μια γιαγια με ειδε να ταιζω τον μικρο τη μπανανα, να την κρατω δλδ κ να δαγκωνει.κ μ λεει: αα εγω τον Γ.μεχρι 2 χρονων αλεσμενα του τα εδινα.Ετσιετρωγε κ πολυ!
αλλα σου λεει εγω θα κανω πειραμτα..κ αμα στραβοκαταπιει??αασε να το μπουκωσω εκει την κρεμα να τελειωνει!
κ σκεφτομουν κεγω τον δικο μ, που απο περιεργεια πηρα το γιογιο κ τελικα καθισε, που για πλακα εδωσα πηρουνακι κ τελικα τρωει ετσι..αμα δεν το ψαξει η μαμα οι γιαγιαδες, ισως οχι ολες, δε θα μπουν στη διαδικασια.
derbybaby
derbybaby

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : sunny isle

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Τετ Ιουν 20, 2012 10:06 pm

vassiliki έγραψε:Εχω νέυρα(τι πρωτότυπο!)
από την προηγούμενη τετάρτη όπως σας είπα έχω στείλει την κόρη στο χωριο στην πεθερά μου γιατι ο άντρας μου φευγει για δουλεια 6.30 εγώ 6.50 και η θειά μου που την προσέχει έρχεται στις 9,αρα πρόβλημα.
της λεω της πεθεράς μου σε παρακαλώ όταν κοιμάται η μικρή μαζί σου στο διπλό να την μεταφέρεις στην κουνια της. α μου λεει δεν γίνεται.γιατι της λεω?φοβάμαι μην πάθει τιποτα. μα το κρεβάτι είναι κολλητά με την κούνια,και αν την μάθεις έτσι μετά θα θέλει να κοιμάται στο δικό μου το κρεβάτι και θα έχουμε δράματα. μου λέει δεν πειράζει σε 2 μέρες θα την ξεμάθεις εσυ! γκρρρρρρ.
2ο. της λέω θα σου στείλω και το γιογιό της,να την βάζεις το πρωι να συνηθίζει.α μου λεει εγω δεν μπορώ να κάνω τετοια πράγματα,μην με μπλέκεις!
και να φανταστείτε σήμερα που μιλήσαμε μου λέει.της έδωσα ένα ταπερ με πεπονάκι να φάει και αφού το έφαγε το έβαλε στο πάτωμα,έκατσε πάνω του και έλεγε γιογιο-κακά.
είμαι παράλογη?ζητάω πολλά?που να της έλεγα δηλαδή να της βουρτσίζει και τα δόντια!


Σε καταλαβαινω!!!Βλεπω την μαμα μου καμια φορα που προσεχει τα εγγονακια της και κανει το ιδιο πραγμα επειδη φοβαται!!
"Ρε μαμα,4 παιδια μεγαλωσες,τι φοβασαι?"
"Ασε με να εχω το κεφαλι μου ησυχο!"

Οκ,δεν ειναι τοοοσοοο υπερβολικη τυπου να μην δινει το γιογιο αλλα αυτο με το κρεββατι το εχει (ανυσηχει μην ξυπνησει το παιδι και δεν μπορει μετα να το ξανακοιμησει και κλαει).Οπως επισης το εχει με το φαγητο.Του δινει ακριβως μεν, οτι οδηγιες εχει παρει απο την μαμα του αλλα πχ αμα παμε βολτουλα στην γειτονισσα και του δωσει λιγο ψωμακι,μια φρυγανιτσα,ενα κουλουρακι κτλ αρνηται να το δωσει το παιδι (και καλα μην της πνιγει και δεν ξερει τι να κανει!)Το οτι πριν το παιδι εχει φαει λουκανικο εκει δεν το φοβαται!!

Επισης κατι αλλο που κανει η μαμα μου:Εχει δωσει οδηγιες η μαμα του μικρου να μην τον παμε στον κηπο και πιασει κανενα σκυλι,κοτα,κατσικακι κτλ.

Ε,με το που φευγει η μαμα,σβαρνα για τον κηπο!!!

Οπως επισης:Μην τον αφησεις να παιξει με το λαστιχο και κυριως μην το πας στην πλατεια και ερθει σε επαφη με Αλβανακια!

Με το που φευγει η μαμα,απο μονος του το λεει:Λατιχο γιαγια,λουουδια.
Οπως επισης:Πατεια γιαγια.Κωνιντος"(Να πανε πλατεια να δει τον Κωσταντινο που ειναι ΚΑΙ Αλβανακι να παιξουνε!!)ΑΦΟΥ ειναι το μονο παιδακι στην ηλικια του,δεν θα παιξουνε??!!!!

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από joan80 Πεμ Ιουν 21, 2012 1:20 am

Αχ, εγώ που είμαι και σε διπλό ταμπλό τι να πω. Μαμα και πεθερά. Χανω τον λογαριασμό. Γενικότερα Βασιλική είναι δύσκολο αν ο άλλος δεν είναι πρόθυμος να συνεργαστεί ή φοβάται.

Εμενα για παραδειγμα η μαμα μου έδεινε από πολύ νωρίς ψωμί στο μικρό, η πεθερά μου φοβόταν. Ομως σε γενικές γραμμες ακολουθούν τις οδηγίες που τους δίνω. Η μαμα μου μπορεί να κανει και του κεφαλιού της καμια φορά, αλλα πάντα μου το λεει μετα. Η πεθερά είναι πιο τυπική. Πάντα ρωτάει και ενημερώνει.

ΚΑι φυσικά μου τον κακομαθαίνουν. Χτες για παραδειγμα η μαμα μου του άνοιξε τη βρύση για να βλεπει το νερό για να φάει. Που ο μικρός μονο δύσκολος δεν είναι με το φαγητό. Οταν τη ρώτησα γιατί το έκανε μου είπε ότι είχε πολύ γελιο που έβρεχε τα χέρια του και δορσιζόταν και εκανε μετα Αααα. Τι να της πεις τώρα.
joan80
joan80
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Υδροχόος Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από VAMPIRE Πεμ Ιουν 21, 2012 2:57 am

γιατι να μη παιξει με αλβανακια?
θα του χαλασουν το πρεστιζ στην κοινωνια?
δεν μπορω να ακουω μαλακιες....
τα δικα μου που παιζουν στο σχολειο με αλβανακια τουρκακια ινδακια ιταλακια γερμανακια κλπ μαλλον θα γινουν κωλοπαιδια ε?
αντε ρε μαλακιες απο κομπλεξικα ατομα δε μπορω να ακουω τσατιστικα τωρα.
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από vassiliki Πεμ Ιουν 21, 2012 3:08 am

Tι να πω ρε κορίτσια ας όψεται η ανάγκη...
και εγω δεν τα μπορώ αυτα τα ρατσιστικά.δηλαδή αν γεννιόταν 50 μέτρα διπλα απο την συνοριογραμμη τι θα άλλαζε?
vassiliki
vassiliki
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Τοξότης Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γιάννενα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από VAMPIRE Πεμ Ιουν 21, 2012 3:16 am

ελα ντε.ακου εκει να μη κανει παρεα με αλβανακια.
μη της χαλασουνε την τελειοτητα του παιδιου της?
λυπαμαι που υπαρχουν τετοια ατομα που γινονται και γονεις.
και οποιος θυμωσει στα @@ μου.
οταν μιλανε για παιδια με τοσο μισος και ρατσισμο αναγουλιαζω.
νιωθω αηδια και θελω να ξερασω πανω στα μουτρα οποιου τα λεει.
λυπαμαι ειλικρινα.γιαυτο πηρε και 5η θεση η χρυση αυγη.
γιατι υπαρχουν τετοια βλημματα που κανουν πλυση εγκεφαλου στα παιδια τους.
κατι τετοια ατομα επρεπε να τα εχουν εξορια να ζουν σε σπηλιες και να μας τα δειχνουν ντοκιμαντερ στο νασιοναλ τζεογκραφικ ως παραδειγμα προς αποφυγη.μεγαλωνουν και παιδια τρομαρα τους.
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Πεμ Ιουν 21, 2012 3:59 am

Τζοαν:Αυτο με το νερο το εχουν ολα τα ανοιψακια μου.Για να φαμε οταν ειναι στο χωριο θα τρεξουν κατευθειαν στο λαστιχο αλλιως στομα δεν ανοιγουν!!Το ιδιο εκανε και ο αντρας μου σαν παιδακι!!!

Βασιλικη και Βαμπαιρ....Να μην πω ψεμματα,ρατσιστρια ειμαι!
Δεν θελω τους αλλοδαπους στην χωρα μου(και δεν μιλαω για τους οικογενειαρχες που ηρθαν νομιμα και εργαζονται κανονικα και εχουν μια αξιοπρεπη θεση στην κοινωνια!.Και οι Ελληνες πηγαν μεταναστες ετσι και αλλιως).Μιλαω για αυτους που ηρθαν για ενα καλυτερο αυριο και δυστηχως εμειναν στα ιδια και χειροτερα και καταφευγουν σε κλεψιες και σε αλλα δεινα,προκειμενου να τα βγαλουν περα!

Απο την μια τους λυπαμαι,(εχω δωσει ενα καρο τροφιμα για αυτο το σκοπο,οπως επισης εχω προσφερει και τις υπηρεσιες μου ΔΩΡΕΑΝ (τους μαθαινα Αγγλικα και Ελληνικα σε κεντρο Εκπαιδευσης),καθως και ημουν εθελοντρια στο συσιτιο της Αρχιεπισκοπης για 2 χρονια)
αλλα απο την αλλη,καλο ειναι να επιστρεψουν πισω.Δεν εχουν να προσφερουν κατι σε αυτη την χωρα και δεν εχουμε και εμεις κατι να τους προσφερουμε ως χωρα!

Οκ,να τους δωσουμε φαγητο μια δυο τρεις.....αυτο σε τι θα τους βοηθησει ακριβως?Μονο απο φαγητο εχουν αναγκη?

Παω στην παραλια και ερχονται παρα πολλοι Πακιστανοι που πουλανε διαφορα και με κοιτανε στα ματια να αγορασω κατι.Και αγοραζω για να εχουν ενα κομματι ψωμι,και δεν ειναι λιγες οι φορες που τους περνω και τυροτπιτα,αλλα σε τι θα ωφελησει αυτο?

Προτιμω να επιστρεψουν πισω στην χωρα τους παρα να ....καταφευγουν σε εγκληματα!Γιατι καταφευγουν σε εγκληματα!

Επισης,και εγω ειμαι καθετη στο να μην αφηνουν τα παιδακια τους να παιζουν με τα αλλα παιδακια απο Αλβανια κτλ!Τα παιδια ειναι παιδια.Δεν κανει να διαχωριζονται!!

Στο δικο μας το χωριο τουλαχιστον,εχουμε μια οικογενεια Αλβανων και εγω ειμαι η μονη που παω σπιτι τους και διαβαζω τα παιδακια τους.

Η νυφη μου και ο αδερφος μου ειναι μικροβιοφοβικοι,το εχω ξαναπει αυτο.Δεν ειναι θεμα ρατσισμου,το οτι δεν θελουν να παιζει το παιδι τους με το Αλβανακι,αλλα φοβονται επειδη νομιζουν οτι δεν εχει κανει εμβολια!Αυτο!

Ε,και για να λεμε και την αληθεια...το συγκεκριμενο παιδακι δεν ειναι και πολυ καθαρο!Αλλα αυτο δεν εχει να κανει με εθνικοτητα

Ομως,ρατσιστρια δηλωνω!

Δηλ ειμαι καθετη στο να διοριστει ενας Αλβανος στην θεση ενος Ελληνα!!

Τωρα οσο για την Χ.Αυγη εγω δεν ψηφισα.Ουτε σε αυτες τις εκλογες ουτε στις προηγουμενες,γιατι το εκλογικο κεντρο ειναι 40 χλμ μακρια.Αν ομως ψηφιζα θα ψηφιζα η Χ.Αυγη ή Οικολογους ή Ανταρσυα ή κατι μικρο.ΠΟΤΕ ΝΔ ΚΑΙ ΠΑΣΟΚ!

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από vassiliki Πεμ Ιουν 21, 2012 4:16 am

Ο ρατσισμός είναι το δόγμα
που αναπτύσσεται με σύνδεσμο συγκεκριμένα γνωρίσματα (εθνικά,
θρησκευτικά, πολιτιστικά κ.λπ.) προκειμένου να αναγάγει μια ομάδα (
κοινωνική, φυλετική, θρησκευτική, ως υπέρτερη άλλων. Το πιο συνηθισμένο είδος ρατσισμού, και αυτό που έχει δώσει την αρχική ονομασία στην λέξη (από την αγγλική race = φυλή), – λεγόμενος «ρασιαλισμός», ή εκ της ιταλικής «ράτσα» (razza) ο φυλετικός ρατσισμός.

Οι
ρατσιστές πιστεύουν σε βιολογικές διαφορές μεταξύ των φυλών, βάσει των
οποίων και προσδιορίζουν αυτές σε ανώτερες και κατώτερες. Έτσι, με την
θεωρία αυτή υποστηρίζουν ότι η φυλή με συγκεκριμένα (ανώτερα) εξωτερικά ή
ανθρωπολογικά χαρακτηριστικά, έχει το δικαίωμα να θεωρεί εαυτόν της
ανώτερη από τις άλλες.



χριστίνα μου κακώς θεωρείς τον εαυτό σου ρατσίστρια.κανείς δεν λέει να μείνουν οι "ξένοι" στην αλφα ή βητα χωρα,είναι λογικό αν στην πατρίδα τους πεινάνε να ψαξουν μια καλύτερη ζωή σε μια αλλη χωρα,όπως θα κανουμε κι εμείς σε λίγο καιρό...
για μενα δεν υπάρχει νομιμος και παράνομος ,αλλά πεινασμένος και κατατρεγμένος.σκοπός ειναι να αυξηθεί και το βιοτικό τους επίπεδο και να μην χρειάζεται να ξενητευονται για να φανε...
vassiliki
vassiliki
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Τοξότης Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γιάννενα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Πεμ Ιουν 21, 2012 4:38 am

Το προβλημα για μενα ,εδω στην Ελλαδα,εντοπιζεται στο οτι υπαρχουν προσπαθειες για" προσωρινη λυση" (οπως τα συσιτια,παραχωρηση στεγης και ρουχισμου,βασικη εκπαιδευση),αλλα ειναι ακριβως αυτο που λεω προσωρινη λυση και δεν οδηγει πουθενα.Οκ,θα εχει σημερα ενα πιατο φαγητο.Ισως και αυριο.Μεθαυριο ομως?Μονο το φαγητο εχει αναγκη ενας ανθρωπος?

Συμφωνω,σε αυτο που λες οτι θα επρεπε να αυξηθεί το βιοτικό τους επίπεδο και να μην χρειάζεται να ξενητευονται για να φανε...αλλα γιαυτο δεν ειναι υπευθυνοι οι ιδιοι αλλα οι κυβερνοντες και συνηθως οι κυβερνοντες....κοιτανε την παρτυ τους!Τι και αν πειναει ο λαος...

Οχι,Βασιλλικη μου επετρεψε μου να επιμενω οτι ειμαι ρατσιστρια,γιατι οταν καθομαι και βλεπω ολα αυτα που γινονται,αγανακτω!!!

Επισης σε καποια θεματα ειμαι καθετη!

Δεν δεχομαι με τιποτα σε μαθητη αλλοδαπο να σηκωσει την Ελληνικη Σημαια σε Εθνικη Παρελαση.Δεν μου αρεσει!Αν ειναι καλος μαθητης,ας τον βραβευσουν,ας του δωσουν χρηματα,ας παρελασει κανονικα(ειναι μαθητης)αλλα θεωρω οτι η σημαια μας ειναι Εθνικο Συμβολο!

Οπως επισης και οταν ειμαι στα φαναρια και λεω οχι δεν θελω να μου γυαλισετε το τζαμι,εννοω ΟΧΙ ~~Εκει γινομαι εξαλλη!Θα δωσω λεφτα και χωρις να μου γυαλισει καποιος το τζαμι.

Μου την σπαει επισης απιστευτα να ακουω Αλβανους να λενε οτι η Μακεδονια δεν ειναι Ελληνικη και οτι εμεις "κλεψαμε" τις παραδοσεις τους και εχουμε τωρα ενα αλφα πολιτισμο!!!

Στο χωριο μου,προτιμω χιλιες φορες να παρω μεροκαματο τον Ελληνα που εχει και φιλοτιμο και θα με βοηθησει περισσοτερο,οχι γιατι ξερει καλυτερα την δουλεια,αλλα γιατι θα ντρεπεται να μην κανει κατι σωστα,παρα ενα Αλβανο με φτηνοτερο μεροκαματο.

...

Κατα τα αλλα δεν με ενοχλει το τι θρησκευμα πιστευει ο καθενας,τι πολιτικες αποψεις εχει κτλ!


Να θυμασαι ομως,οτι ολοι μεσα μας ειμαστε ρατσιστες και δεν το ξερουμε.Οταν πχ εχω πιστευω το αλφα και εσυ οχι και νευριαζεις μαζι μου και δεν δεχεσαι αυτο που πιστευω εγω και αυτο ρατσισμος ειναι για μενα

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από VAMPIRE Πεμ Ιουν 21, 2012 5:21 am

εγω για τον παιδικο ρατσισμο μιλισα.
δεν με νοιαζει τωρα τι λετε εδω περα.
εγω μιλησα για το μισος απεναντι σε ενα παιδι.
ναι ειμαι ρατσιστρια λοιπον με οσους μισουν τα παιδια.(παιδοφιλοι,παιδορατσιστες,κακοποιοι παιδιων)
και δε γουσταρω την υπαρξη τους.
για μενα ειναι αχρηστα παρασιτα στην ανθρωποτητα.

οσοι ανηκουν στις 3 παραπανω κατηγοριες που ανεφερα.
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Πεμ Ιουν 21, 2012 7:32 am

Ο παιδοφιλος δεν ειναι ο παιδεραστης?

Και εγω δεν συμφωνω με το μισος και τον διαχωρισμο σε ενα παιδι,το θεωρω απαραδεκτο.

Τα παιδια δεν φταινε για τις κουλουμαρες των μεγαλων!!

Και μιας και αναφερεις τους παιδεραστες...θα σου αναφερω ενα περιστατικο πριν εγινε λιγα χρονια σε μια κατασκηνωση, οπου στην θεση του κοινωνικου λειτουργου, ηταν ενας παιδεραστης!Ηταν υποπτος για περισσοτερες απο 50 (δεν θυμαμαι τον ακριβη αριθμο) περιπτωσεις βιασμου σε ανηλικους!!

Στην πολη μας,σε ενα παρκο,καθονται 2 αλλοδαποι και παιζουν ενα ειδους σκακιου.Εκει συχναζουν παιδακια και παιζουν!Μια μητερα εκανε καταγγελια οτι ο ενας απο αυτους πλησιασε την 14η κορη της και της "επιασε" το στηθος!

Η ανοιψουλα μου,εχει επιβεβαιωσει οτι τους κοιτανε περιεργα και τους λενε διαφορα σεξουαλικα και φοβονται να πανε εκει να παιξουν!

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από VAMPIRE Πεμ Ιουν 21, 2012 10:05 am

ναι μονο να κανουμε τον διαχωρισμο.
το οτι ειναι παιδοφιλος δεν φταιει η καταγωγη του.
ειδες τι εγινε στην κρητη τωρα τελευταια.της παιδεραστιας το καγκελο.
απο δασκαλους κιολας..
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από Rea Πεμ Ιουν 21, 2012 12:55 pm

ChristinaThanps έγραψε:
Να θυμασαι ομως,οτι ολοι μεσα μας ειμαστε ρατσιστες και δεν το ξερουμε.Οταν πχ εχω πιστευω το αλφα και εσυ οχι και νευριαζεις μαζι μου και δεν δεχεσαι αυτο που πιστευω εγω και αυτο ρατσισμος ειναι για μενα

Είσαι λάθος γιατί απλά με αυτό τον τρόπο εσύ υποβιβάζεις σε ρατσιστή τον έχοντα αντίθετη άποψη από εσένα, ακόμα και αν εκνευρίζεται μαζί σου.

Ρατσισμός θα ήταν αν αυτός που διαφωνεί μαζί σου προσπαθούσε λόγω των απόψεων σου ή αλλων χαρακτηριστικών σου να σε υποβιβάσει κοινωνικά, ηθικά κλπ. Να σου στερήσει πρόσβαση σε προνόμια και δικαιώματα.

Χριστίνα μου κατηγορείς τους ξένους για πολλά δεινά. Και όμως για τη κατάντια μας δεν φταίνε αυτοί. Ανάλογα με αυτά που αναφέρεις ισχυριζόταν και ο Χίτλερ για τους Εβραίους - ότι αυτοί ήταν η αιτία που κατάστράφηκε οικονομικά και ηθικα΄η Γρεμανία στον Α'παγκόσμιο. Και τι οφέλησε τη γερμανία που ξεκλιρήστηκαν κάποιες χιλιάδες Εβραίων;;;; Έχασε και τον β'παγκόσμιο και βρέθηκε να σέρνεται στα πόδια της Ευρώπης.

Αν η Γερμανία είναι σήμερα μια υπερδύναμη, ή η Αμερική επίσης, αν ευημερεί το Βέλγιο, η Γαλλία και η Αγγλία (έστω στα πλα΄σια μιας γενικής κρίσης), σκέψου πόσους μετανάστες φιλοξενούν. Και ναι, έχουν και αυτοί φοβερά προβλήματα με εγκληματικές και περιθωριακές συμπεριφορές αλλά δεν κατηγορούν για αυτό τους ξένους τους: αντίθετα αναγνωρίζουν ότι τέτοια προβλήματα εμφανίζοντα κυρίως στα γκέτο και σε περιθωριποιημένες ομάδες, σε ανθρώπους με χαμηλό βιωτικό αλλά κυρίως μορφωτικό επίπεδο, χωρίς δυνατοτητα βελτίωσης της ζωής τους.

Προσοχή βέβαια, δεν αναφέρομαι στο οργανωμένο έγκλημα που είναι μια τελείως διαφορετική περίπτωση.
Rea
Rea

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011
Ζώδια : Κριός Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : Στο χωριό...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Πεμ Ιουν 21, 2012 1:13 pm

VAMPIRE έγραψε:ναι μονο να κανουμε τον διαχωρισμο.
το οτι ειναι παιδοφιλος δεν φταιει η καταγωγη του.
ειδες τι εγινε στην κρητη τωρα τελευταια.της παιδεραστιας το καγκελο.
απο δασκαλους κιολας..


Οχι,δεν ειπα οτι φταει η Καταγωγη του.Η "ανωμαλια",(με την εννοια οτι κατι δεν λειτουργει συμφωνα με τους νομους της φυσης,μη ομαλα)οποια μορφη και να εχει,δεν εχει σχεση με εθνικοτητα.

Ο παιδοφιλος και ο παιδεραστης δεν ειναι το ιδιο??

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από Rea Πεμ Ιουν 21, 2012 1:34 pm

ChristinaThanps έγραψε:
Ο παιδοφιλος και ο παιδεραστης δεν ειναι το ιδιο??

Οχι

Ο παιδοφιλος έχει επαναλαμβανόμενες και επίμονες σεξουαλικές τάσεις και φαντασιώσεις που αφορούν σεξουαλική δραστηριότητα με παιδιά.

Αν με την επιθυμία έχουμε και σωματική δραστηριότητα ή αν έχουμε μόνο τη σωματική δραστηριότητα (καποιος που έχει ασελγήσει σε ένα παιδί) τότε μιλάμε για παιδεραστία.
Rea
Rea

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011
Ζώδια : Κριός Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : Στο χωριό...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Πεμ Ιουν 21, 2012 1:36 pm

Rea έγραψε:
ChristinaThanps έγραψε:
Να θυμασαι ομως,οτι ολοι μεσα μας ειμαστε ρατσιστες και δεν το ξερουμε.Οταν πχ εχω πιστευω το αλφα και εσυ οχι και νευριαζεις μαζι μου και δεν δεχεσαι αυτο που πιστευω εγω και αυτο ρατσισμος ειναι για μενα

Είσαι λάθος γιατί απλά με αυτό τον τρόπο εσύ υποβιβάζεις σε ρατσιστή τον έχοντα αντίθετη άποψη από εσένα, ακόμα και αν εκνευρίζεται μαζί σου.

Ναι,εχεις δικιο τελικα,λαμβανοντας υποψη τον ορισμο του ρατσισμου.

Ρατσισμός θα ήταν αν αυτός που διαφωνεί μαζί σου προσπαθούσε λόγω των απόψεων σου ή αλλων χαρακτηριστικών σου να σε υποβιβάσει κοινωνικά, ηθικά κλπ. Να σου στερήσει πρόσβαση σε προνόμια και δικαιώματα.

Χριστίνα μου κατηγορείς τους ξένους για πολλά δεινά. Και όμως για τη κατάντια μας δεν φταίνε αυτοί.


Για την καταντια μας,εμεις οι ιδιοι ειμαστε υπευθυνοι σε πρωτο επιπεδο.Δεν κατηγορω τους ξενους που ηρθανε εδω για ενα καλυτερο αυριο.Ισα ισα τους λυπαμαι,θα μπορουσα να ειμαι και εγω στην θεση τους(τελευταια μαλιστα,εχω αυξημενες πιθανοτητες)αλλα απο την αλλη δεν μπορω να μην αγανακτω για τα αυξημενα κρουσματα εγκληματικων ενεργειων.
Οκ,η ανεχεια,η πεινα που λεει και ο πατερας μου θολωνει το μυαλο,αλλα ειναι αυτο ελαφρυντικο για τον πονο του αλλου που εχασε δικο του ανθρωπο?

Δεν λεω οτι εμεις οι Ελληναρες ειμαστε τα καλα παιδια!Σαφως και υπηρχε εγκληματικοτητα και πριν ανοιξουν τα συνορα,αλλα οταν ανοιξαν ....το κακο μεγαλωσε!

Επισης,επειδη εχω δουλεψει στο Τμημα Αλλοδαπων και Μεταναστευσης,ενα πολυ μεγαλο ποσοστο μεταναστων.....ηταν ατομα που ειχαν βγει απο τις φυλακες και μαλιστα με σοβαρες ποινες.



Ανάλογα με αυτά που αναφέρεις ισχυριζόταν και ο Χίτλερ για τους Εβραίους - ότι αυτοί ήταν η αιτία που κατάστράφηκε οικονομικά και ηθικα΄η Γρεμανία στον Α'παγκόσμιο. Και τι οφέλησε τη γερμανία που ξεκλιρήστηκαν κάποιες χιλιάδες Εβραίων;;;; Έχασε και τον β'παγκόσμιο και βρέθηκε να σέρνεται στα πόδια της Ευρώπης.

Αν η Γερμανία είναι σήμερα μια υπερδύναμη, ή η Αμερική επίσης, αν ευημερεί το Βέλγιο, η Γαλλία και η Αγγλία (έστω στα πλα΄σια μιας γενικής κρίσης), σκέψου πόσους μετανάστες φιλοξενούν. Και ναι, έχουν και αυτοί φοβερά προβλήματα με εγκληματικές και περιθωριακές συμπεριφορές αλλά δεν κατηγορούν για αυτό τους ξένους τους: αντίθετα αναγνωρίζουν ότι τέτοια προβλήματα εμφανίζοντα κυρίως στα γκέτο και σε περιθωριποιημένες ομάδες, σε ανθρώπους με χαμηλό βιωτικό αλλά κυρίως μορφωτικό επίπεδο, χωρίς δυνατοτητα βελτίωσης της ζωής τους.

Προσοχή βέβαια, δεν αναφέρομαι στο οργανωμένο έγκλημα που είναι μια τελείως διαφορετική περίπτωση.

Το να κλεψει καποιος μια κοτα πχ γιατι πειναει,μαζι του και εγω!Να κλεψει ολο το κοτετσι.Οχι ομως και να καταφυγει στο εγκλημα.

Πριν λιγες μερες στην τηλεοραση εδειξε μια ληστεια σε ενα φαρμακειο.Μια κυρια που ηταν μεσα στο Φαρμακειο τον παρακαλεσε,να της δωσει τα φαρμακα της γιατι τα ειχα αναγκη."Του ειπα,ελα παλικαρι μου,εσυ εισαι καλο παιδι"Και ο ληστης οχι μονο της εδωσε τα φαρμακα της και δεν την πειραξε,αλλα στο τελος αγκαλιαστηκανε και φιληθηκανε!!!

Πιστευω να το ειχατε δει!!Καταφευγει μεν σε ληστεια(λογω αναγκης)αλλα εχει το φιλοτιμο να μην σκοτωσει και να δωσει τα φαρμακα στην κυρια!!!


ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΠΟΠΗ Πεμ Ιουν 21, 2012 1:52 pm

ti kanete?ξεχασα να σας πω εχθες πηγαμε να ψωνησουμε για πρωτη φορα στο σουπερ μαρκετ βασιλαγας και πραγματικα εμεινα pale κισα και κουφετακι οι τιμες ειναι εξευτελιστικες τελειως και ενωω τα επωνυμαπροιοντα οχι τις πλακας.. εδω πας στο σουπερ μααρκετ και τουλαχηστον για ενα σαμπουαν επωνυμο 5 ευρω θα δωσεις εκει τ βρησκεις με 2ευρω π.χ παθαμε την πλακα μας με 50ευρω ψωνησα και το καροτσι τιγκα οχι αστεια τα παμπερσ τ πορτοκαλι τ ειχε 9.50ευρω το μεγαλο
εμεινα μαλακας

ΠΟΠΗ

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 17 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από Rea Πεμ Ιουν 21, 2012 1:55 pm

Οι εγκληματίες πρέπει να διώκονται και να τιμωρούνται ανεξαρτήτως καταγωγής.

Αλλά ποτέ δεν θα ψήφιζα κάποιους που βαράνε ανυπεράσπιστους ανθρώπυς μόνο και μόνο γιατί έχουν μελαμψό δέρμα. ¨η που το παίζουν νταήδες χτυπώντας γυναίκες,
Rea
Rea

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011
Ζώδια : Κριός Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : Στο χωριό...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 17 από 40 Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης