Mothers For Ever-Mamadospito-Μαμαδοσπιτο
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
tinascraft.com
Image hosted by servimg.com
goneisonline
οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!! 110
Πρόσφατα Θέματα
» ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!
από BokSurat Τετ Ιουλ 23, 2014 11:46 pm

» Γάλα novalac ar digest
από mariantaki Τρι Απρ 01, 2014 8:41 am

» ζηταω καροτσι,relax,ρουχαλακια και λοιπα ειδη για νογεννητο αγορακι
από violetta13 Τετ Μαρ 19, 2014 3:18 am

» Χαρίζω μάρσιπο Chicco
από violetta13 Τετ Μαρ 19, 2014 3:06 am

» ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ
από BokSurat Τετ Φεβ 26, 2014 1:47 am

» xarizo gala neomil to 1
από μαρω Κυρ Φεβ 09, 2014 6:47 pm

» ΠΟΣΟ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΝΤΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ???
από Rea Τετ Ιαν 29, 2014 4:34 am

» Πεθερα για γερα νευρα
από Rea Τετ Ιαν 29, 2014 4:32 am

» Καλησπερα σε ολες τις μαμαδες!!!
από Ladycat Δευ Δεκ 16, 2013 12:30 pm

» πωληση καλλυντηκων απο το internet
από aristea_85 Τρι Δεκ 03, 2013 4:03 am

» Διαγωνισμός
από SEAGULL11 Πεμ Νοε 21, 2013 9:00 am

» ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΗΛΑΖΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙ ΓΑΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΕΙΝΑΙ 1 ΜΗΝΩΝ
από BIBIAN Πεμ Νοε 07, 2013 2:58 am

» ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥΤΕΚΝΗ ΑΝΕΡΓΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΕ 6 ΠΑΙΔΙΑ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΤΡΟΦΙΜΑ Η ΡΟΥΧΑ
από BIBIAN Πεμ Νοε 07, 2013 2:54 am

» Νέος διαγωνισμός με δώρο 20 χωνάκια γεμάτα ζαχαρωτά!!!
από elfoula Σαβ Νοε 02, 2013 6:51 am

» δεν λειτουργει το φορουμ δεν βλεπω μανουλες μεσα
από Ladycat Παρ Οκτ 25, 2013 3:18 pm

follow us
translator

mamdospito
greek-sites.gr
greek-sites.gr - Κατάλογος Ελληνικών Ιστοσελίδων
ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
steliosmusic

οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!!

+5
Rea
annia
flora-flora
Μαρσυ
Ladycat
9 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!! Empty οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!!

Δημοσίευση από ???????? Παρ Απρ 22, 2011 11:35 am

παιδια ισως καποιοι να με βρισετε η να με θεωρησετε ζωο ειλικρινα δε μπορω να μη μιλησω......μας παντρεψαν οι δυο κολλητοι του αντρα μου και επεμεναν να βαφτισουν μαζι το πρωτο παιδι μας, ενω εγω ελεγα να γινει πρωτα ο ενας νονος και μετα ο αλλος....οταν καταλαβα οτι το εκαναν για να ειναι απο μισα τα εξοδα ηταν αργα......
εδω και 4 χρονια ειτε γιορτη, ειτε γενεθλια, ειτε πασχα, φερνουν στο παιδι ενα ψευτοπαιχνιδι της δεκαρας............... ο ενας μια φορα του πηρε ενα καλο σετ ρουχα ηταν ενος χρονων εκτοτε την κοροιδα.....
φετος του εφεραν μια λαμπαδα και ενα τηλεκατευθυνομενο αυτοκινητακι
τα 2 ατομα!!!!!!!!!!! και λεω..........δεν ειναι ντροπη????
δηλαδη τι απο ενα 20αρικο ο καθενας με το ζορι???? τα πηρα πολυ

εδω να ξεκαθαρισω οτι ο ενας βγαζει γυρω στα 15-20 χιλιαρικα ευρω το μηνα και ο αλλος κυκλοφορει με mercedes 170.000.....δεν ειναι δηλαδη ουτε εν μεσω κρισης ουτε τιποτα, κοινως τα φυσανε.....

και τι εγινε.....σημερα ηρθαν οι νονοι του αλλου γιου, του μικρου μου, ειναι ζευγαρι με μωρο, μεροκαματιαρηδες σαν εμας......και φερνουν λαμπαδα, παπουτσακια, μπλουζιτσα και παντελονι...........και το μωρο εναμιση χρονω αρχιζει να ζητωκραβγαζει "παπουτσα παπουτσα και μπουζα μπουζα" και ανοιγει τα κουτια μες τη χαρα.....και ο μεγαλος αρχιζει να βουρκωνει και λεει "αυτο ειναι για μενα?" η "αυτο ειναι για μενα" με λαχταρα περιμενοντας κατι.....ευτυχως η κουμπαρα μου του εφερε ενα σοκολατοαυγο με τον gummy bear και ξεγελαστηκε λιγο......

ποτε μεχρι τωρα δεν ειχα θεμα δεν εδινε καν σημασια ποτε του δεν παραπονεθηκε η δε ζηλεψε....τωρα πηγε την αγκαλιασε και λεει "εμενα δεν εισαι νονα μου?" και μολις εφυγαν βαζει κατι κλαμματα το παιδι, κατι κλαμματα.........και δεν παρηγοριεται.......

δεν μας ειπε τι εχει, μετα απο λιγο αρχισε να παιζει και τραγουδιστα να λεει "ειναι Πασχα, και παιρνουν παπουτσια, και ρουχακια, αλλα οχι εγω....."

περιττο να σας πω οτι κανω το σκα--- μου παξιμαδι και τα μωρα μου τα ντυνω κουκλια, πριν μια βδομαδα εδωσα 200 ευρω για καινουρια ρουχα, αλλα ΗΘΕΛΕ ΑΠ ΤΟ ΝΟΝΟ!!!!
και ξαναλεω, δεν ειναι κανενα κακομαθημενο, ποτε δε ζητησε τιποτα, ακομα και για το σοκολατοαυγο τους ευχαριστησε εκατο φορες...αλλα βλεποντας τον αλλον να ανοιγει τα πακετα, ενταξει ρε παιδια, τρεισιμιση χρονων ειναι........

με τα πολλα πηρα ενα ζευγαρι παπουτσια που δεν το θυμοταν, το τυλιξα, του εβαλα κουτι, σακουλα, κορδελες, και του ειπα οτι το εφερε ο νονος οταν κοιμοταν......εκανε σαν τρελλο!

και να ρωτησω τωρα..εμενα με ξερουν δε με γνωρισαν χτες, παντα παντου με γεμτια χερια
φετος που δε μπορω να περπατησω να βγω για ψωνια και παλι ειχα για καθε νονο χωριστα απο ενα τσουρεκι, ενα κρασι κοκκινο, ενα λευκο, ενα κουτι σοκολατακια, και για τους νονους που εχουν παιδι ειχα κι ενα παιχνιδι κι ενα σετ ρουχακια

εμενα τι ειναι το παιδι μου κανενα γυφτακι?? και ξαναλεω για να μη με κραξετε οι ανθρωποι τα φυσανε και ειναι μονοι, ουτε σπιτια, ουτε υποχρεωσεις ουτε τιποτα
γιατι εμενα το μωρο μου να κλαιει? αλλα δεκα ευρω το ατομο ηταν να παρουν ενα παντελονακι κι ενα μλπουζακι.......και της αλλης νονας δεν ηταν ακριβα αλλα μετραει η κινηση και η χαρα του παιδιου..........
ειμαι τοσο θυμωμενη.............

εγω και στις γιορτες τους και στα γενεθλια τους και το πασχα και τα χριστουγεννα και νονοι ειναι συνεχεια δινω δινω κι αυτοι δηλαδη τι ?????????

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!! Empty Απ: οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!!

Δημοσίευση από Ladycat Παρ Απρ 22, 2011 12:36 pm

χιλια δικια εχεις κοπελα μου εμενα η νονα μου μεχρι τωρα μου περνει ρουχα παππουτσια δεν μου περνει γιατι ειμαι παραξενη
Ladycat
Ladycat
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Αιγόκερως Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Στο γατοσπιτο

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!! Empty Απ: οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!!

Δημοσίευση από Μαρσυ Παρ Απρ 22, 2011 1:58 pm

Ρε Στελλα...τι να σου πω κοπελα μου....που εχεις πεσει???
Απο πουθενα δεν γλυτωνεις???Μα να σε εχουν περικυκλωσει οι μακακες?? οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!! 259405488

Ναι,ειναι τσιπηδες...και το λεω γιατι δεν ειναι θεμα να εφερναν σε ενα παιδι ακριβα ρουχα και παπουτσια αλλα γιατι δειχνουν να μην νοιαζονται το παιδι...
Μα δεν καταλαβαινουν οτι τα παιδακια θελουν ποσοτητα για να θαμπωθουν κι ας ειναι παμφθηνα ολα!!
Ηλιθιοι ανθρωποι,ελεεινοι...
τι πανε και βαφτιζουν παιδια αν δεν μπορουν να ανταπεξελθουν???
ιδιως οσο ειναι μικρα θελουν να νιωσουν αυτη τη χαρα...
Εχεις καθε δικιο κοπελα μου!!
Καθε δικιο!

Εγω στη θεση σου,σιγα-σιγα θα τα εκοβα τα δωρα στους ηλιθιους.Ναι,ας με ελεγαν και περιεργη...
Θα μου πεις...κι αν αυτοι δεν ξαναφερουν ουτε λαμπαδα στο παιδι???Το ρισκαρεις να ξεσπασουν εκει τετοιο ηλιθιοι που ειναι???

Παντως για μενα πρεπει να κανεις μια συζητηση με το παλικαρακι σου κι ας ειναι μικρουλη.Να του πεις οτι δεν χρειαζομαστε τα δωρα απο τον νονο αλλα το σημαντικο ειναι να μας αγαπαει ο νονος.Τωρα τι θα καταλαβει???Μπορει και τιποτε,μπορει και πολλα...

Κριμα η ψυχουλα!

Μαρσυ

Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Τόπος : Αιτ/νια

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!! Empty Απ: οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!!

Δημοσίευση από flora-flora Παρ Απρ 22, 2011 10:05 pm

Στέλλα έχεις π.μ !!!!!
flora-flora
flora-flora

Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ζώδια : Δίδυμος Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : PAROS

http://candyland.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!! Empty Απ: οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!!

Δημοσίευση από ???????? Παρ Απρ 22, 2011 11:43 pm

τωρα παει με το μπαμπα του να παρει παπουτσια ειπαμε οτι μας εδωσε ο νονος λεφτα......τουλαχιστον να μην μεινει στεναχωρεμενος!

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!! Empty Απ: οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!!

Δημοσίευση από annia Σαβ Απρ 23, 2011 4:18 am

στελα μου κριμα μωρε το παιδακι αλλα ειναι δυσκολη η θεση σου απεναντι στους νονους ιατι αμα τους την ''πεις''θα παρεξηγηθουν κι ολας....εγω εχω ενα αλλο ερωτημα.την κορη μου την βαφτισε ενας φιλος του τολη αυτος ειναι παντρεμενος με 2παιδια απο εσοδα και τετοια ειναι παρα πολυ καλα οικονομικα,αλλα παντα ρε κοριτσια τις παιρνει ενα σετ ρουχα και μια λαμπαδα με παιχνιδι μαζι που πανω απο 20Εδεν εχει....ενω η νονα του αντωνη ασχετο αν ειναι η κουνιαδα μου για πρωτο πασχα του πηρε λαμπαδα,1παιχνδι παππουτσια σταρακια ενα αυγο και 2καπελα της αεκ(λογω το οτι εχουμε αεκτζη μπαμπα κολλημενο ομως..)εγω να του πω του νονου της μαριας οτι πρεπει να φερνει παππουτσια???γιατι θα σκασω,που κανει τον μακακα
annia
annia

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Καρκίνος Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : μενιδιιιιιι

http://manoules.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!! Empty Απ: οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!!

Δημοσίευση από ???????? Σαβ Απρ 23, 2011 8:20 am

δεν ξερω αληθεια.....εγω σημερα πηγα και του πηρα 2 ζευγαρια παπουτσια και το καημενο εκανε σαν παλαβο.....τα μωρα παντα περιμενουν και αυτοι οι ηλιθιοι δεν το ξερουν αραγε??? εγω παω σε ξαδερφες του αντρα μου και παιρνω και ρουχα και παιχνιδι και παπουτσια και για τα αδερφακια παντα γιατι ξερω οτι ζηλευουν και μου λενε ολοι τι εισαι η νονα και παιρνεις τοσα πραγματα? και το παιδι δεν ξερει την αξια, πακετα θελει να ανοιγει στο φιναλε....να μου κανουν εμενα το παιδι μου χαλια πασχαλιατικα??? εγω κατι θα πω δεν θα το αφησω ετσι παντως

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!! Empty Απ: οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!!

Δημοσίευση από Rea Κυρ Απρ 24, 2011 10:33 am

Αχ το γλυκό το ζουζουνάκι πόσο θα πικράθηκε... Εδώ εγώ θα στεναχωριόμουν στη θέση του που είμαι και γαιδάρα 40 χρονών....
Rea
Rea

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011
Ζώδια : Κριός Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : Στο χωριό...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!! Empty Απ: οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!!

Δημοσίευση από giotaki83 Κυρ Απρ 24, 2011 11:17 am

Ετσι είναι δυστυχώς...κάνουν σα τρελοί να σου βαφτισουν το παιδί και μετά προσπαθούν να γλιτώνουν ότι μπορούν από τις υποχρεώσεις τους. αυτοί που έχουν λεφτά είναι συνήθως και οι πιο τσιγκούνηδες... οι μεροκαματιάρηδες προσπαθούν να δώσουν τ αμέγιστα δυνατά!!!! Εγώ ακόμη δεν έχω βαφτίσει αλλα όταν το κάνω θέλω να ξέρω ότι μπορώ να ανταπεξέλθω στις απαιτήσεις. Πάντως βρε παιδί μου πολλά έξοδα. Κάθε Χριστούγεννα, Πάσχα, γενέθλια, γιορτί πρέπει να βάζεις βαθιά το χέρι στη τσέπη..πω πω...πολύ δύσκολο!
giotaki83
giotaki83

Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2011
Τόπος : SALONIKA FTWXOMANA

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!! Empty Απ: οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!!

Δημοσίευση από souki Κυρ Απρ 24, 2011 11:31 am

στελλιτσα η μαμακια σε εχει περικυκλωσει κουκλα μου!!! που τους βρισκεις ολους προσφορα στα γαριδακια τους εχουν;;; αν δεν μπορουν να αναλαβουν μια ιερη υποχρεωση τοτε να ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΦΤΙΖΟΥΝ!!!!!!!!!!!! ΑΙ ΣΙΧΤΗΡ ΔΗΛΑΔΗ!!!!!!!!!! και που το φυσανε τι να το κανεις;; ρολο παιζει ο ανθρωπος οχι τα φραγκα του, αν εισαι σωστος θα κοιταξεις να παρεις κατι στο βαφτιστηρι σου κι ας εισαι και μεροκαματιαρεις, των φρονιμων τα παιδεια πριν πεινασουν μαγειρευουν!!!!!!!!!! αυτα περιμενουν τα βαφτιστηρια το δωρο του νονου!!!!!!!!! γουφτοι!!!!!!!!!! για κανε μια κουβεντα στον αντρα σου!! εγω θα του ελεγα ''να τους χαιρεσαι τους κολλητους σου αγαπη μου''......
souki
souki

Ημερομηνία εγγραφής : 06/04/2011
Ζώδια : Παρθένος Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!! Empty Απ: οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!!

Δημοσίευση από kisha Δευ Απρ 25, 2011 1:57 am

1000 δικια στελλα μου!μπορεις αν ατους το πεις,οτι ηρθαν οι νονοι του δευτερου και του εφεραν πολλα πραγματα και ο δικος τους στεναχωρεθηκε πολυ!ε μα πια τι ναπω!
kisha
kisha

Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2011
Ζώδια : Δίδυμος Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!! Empty Απ: οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!!

Δημοσίευση από ???????? Δευ Απρ 25, 2011 2:26 am

μα ο αντρας μου τα πηρε πιο πολυ!
παιδια δε νομιζω οτι ειναι τρελλα τα εξοδα.....για δυο ατομα!
δηλαδη μια λαμπαδα το πολυ ενα 20αρικο και ενα αυτοκινητο αλλα 20 λεμε τωρα, ε εχει και σετακια ειδικα τωρα καλοκαιρινα με 20......η ενα παπουτσακι με 30 η το ενα η το αλλο δηλαδη 70-80 αυρω τα δυο ατομα λεμε!!!!!!!!!!!! αν ειναι δυνατον.............εγω τον καθενα τους τη σακουλαρα που τους εδωσα ειχε 40 ευρω! το παιδι μιλαμε του πηραμε δυο ζευγαρια καινουρια παπουτσια και ακομα να συνελθει!!!

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!! Empty Απ: οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!!

Δημοσίευση από ???????? Δευ Απρ 25, 2011 2:28 am

κι εγω μιλαμε ειμαι ατομο που με ξερουν οτι ειμαι με αηδιαστικα γεματα τα χερια ξερετε οι ξαδερφες του αντρα μου καθε φορα που παω μου λενε "δε στα διναμε εσενα να τα βαφτιζες καλυτερα?"

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!! Empty Απ: οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Κυρ Ιουλ 31, 2011 8:58 am

Στελλα διαβασα μονο το δικο σου αρχικο ποστ!Θα διαφωνισω πολυ μαζι σου!Νονοι ειναι,δεν ειναι γονεις,ουτε ειναι υποχρεωμενοι να φερνουν ρουχα και παπουτσια!

Ντροπη τους βεβαια,και καρα-ντροπη τους,αλλα Δοξα Τω Θεο,το παιδι σου εχει και μανα και πατερα να του καλυψουν ολες τις αναγκες!

Καλο ειναι για να μην νιωθει ασχημα να του παιρνετε εσεις τα ρουχα/παπουτσια και να του λετε τα στελνει ο νονος!

Ο δικος μου ανοιψιος,εχει νονο γιατρο και νονα δικηγορο!Το τι φαγητο εχουν κανει στο σπιτι της αδερφης μου δεν λεγεται!Οχι οτι δεν εχουν λεφτα,αλλα οπως και να το κανεις το φρεσκο κρεας και λαχανικο ειναι ανεκτιμητο!

Οταν ερχονται δεν του φερνουν τιποτα,ουτε μας κακοφαινεται ουτε τιποτα!Λεμε οτι θελει το παιδακι ειμαστε αξιοι να του το προσφερουμε. Για να μην στεναχωριεται ο ιδιος ομως,του λεμε,αυτο στο στελνει ο νονος και η νονα αλλα επειδη δουλευουν πολυ δεν μπορουσαν να στο φερουν νωριτερα.Και το καυμενο λεει με καμαρι "Κοιτα τι μου εφερε ο νονος μου,το ειχε στο ιατρειο του"...και ετσι ειμαστε ολοι χαρουμενοι!!

Να μην περιμενεις τιποτα και απο κανεναν!Κανεις δεν θα πονεσει/αγαπησει/προσφερει το καλυτερο για το παιδι σου απο σενα την ιδια και τον αντρα σου!!

Κριμα που στεναχωριεται το μικρουλη μας,στο χερι σου ειναι να το κανεις να μην στεναχωριεται!!

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!! Empty Απ: οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!!

Δημοσίευση από ???????? Κυρ Ιουλ 31, 2011 9:13 am

που το θυμηθηκες βρε αυτο το θεμα...

κι εγω διαφωνω ομως

οταν βαζεις "λαδι" σε ενα παιδι γινεσαι πνευματικος του γονιος

και για να μη γενικευω αλλα να μιλαω για τη δικη μου περιπτωση, οταν ομως εγω δινω τις σακουλες με τα ρουχα 2-3 σετ τη φορα δεν ειδα να πει κανεις "γιατι ρε κουμπαρα δεν ηταν αναγκη" που εμενα δεν ειναι βαφτιστηρι μου...

νομιζω οτι δυο φορες το χρονο δεν ειναι παραλογο που θελω να φερουν κατι στο παιδι μου- γνωμη μου παντα....

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!! Empty Απ: οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Κυρ Ιουλ 31, 2011 9:27 am

Χαζευω εδω στο σπιτι,ειδα το θεμα,δεν ξερω ποσο παλιο ειναι και απαντησαSmile

Κοιτα,υπαρχουν νονοι και νονοι.
Πνευματικος γονιος σημαινει για μενα, πνευματικη καθοδηγηση και οχι υλικη!
Αν και στην πραξη,ουτε αυτο γινεται, γιατι δεν μπορεις να "επεμβεις" στον τροπο που θα μεγαλωσει ενα παιδι,ουτε στο τι θα πιστευει,ουτε καν στο τι θα τρωει.

Πχ.Προχτες ειχε ερθει η κουμπαρα μου στο σπιτι με τα πιτσιρικια της.Ειχα στο ψυγειο σοκολατες.Τις ειχα παρει αποκλειστικα για τα παιδακια.Την ρωτησα "Να δωσω σοκολατες στα παιδια?" και μου ειπε οχι.Σε καμια περιπτωση δεν θα τους εδινα σοκολατα,παρα την θεληση της μαμας . Αυτη ξερει καλυτερα και εγω δεν μπορω να επεμβαινω.Μπορω ομως να την ρωτησω.

Με αυτο το σκεφτικο,αν η κουμπαρα μου δεν θελει πχ να πηγαινω το μικρο στην εκκλησια,να το κοινωναω,εγω δεν θα το κανω,παρολο που θα το θελω και ετσι ο ρολος μου ως πνευματικος καθοδηγητης δεν εχει καμια αξια!!

Το οτι οι κουμπαροι σου ειναι γαιδαρια,ειναι δεδομενο!Με ενα 30 μπορεις να παρεις ομορφα ρουχαλακια και να εισαι και κυριος στις υποχρεωσεις σου,αλλα ακομα και αν δεν το κανουν,σιγα μην κατσεις να σκασεις!!!!!

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!! Empty Απ: οι νονοι μας ειναι τσιπηδες!!!!

Δημοσίευση από ???????? Κυρ Ιουλ 31, 2011 11:50 am

ναι δε θα σκασω οντως, αλλα ουτε θα πω ψεμματα στο παιδι μου, το εκανα φετος και δε θα το ξανακανω...

θα πω ο νονος εφερε αυτο και τελος....φετος ψωνισα εγω και ειπα ψεμματα....



και σου ξαναλεω, δε μιλαω για ανθρωπους που εχουν θεμα

μιλαω για ανθρωπους που ο ενας βγαζει εναμιση και ο αλλος τεσσερα με πεντε χιλιαρικα το μηνα.... τι δηλαδη δεν ειχαν να παρουν μια βλακεια απο το τζαμπο???



τα παιδια δεν καταλαβαινουν την αξια του δωρου

μονο που θα το ξετυλιξουν τρελλαινονται

κι εχει ενα σωρο πραγματα να παρει κανεις σε εξεφτελιστικες τιμες

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης