Mothers For Ever-Mamadospito-Μαμαδοσπιτο
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
tinascraft.com
Image hosted by servimg.com
goneisonline
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 110
Πρόσφατα Θέματα
» ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!
από BokSurat Τετ Ιουλ 23, 2014 11:46 pm

» Γάλα novalac ar digest
από mariantaki Τρι Απρ 01, 2014 8:41 am

» ζηταω καροτσι,relax,ρουχαλακια και λοιπα ειδη για νογεννητο αγορακι
από violetta13 Τετ Μαρ 19, 2014 3:18 am

» Χαρίζω μάρσιπο Chicco
από violetta13 Τετ Μαρ 19, 2014 3:06 am

» ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ
από BokSurat Τετ Φεβ 26, 2014 1:47 am

» xarizo gala neomil to 1
από μαρω Κυρ Φεβ 09, 2014 6:47 pm

» ΠΟΣΟ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΝΤΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ???
από Rea Τετ Ιαν 29, 2014 4:34 am

» Πεθερα για γερα νευρα
από Rea Τετ Ιαν 29, 2014 4:32 am

» Καλησπερα σε ολες τις μαμαδες!!!
από Ladycat Δευ Δεκ 16, 2013 12:30 pm

» πωληση καλλυντηκων απο το internet
από aristea_85 Τρι Δεκ 03, 2013 4:03 am

» Διαγωνισμός
από SEAGULL11 Πεμ Νοε 21, 2013 9:00 am

» ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΗΛΑΖΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙ ΓΑΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΕΙΝΑΙ 1 ΜΗΝΩΝ
από BIBIAN Πεμ Νοε 07, 2013 2:58 am

» ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥΤΕΚΝΗ ΑΝΕΡΓΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΕ 6 ΠΑΙΔΙΑ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΤΡΟΦΙΜΑ Η ΡΟΥΧΑ
από BIBIAN Πεμ Νοε 07, 2013 2:54 am

» Νέος διαγωνισμός με δώρο 20 χωνάκια γεμάτα ζαχαρωτά!!!
από elfoula Σαβ Νοε 02, 2013 6:51 am

» δεν λειτουργει το φορουμ δεν βλεπω μανουλες μεσα
από Ladycat Παρ Οκτ 25, 2013 3:18 pm

follow us
translator

mamdospito
greek-sites.gr
greek-sites.gr - Κατάλογος Ελληνικών Ιστοσελίδων
ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
steliosmusic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

+13
kisha
ChristinaThanps
joan80
vassiliki
Ladycat
koufetaki
Rea
trianmeli
ΠΟΠΗ
VAMPIRE
littlefish
BokSurat
derbybaby
17 απαντήσεις

Σελίδα 7 από 40 Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από VAMPIRE Σαβ Ιουν 09, 2012 5:00 am

εγω δεν ειπα τπτ πονηρο!!οχι δες !
εσεις ειστε τζουλιες!!
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από joan80 Σαβ Ιουν 09, 2012 5:17 am

Θα σας διαβασει κανενας ανθρωπος και θα μας παρεξηγησει τρελογκες. Εγω στο πρωτο καταλαβα την ωορρηξια αλλα γενικοτερα καναμε μερα παρα μερα. Σρο δευτερο ειπα οποτε ερθει. Και τελικα ουτε καν ξερω ποτε εγινε.

Σημερα πηγαμε να παρουμε μπρατσακια και μαγιο για το αυριανο μπανακι. Το μαγιο πανακριβο. 40 ευρω εκανε αλλα ειναι αυτο που μοιαζει με στολη του σερφ και εχει και αντηλιακη προστασια.
joan80
joan80
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Υδροχόος Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Σαβ Ιουν 09, 2012 5:58 am

Καλησπερα μανουλιτσες!!!

Η γυναικολογος μου,μου ειπε: "Στις γονιμες μερες βουρ στο ψητο...αλλα με ηρεμια,οχι αγχος"
Λεω και εγω οτι μαλλον θελει πολυυυυυ .....ιδρωτα η υποθεση και λεμε οκ,βουρ.

Εντωμεταξυ πριν λιγο καιρο,μια φιλη μου με πολυκιστικες που προσπαθουσε 3 χρονια να κανει μωρακι μου ειπε οτι στις γονιμες επερνε ρεπο ο αντρας της για να προσπαθουν συνεχεια!!


Αυτο με τα ποδια ψηλα το ειχα ακουσει οπως ειπε και η Ρεα για τις γυναικες που εχουν θεμα με την θεση της μητρας ή κατι τετοιο.Με το νερο δεν το ειχα ακουσει.

Αμα ειναι να,θα....αλλιως θα προσπερασει.

Λειντικατ.....ναι βρε συ.Ενα μωρακι λαχταρω τοσο καιρο,εσυ τι λες δεν θα το εχω στο πισω μερος του μυαλου μου?

Τζοαν ....πως καταλαβες την ωορρηξια???

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Σαβ Ιουν 09, 2012 6:05 am

VAMPIRE έγραψε:
ChristinaThanps έγραψε:

στις γονιμες μερες καλο ειναι να κανεις σεξ μερα παρα μερα. με 2 φορες την ημερα το σπερμα εξασθενει.φυσικα και εχεις πιθανοτητες να μεινεις εγκυος και με 2 φορες τη μερα.
5 μερες μετα την επαφη δεν μπορεις να το δεις. αλλα αν εισαι τυχερη μπορει να δειξει 10 μερες μετα την επαφη ενα ειδικο τεστ το σελφ κλιαρ το οποιο πρεπει να το κανεις ΜΟΝΟ με τα πρωτα πρωινα ουρα και παλι αν δειξει αρνητικο δεν ειναι και στανταρ.
αν δειξει θετικο τοτε κατα 99% εισαι.


Θα παω να το παρω....αν και μαλλον λογω προλακτινης δεν θα εχω θετικο αποτελεσμα.

Αν και μαλλον δεν ξερω ποσο αξιοπιστο θα ειναι το αποτελεσμα......μιας και επειδη πινω απο 3-4 λιτρα νερο την ημερα παω συχνα στο μπανιο.....και την νυχτα θα σηκωθω τουλαχιστον 2 φορες.Οποτε,τι πρωινα ουρα πια!!!

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Σαβ Ιουν 09, 2012 6:09 am

VAMPIRE έγραψε:
ΠΟΠΗ έγραψε:χριστινακι γεια σου
μην γελασετε και δεν θελω πω κατι κ στεναχωρηθει . στα παλια τα χρονια μετα το σεχ εβαζαν μια κατσαρολα μ νερο βρασμενο κ μετα καθοντουσαν απο πανω απο την κατσαρολα ο ατμος να το σπρωξει κ καλα ξερω εγω. χωρις παρεξηγηση

τον πεθανες τον ανθρωπο μαρηηηηηηηη
καλα τα εχω ακουσει αυτα...μαλακιες... 4 χρονια προσπαθουσε η θεια μου να μεινει εγκυος ετσι.
την εβαζε η πεθερα της σε καυτες κατσαρολες απο πανω η να κατσει σε καυτες κεραμμυδες.
τελικα πηγε μετα απο 4 χρονια σε γυναικολογο και της βρηκε εγκαυματα στο πραμα της.
μαλιστα της ειχε πει σε βαθμο κακοποιησης!!
μην ακουω χαζααα

Ιουυυυυ.......ε,τι επαθε η καυμενη!!!Πω πω παιδια ποσο λυπαμαι καμια φορα τις γυναικες παλια που δεν ειχαν προσβαση σε γιατρους τοσο ευκολα και δεν μπορουσαν να κανουν παιδακια για πολυ χαζα προβληματακια.Πχ εγω με την προλακτινη...ειναι τοσο απλο με ενα χαπακι διορθωνεται....αυτες οι γυναικες ηταν καταδικασμενες να μεινουν χωρις μωρακι.....πω πω,με πιανει η καρδια μου!!!

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Σαβ Ιουν 09, 2012 6:15 am

kisha έγραψε:καλημερα!!4 φορες τη μερααααα???αχαχχαα ευγε!αρκει να το γουσταρεις και ναμη ν καταντησει καταναγκαστικο εργο που μαλλον για τον αντρα σου καταντησε!εγω στις γονιμες καθε μερα και τα μωρα τα συλλαβαμε τη μερα της ωορρηξιας!και ο γιατρος ειχε πει την κουμπαρα μου μερα παρα μερα απο τη 12η μεχρι τη 18η,αλλα εγω της ειπα καθε μερα-ειχαμε παει μαζι και λεει ο γιατροςμου καλε θα τον ξεκανει???!!!αχαχα α ρε χριστινα μαζι επρεπε να παμε να του πεις 4 φορες τη μερα να αυτοκτονουσε!


Χα χα....κοιτα αμα ειναι ιερος ο σκοπος,ε,κανεις και θυσιες!!!
Η αληθεια ειναι οτι μαλλον το παρατραβηξαμε...απλα μου εφυγε ενα αγχος οτι μαλλον δεν ειναι επαρκης οι επαφες.
Περιμενω να γυρισει η γυναικολογος μου να μιλησουμε γενικα για τις γονιμες και τα σχετικα γιατι ναι θελω ενα μωρο,την τυφλα μου δεν ξερω τελικα!!!
Παντως,καποια στιγμη να πω την αληθεια.....κουραστηκα και βαρεθηκα!!Αλλα ευτηχως ξαναγυρισαμε στους κανονικους μας ρυθμους!!!

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Σαβ Ιουν 09, 2012 6:19 am

[quote="VAMPIRE"]ε καλα η κισα μην ακουσει για 4 φορες τη μερα!αμεσως να δωσει συγχαρητηρια!χαχαχαχαχαχ σεξουλιαρα γυναικα!
παντως ναι χωρις πλακα θα παθει τπτ το παιδι καθε μερα 4 φορες.οχι τπτ αλλο αλλα οπως ειπε και η κισα στο τελος θα καταντησει καταναγκαστικο εργο αν και φοβαμαι πως ο καψερος ο αντρας κοιμαται για να το αποφυγει πλεον μχαχαχαχχχαχαχ[/quote]

Ε,....εξαντληθηκε!!!Ενταξει λιγο ντρεπομαι που σας το ειπα,αλλα δεν ηθελα να ρωτησω καμια μαμα μου ......Ξερεις αμα θελεις κατι παρα πολυ,κανεις οτι μπορεις για να το αποκτησεις....

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Σαβ Ιουν 09, 2012 6:22 am

VAMPIRE έγραψε:καλε το καλυτερο εκανες.
ακου εκει σεξ με προγραμμα για να κανεις παιδι!
σιγα μη βαζουμε και ξυπνητηρι.ντριιιιν 5 ηωρα σηκω και ξεβρακωσου τωραααααααααααααα!!
δε ξερω.δε θα μου εκανε κουκου ετσι με τιποτα....πως νακανεις σεξ χωρις κουκου?δεν εισαι και κλωσσομηχανη!

Ναι,ετσι δεν κανει.....ντριν το ξυπνητηρι...!!

Εννοειται οτι οταν κανεις ερωτα πρεπει να εχεις ορεξη και διαθεση..!!Παντως ,ενταξει το χαρηκαμε....δεν μας κακοπεσε κιολας!!!

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Σαβ Ιουν 09, 2012 6:25 am

Παντως,ενταξει...ντρεπομαι λιγακι που σας το ειπα....

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από VAMPIRE Σαβ Ιουν 09, 2012 6:42 am

αντε καλε που ντρεπεσαι. εμεις εχουμε πει ουυυυ τα σοδομα και τα γομορα εδω μεσα
να ρωτα την κισα να σου πει....
χαχαχ
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από joan80 Σαβ Ιουν 09, 2012 9:13 am

Χριστίνα την ωορρηξία την καταλαβα γιατί αφενος εχω σταθερό κύκλο και αφετερου περιπου στη μεση του είχα πόνο στην ωοθήκη και υγρά.

Παντως θα συμφωνήσω με τη Δημητρα. Το αγχος δεν κανει καλό. Βγαλτο από το μυαλό σου και όλα θα έρθουν φυσικά.

Οχι τιποτα αλλο αλλα ο αντρας σου θα ρεψει.
joan80
joan80
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Υδροχόος Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από VAMPIRE Σαβ Ιουν 09, 2012 9:18 am

εγω ωορηξια πριν κανω το πρωτο παιδι δεν καταλαβαινα.
μετα το πρωτο παιδι οποτε εχω ωορρηξια εχω πονους στη μεση και χαμηλα εκει που πονας οταν εχεις περιοδο αλλα ηταν αλλος πονος σαν τσιμπηματα σαν σουβλιες.
βεβαια αμα ο κυκλος ειναι σταθερος πχ 28 ημερες(που εχουν οι περισσοτερες)τοτε η ωορρηξια γινεται την 14η μερα αλλα δεν ειναι και σιγουρο ΠΑΝΤΑ. μερικες φορες μπορει να γινει και 2-3 μερες πιο αργα η πιο νωρις.επισης μερικες φορες μπορει να εχουμε 2 ωορρηξιες μεσα στο μηνα!
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από joan80 Σαβ Ιουν 09, 2012 9:27 am

Εγω τις περισσοτερες φορες την καταλαβαινα. Και μετα τη γεννα ακομα περισσοτερο. Μιλαμε για αρκετό πονο στην ωοθηκη. Αυτο με τις 2 ωορρηξιες παντως εχω ακουσει οτι ειναι μυθος. Απλως μπορει να γινει πολυ νωρις ή πολυ αργα.
joan80
joan80
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Υδροχόος Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από VAMPIRE Σαβ Ιουν 09, 2012 9:55 am

σε μια ερευνα στην ουασιγκτον αναμεσα σε 63 γυναικες οι 13 αν θυμαμαι καλα ειχαν ωορηξια 2 φορες το μηνα.
μπορει να συμβει!
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από VAMPIRE Σαβ Ιουν 09, 2012 9:57 am

το βρηκα

Όπως αναφέρει το Reuters, o Δρ Ρότζερ Πίρσον και οι συνεργάτες του
στο Πανεπιστήμιο του Σασκάτσεουαν παρακολούθησαν 63 γυναίκες με
φυσιολογικό κύκλο για διάστημα περίπου ενός μήνα. Κατέγραφαν τακτικά τη
δραστηριότητα των ωοθηκών τους με υπερηχογράφημα.

Διαπίστωσαν ότι
13 από αυτές είχαν περισσότερες από μία ωορρηξίες κατά τη συγκεκριμένη
περίοδο. Είκοσι ακόμα γυναίκες παρουσίασαν τρεις κύκλους ωρίμανσης
ωοθυλακίων, οι οποίοι θα μπορούσαν να έχουν οδηγήσει στην απελευθέρωση
ωαρίων.

Κατά τη διάρκεια του κύκλου των 28 ημερών, το ωάριο
ωριμάζει, απελευθερώνεται από το ωοθηλάκιο, πέφτει στον ωαγωγό και στη
συνέχεια είτε γονιμοποιείται είτε απορρίπτεται κατά την εμμηνορρυσία.

Οι
ερευνητές παρατήρησαν ότι τα ορμονικά επίπεδα δεν διαταράσσονταν από
την πολλαπλή ωορρηξία. Επομένως, δεν είναι δυνατόν να προβλεφθεί η
παραγωγή ωαρίων με ορμονολογικές εξετάσεις.

Η έρευνα, που
δημοσιεύεται στο περιοδικό Fertility and Sterility, θα βοηθήσει
σημαντικά στη θεραπεία της υπογονιμότητας, αν βέβαια επιβεβαιωθεί.

Παράλληλα,
η ανακάλυψη ίσως λύνει και ένα μυστήριο που προβλημάτιζε τους
γυναικολόγους: «Πραγματικά εξηγεί πώς προκύπτουν διζυγωτικά δίδυμα με
διαφορετικές ημέρες σύλληψης» αναφέρει ο Δρ Πίρσον. «Βλέπουμε γυναίκες
που έρχονται με δίδυμα και όταν κάνουμε υπερηχογράφημα βλέπουμε ότι το
ένα βρίσκεται στη 10η εβδομάδα ανάπτυξης και το άλλο στην έβδομη»
εξηγεί.

http://news.in.gr/science-technology/article/?aid=469953
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Σαβ Ιουν 09, 2012 10:45 am

joan80 έγραψε:Χριστίνα την ωορρηξία την καταλαβα γιατί αφενος εχω σταθερό κύκλο και αφετερου περιπου στη μεση του είχα πόνο στην ωοθήκη και υγρά.

Παντως θα συμφωνήσω με τη Δημητρα. Το αγχος δεν κανει καλό. Βγαλτο από το μυαλό σου και όλα θα έρθουν φυσικά.

Οχι τιποτα αλλο αλλα ο αντρας σου θα ρεψει.

Δεν εχω σταθερο κυκλο γαμωτο.Αναρωτιεμαι μερικες φορες αν λειτουργει σωστα και τιποτα σε αυτο το σωμα!!!Μπορει να εχω κυκλο 28 μερες για καποιο διαστημα και μετα 27 ή 29!

Πανω σε αυτο κοριτσια,μου εξηγησε η ενδροκρινολογος-γιατι ολα απο τον θυροειδη ξεκινανε σε μενα- οτι μπορει να εχεις περιοδο και να μην εχεις ωορρηξια.Δεν ειναι ολοι οι κυκλοι με ωορρηξια.Και αυτο συμβαινει σε ολους.Κατι που αγνοουσα!


Ευτηχως Τζοαν μου που ο αντρας μου ειναι πολυ καλος και δεν νιωθω οτι του στερω ενα μωρο....αυτος το εχει δει σαν "πλακιτσα".Ενταξει το παραδεχομαι οτι ηταν λαθος μας αυτη η εβδομαδα....αλλα γυρισαμε παλι στην γνωστη μας καθημερινοτητα. Ειχα και ενα καρο τυψεις οτι οντως τον ερεψα και του ζητησα συγνωμη,αλλα μου ειπε οτι δεν εκανε κατι που δεν ηθελε....!!Ειναι πολυ καλος,δοξα τω Θεο.

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Σαβ Ιουν 09, 2012 11:03 am

Α,και για να αλλαξουμε λιγο κλιμα...κατι που διαβασα μολις τωρα....

Μην πετατε τις μασημενες τσιχλες σας κατω στον δρομο,γιατι τα πουλακια νομιζουν οτι ειναι ψωμακι και πανε να το φανε και κολλαει στο στοματακι τους και πεθαινουν απο ασητεια.....Κριμα δεν ειναι??!! ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 506945

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΠΟΠΗ Σαβ Ιουν 09, 2012 11:13 am

καλησπερα πριν 10 λεπτα γυρησαμε ερηξα κατι χωρους ππωππωπω ποντιακα κατι τσιφτεντελια ουφ το ευχαρηστηθηκα.δυτστηχως δεν πειρα ο μαλακας καροτσι κ νυσταξε ο μικρος κ φυγαμε Sad Sad

ΠΟΠΗ

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Σαβ Ιουν 09, 2012 11:33 am

Γεια σου Ποπη,σε γιορτουλα ειχατε παει????

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΠΟΠΗ Σαβ Ιουν 09, 2012 11:41 am

ναι σε βαφτησια ειμασταν βαφτηστηκε ο ανηψιος μ σημερα
τι κανεις χριστινιω?

ΠΟΠΗ

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Σαβ Ιουν 09, 2012 11:46 am

Να σας ζησει!!!!Να ειναι γερος και καλοτυχος!!!!

Καλα ειμαι,μοναχουλα ο Θανασης εχει υπηρεσια και εγω καθομαι στο μπαλκονακι....εσυ τι κανεις??

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΠΟΠΗ Σαβ Ιουν 09, 2012 11:58 am

σε ευχαριστω πολυ χριστινακι
εγω τωρα καθομαι στα αυγα μου διοτι μετα απο τοσο χορο κουραστηκα κ ψιλοποναω

ΠΟΠΗ

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ChristinaThanps Σαβ Ιουν 09, 2012 11:59 am

Ναι ναι,να ξεκουραστεις!!!!!!!!!!!!!!!!!Εισαι και εγκυουλα!!!!!!!!

Θα χαρηκε και ο μικρος ε??!!

ChristinaThanps

Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από derbybaby Σαβ Ιουν 09, 2012 11:59 am

καλησπερα! κατα προσεγγιση εσυ θα μετρας απο τη 10 μερα του κυκλου σου μεχρι κ την 15 κ θα τις θεωρεις γονιμες. δηλ αν αδιαθετησεις πχ στις 10/6 γονιμη 1η θα θεωρησεις την 20/6-25/6.καταλαβες?καπως ετσι παει!
κ εγω παντως που στο 2ο νομιζα οτι καταλαβα την ωορρηξια μ τελικα η συλληψη εγινε νωριτερα 2-3 μερες.
derbybaby
derbybaby

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : sunny isle

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!! - Σελίδα 7 Empty Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!

Δημοσίευση από ΠΟΠΗ Σαβ Ιουν 09, 2012 12:05 pm

ασε ασε ειχε πολλαπαιδακια αλλα πιο πολυ περιτρυγιριζε στο τραπεζι μας να τσιμπησει κατι λιγο ν χορεψει καταταλα ολα τελεια

ΠΟΠΗ

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 7 από 40 Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης