Mothers For Ever-Mamadospito-Μαμαδοσπιτο
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
tinascraft.com
Image hosted by servimg.com
goneisonline
πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 110
Πρόσφατα Θέματα
» ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!
από BokSurat Τετ Ιουλ 23, 2014 11:46 pm

» Γάλα novalac ar digest
από mariantaki Τρι Απρ 01, 2014 8:41 am

» ζηταω καροτσι,relax,ρουχαλακια και λοιπα ειδη για νογεννητο αγορακι
από violetta13 Τετ Μαρ 19, 2014 3:18 am

» Χαρίζω μάρσιπο Chicco
από violetta13 Τετ Μαρ 19, 2014 3:06 am

» ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ
από BokSurat Τετ Φεβ 26, 2014 1:47 am

» xarizo gala neomil to 1
από μαρω Κυρ Φεβ 09, 2014 6:47 pm

» ΠΟΣΟ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΝΤΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ???
από Rea Τετ Ιαν 29, 2014 4:34 am

» Πεθερα για γερα νευρα
από Rea Τετ Ιαν 29, 2014 4:32 am

» Καλησπερα σε ολες τις μαμαδες!!!
από Ladycat Δευ Δεκ 16, 2013 12:30 pm

» πωληση καλλυντηκων απο το internet
από aristea_85 Τρι Δεκ 03, 2013 4:03 am

» Διαγωνισμός
από SEAGULL11 Πεμ Νοε 21, 2013 9:00 am

» ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΗΛΑΖΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙ ΓΑΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΕΙΝΑΙ 1 ΜΗΝΩΝ
από BIBIAN Πεμ Νοε 07, 2013 2:58 am

» ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥΤΕΚΝΗ ΑΝΕΡΓΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΕ 6 ΠΑΙΔΙΑ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΤΡΟΦΙΜΑ Η ΡΟΥΧΑ
από BIBIAN Πεμ Νοε 07, 2013 2:54 am

» Νέος διαγωνισμός με δώρο 20 χωνάκια γεμάτα ζαχαρωτά!!!
από elfoula Σαβ Νοε 02, 2013 6:51 am

» δεν λειτουργει το φορουμ δεν βλεπω μανουλες μεσα
από Ladycat Παρ Οκτ 25, 2013 3:18 pm

follow us
translator

mamdospito
greek-sites.gr
greek-sites.gr - Κατάλογος Ελληνικών Ιστοσελίδων
ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
steliosmusic

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

+15
foxy vegan
maria-elpida
joan80
Rea
Ladycat
littlefish
Thaumataki
giotaki83
Niki81
vassiliki
kisha
derbybaby
pastakia
ΠΟΠΗ
VAMPIRE
19 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από VAMPIRE Τετ Μαρ 16, 2011 9:38 am

xarismum έγραψε:Δημητρα ποσα γευματα της δινεις συνολο? των ποσο ml? και μετα το γευμα των 9 τι ωρα κοιμαται?
η δικια μου τρωει και στερεες εδω και 20 μερες.
το πρωι πινει 200-230 μλ γαλα
κατα τις 11 τρωει μισο αχλαδι μιση μπανανα μισο μηλο η αντι για αχλαδι βαζω μισο ροδακινο
στις 2 το μεσημερι τρωει χορτοσουπα(πατατα καροτο κρεμμυδι κολοκυθι σελινοριζα) η κοτοσουπα η μοσχαροσουπα η φασολακια η αρακα(και ολα αυτα με πατατα καροτο κρεμμυδι σελλινοριζα)
στις 5 το απογευμα ρυζαλευρο που το φτιαχνω εγω.οχι εμποριου
και στις 8.30 με 9.00 το βραδυ πινει 200-250 μλ γαλα
τον αλλο μηνα αρχιζουμε και γιαουρτι
μετα το τελευταιο της γευμα κοιμαται αμεσως.η κατα τη διαρκεια που πινει γαλα η μολις το πιει τη βαζω στο κρεββατι της με το αρκουδι της και κοιμαται σε 5 λεπτακια
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από littlefish Τετ Μαρ 16, 2011 10:07 am

Και μενα τόσα γευματα κανει αλλα το βραδυ θα φαει το τελευταιο 10.30-11 και για να κοιμηθει θα παει 12.30-1! πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 472222

littlefish

Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Σκύλος
Ηλικία : 42

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από VAMPIRE Τετ Μαρ 16, 2011 10:15 am

κ τι κανει μεχρι τοτε??
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από littlefish Τετ Μαρ 16, 2011 11:01 am

Dimitra83 έγραψε:κ τι κανει μεχρι τοτε??

Καθεται και μας μιλαει! Γλωσσα δεν βαζει μέσα...! πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 273605

littlefish

Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Σκύλος
Ηλικία : 42

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από Niki81 Τετ Μαρ 16, 2011 11:21 am

Τι ωρα ξυπναει απο το μεσημεριανο υπνο?

Niki81

Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από littlefish Τετ Μαρ 16, 2011 12:02 pm

Niki81 έγραψε:Τι ωρα ξυπναει απο το μεσημεριανο υπνο?

Niki εμενα ρωτας?

littlefish

Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Σκύλος
Ηλικία : 42

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από VAMPIRE Τετ Μαρ 16, 2011 12:21 pm

να μη του δινεται σημασια οταν μιλαει το βραδυ.αφησε το μεσα στο κρεββατι του κ ας μιλαει.αν κανει γκρινιτσες απλα πηγαινε κ ηρεμισε το με πιπιλα η με πανακι στα μουτρακια η με οτι ξερεις εσυ οτι ηρεμει(ισως με παιχνιδακι που κανει μουσικουλα).αν αρχισει να κλαιει τοτε θα το παρεις.
θεωρω βαρβαρο να αφηνουμε ενα μωρο να κλαιει για ''να μαθει''
αυτη η μεθοδος μου τη δινει
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από Thaumataki Τετ Μαρ 16, 2011 1:19 pm

Ελα μαρη Μητσο!!! Ειναι με το Νικο μεσα στο δωματιο του μικρου. Ποτε παει αυτος, ποτε εγω.... Με βαρδιες κοιμομαστε.Χωρις πλακα! Δε μπορω να τον αφησω και τον αλλο μεσα μονο του στο καναπε. Ουτως η αλλιως εχουμε ενα 2θεσιο μεσα στο δωματιο του μικρου κι οποτε ειναι τη πεφτουμε εκει να μας βλεπει. Αλλα ετσι οπως ειναι παω μια εγω, μια ο Νικος!
Thaumataki
Thaumataki

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Λέων Σκύλος
Ηλικία : 41
Τόπος : New Delhi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από VAMPIRE Τετ Μαρ 16, 2011 1:28 pm

δεν πειραζει!σε λιγο καιρο δε θα γινει ετσι!θα συνηθισει το δωματιοτου!!
κανε τον να καλαβει οτι εισαι στο σπιτι.οτι δε μενει μονος του αν δεν εισαι στο δωματιο του!πχ βαλτον να ξαπλωσει και πηγαινε διπλα του μετα απο 5 λεπτα.(αν κλαιει πηγαινε μετα απο 3.)αναλογως ποσο αντεχει εσυ ξερεις.παντως ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΛΑΨΕΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ
αλλιως θα καλαβει πως με το κλαμα σε κερδιζει.
εκει που ξαπλωνεται σηκω.βγες απο το δωματιο για μισο λεπτο και ξαναμπες.
θα δεις οτι σταδιακα ο χρονος αναμονης του θα αυξανεται.θα ξερει οτι σε λιγο θα γυρισεις.οτι θα εισαι σπιτι και δεν πας πουθενα αλλου.
και στο τελος θα κοιμαται χωρις εσας.
αυτο που πρεπει να πετυχεις ειναι να πηγαινεις διπλα του ΠΡΙΝ αυτος κλαψει.
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από Thaumataki Τετ Μαρ 16, 2011 1:37 pm

Λες ρε Μητσο;;;; Θα το δοκιμασω και αυτο...Δεν εχω κατι να χασω!
Thaumataki
Thaumataki

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Λέων Σκύλος
Ηλικία : 41
Τόπος : New Delhi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από VAMPIRE Τετ Μαρ 16, 2011 1:40 pm

δοκιμασε και θα δεις.αλλα θελει ΠΟΛΥ υπομονη!
σιγα σιγα με τον καιρο.μπορεις να τον βαλεις στο δικο του κρεββατι και κολλητα διπλα να βαλεις τον καναπε και να κοιμασαι εσυ.ετσι αφου πρωτα θα εχει μαθει τον χωρο,επειτα θα μαθει και το κρεββατι του.και συνεχιζεις το ιδιο σκινηκο.φευγεις για λιγο και ξαναγυριζεις κλπ
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από Niki81 Τετ Μαρ 16, 2011 9:37 pm

xarismum έγραψε:
Niki81 έγραψε:Τι ωρα ξυπναει απο το μεσημεριανο υπνο?

Niki εμενα ρωτας?

Ναι καλο μου.Μηπως αργει να ξυπνησει?Εγω 5 τον σηκωνω και μετα ξνακοιμομαστε 9,30.Αν τον πιασει κατα τιε 7.30 νυστα τον απασχολω να μην κοιμηθει.Βεβαια κι εμενα στην αρχη 12 κοιμοταν.Τον παλευ απο τις 10 να τον κοιμησω αλλα τπτ...κοιμοταν 5 λεπτα και ξυπναγε.Ε καποια στιγμη καπου στους 2 μηνες αρχισε μονος του να κοιμαται 9.30.Στις 8 κανουμε μπανακι ,τον τυλιγω σε μια πανα τον ταιζωκαι 9.30 κοιμαται.

Niki81

Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από littlefish Τετ Μαρ 16, 2011 11:23 pm

Προχθες κοιμηθηκαμε 11.30 και χθες φαγαμε στις 10.15 το τελευταιο και 11 κοιμηθηκαμε! Ελπιζω να τα καταφερα. Φαγαμε το πρωτο γευμα 8.30 οποτε νομιζω οτι και σημερα θα κοιμηθουμε νωρις...Αντε να δουμε...

littlefish

Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Σκύλος
Ηλικία : 42

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από VAMPIRE Πεμ Μαρ 17, 2011 12:33 am

καλη επιτυχιαααα!σταδιακα θα δινεις ολο κ πιο νωρις το τελευταιο γευμα.εγω το εδεινα στις 12 το βραδυ ενω κοιμοταν και τωρα τις το δινω στις 9.μιση ωρα καθε 1-2 μερες θα κοβεις
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από Rea Πεμ Μαρ 17, 2011 4:33 am

Εγώ παρακαλάω να ξυπνάει το βράδυ να τρώει γιατί με τις αντλήσεις στη δουλειά έχω μια ανασφάλεια.
Άσε που τη νύχτα νομίζω ότι τρώει πού ωραία και αδειάζει το στήθος καλά-καλά...

Από ύπνο είμαι πανεύκολη και δεν έχω πρόβλημα.
Rea
Rea

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011
Ζώδια : Κριός Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : Στο χωριό...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από Rea Πεμ Μαρ 17, 2011 4:36 am

[quote="Dimitra83]ρυζαλευρο που το φτιαχνω εγω.οχι εμποριου
[/quote]

Για πε μας συνταγούλα να έχουμε για όταν θα αρχίσουμε τις στερεές...
Rea
Rea

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011
Ζώδια : Κριός Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : Στο χωριό...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από VAMPIRE Πεμ Μαρ 17, 2011 4:59 am

θα σας την πω εναι της φιλης μας της μαρσυ

Ρυζαλευρο

Αγοραζουμε ενα πακετο ρυζι καστανο και βιολογικο κατα προτιμηση.
Αδειαζουμε το περιεχομενο σε ενα δυνατο μπλεντερ η τριφτη καφε(οχι μουλτι)
Κονιορτοποιουμε!!!

Ετσι εχουμε ετοιμη την πρωτη υλη-ρυζι σε μορφη σκονης.
(το ιδιο ακριβως κανουμε και με την βρωμη,το κριθαρι,το κεχρι αν θελουμε)

Σε ενα κατσαρολακι βαζουμε 200 μλ νερο και το βραζουμε σε δυνατη φωτια.Μολις κοχλασει χαμηλωνουμε αρκετα την φωτια και ριχνουμε μεσα 50 γρμ απο το ρυζαλευρο που φτιαξαμε.Ανακατευουμε με τον αυγοδαρτη συνεχομενα για 8-10 λεπτα.Αποσυρουμε απο την φωτια και ριχνουμε 2 κουταλιες ελαιολαδο.
Ετοιμο.

-Μπορει κανεις εννοειται να ριξει μεσα και γαλα αν και κατα την γνωμη μου καλυτερο ειναι μονο με νερο.

-Οταν το παιδι αρχισει να τρωει γιαουρτι μπορουμε να αναμειξουμε και μια κουταλια μεσα στην κρεμουλα.Βοηθαει παρα πολυ στο εντερακι...

-Με τον ιδιο τροπο μπορουμε να κανουμε και την βρωμη αλλα αντικαθιστουμε το νερο με κανονικο πληρες γαλα ενηλικων.Στην κρεμουλα βρωμης μπορουμε να βαλουμε και φρουτακι..μπανανα,αχλαδι κλπ

-Η παραπανω αναλογια βγαζει ενα μπωλ κρεμα 200γρμ.Εννοειται οτι μειωνουμε ή αυξανουμε κατα προτιμηση.Σε γενικες γραμμες η αναλογια ειναι 4 μερη νερο,1 μερος σκονη.

-Μπορουμε οταν το μωρο εχει μπει πλεον στο κρεατακι να καταψυχουμε ζωμο(κοτοπουλο,μοσχαρι,λαχανικα) και αντι για νερο να χρησιμοποιουμε αυτον.

-Επισης γινεται να φτιαξουμε και μιγμα δημητριακων απλα ανακατευοντας διαφορα ειδη δημητριακων σε μπωλ!!

-Δεδομενου οτι αλεθουμε μεγαλες ποσοτητες καθε φορα,καλο ειναι να τα διατηρουμε στο ψυγειο.


εγω την σκονη βαζω ενα μεγαλο βαζο και το εχω στο ψυγειο
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από VAMPIRE Πεμ Μαρ 17, 2011 5:00 am

50 γρ σκονη ειναι περιπου 5 κουτ.σουπας
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από Rea Πεμ Μαρ 17, 2011 5:36 am

Ευχαριστώ μήτσε μ' πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 650825
Rea
Rea

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011
Ζώδια : Κριός Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : Στο χωριό...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από joan80 Πεμ Μαρ 17, 2011 5:58 am

Δήμητρα γιατί να μην αλέσουμε το ρύζι στο μούλτι; Δεν είναι τόσο δυνατό ή υπαρχει καποιο άλλο πρόβλημα;
joan80
joan80
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Υδροχόος Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από Rea Πεμ Μαρ 17, 2011 6:14 am

joan80 έγραψε:Δήμητρα γιατί να μην αλέσουμε το ρύζι στο μούλτι; Δεν είναι τόσο δυνατό ή υπαρχει καποιο άλλο πρόβλημα;

Μήπως δεν το κάνει εντελώς σκόνη;;
Rea
Rea

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011
Ζώδια : Κριός Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : Στο χωριό...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από joan80 Πεμ Μαρ 17, 2011 6:41 am

Ίσως, δεν ξέρω, γι΄αυτο ρωτάω την ειδικό. Το θεμα είναι ότι δεν έχω μπλέντερ αλλά μαλλον θα πρεπει να παρώ. Τις κρεμες και τα φαγητά σε μπλεντερ δεν τα αλέθουν; Καλά είμαι εντελως άσχετη. Η μαγειρική δεν είναι το φορτε μου.
joan80
joan80
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Υδροχόος Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από maria-elpida Πεμ Μαρ 17, 2011 8:07 am

joan80 έγραψε:Ίσως, δεν ξέρω, γι΄αυτο ρωτάω την ειδικό. Το θεμα είναι ότι δεν έχω μπλέντερ αλλά μαλλον θα πρεπει να παρώ. Τις κρεμες και τα φαγητά σε μπλεντερ δεν τα αλέθουν; Καλά είμαι εντελως άσχετη. Η μαγειρική δεν είναι το φορτε μου.
αν θελετε να αλεθετε φαγητα μαγειρεμενα ή οχι μπορειτε να παρετε και ενα
http://electricworld.gr/index.php?act=viewProd&productId=574
απλα ειναι πιο ευκολο στην χρηση και μποριτε να το χρησιμοποιησετε κατευθειαν μεσα στην κατσαρολα ή στο μπολ.
maria-elpida
maria-elpida

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011
Ζώδια : Ζυγός Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : καλαματα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από foxy vegan Πεμ Μαρ 17, 2011 8:18 am

Dimitra83 έγραψε:Να ενθαρρύνετε ένα μεγαλύτερο μωρό να κοιμηθεί μόνο του. Αρχικά, το μωρό σας θα κοιμηθεί αδιαμφισβήτητα στην αγκαλιά σας, όταν το ταΐζεται ή απλώς το κουνάτε. Μπορεί ακόμη να κοιμηθεί και όταν το κουβαλάτε στο μάρσιπο όπου ο φυσικός ρυθμός του περπατήματός σας και η μυρωδιά σας το νανουρίζουν. Αλλά κάποια στιγμή θα θέλετε το μωρό σας να συνηθίσει να κοιμάται στο δικό του μέρος.

Εμείς πάλι οπαδοί του attachment parenting, είχαμε τον μικρό στο κρεβάτι μαζί μας μέχρι που έγινε 9 μηνών και έπειτα πήγε στην κούνια του στο δωμάτιό του και δεν τον αφήσαμε ποτέ να κλάψει αν δεν ήθελε να πάει για ύπνο μόνος του. Θηλάζουμε ακόμη επίσης (θα γίνει 2 τον Μάη) αλλά κοιμάται καλά την ημέρα (2-3 ώρες) και το βράδυ 8 η ώρα είναι στο κρεβάτι (απλά τον βάζω στην κούνια και μένω δίπλα του μέχρι να κοιμηθεί, μερικά δευτερόλεπτα δηλαδή τις περισσότερες φορές). Μπορεί να ξυπνήσει επειδή διψάει ή επειδή βράχηκε πράγμα φυσιολογικό αλλά συνήθως αυτό είναι μία φορά τη νύχτα και έπειτα κοιμάται μέχρι τις 8 το πρωί. πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 732651 Απλά θα ήθελα να πω ότι οι μαμάδες δεν πρέπει να φρικάρουν αν το μωρό δεν χτυπάει 12ωρο σερί το βράδυ. Το έχουμε αναγάγει σε κριτήριο καλής διαπαιδαγώγισης και αυτό είναι λάθος γιατί κάθε παιδί είναι διαφορετικό. Άλλωστε όλες οι έρευνες δείχνουν ότι τα παιδιά μέχρι να γίνουν 3-4, είναι φυσιολογικό να ξυπνάνε το βράδυ για τον ένα ή τον άλλο λόγο.

Να πω πως βοηθάει πολύ η ρουτίνα για να ετοιμάζεται το παιδί για ύπνο. Εμείς έχουμε βάλει κανόνα όχι δυνατούς θορύβους, τηλεόραση ή δυνατή μουσική μετά τις 6, βραδινό, μπάνιο, διάβασμα βιβλία στο κρεβάτι και μετά ύπνο. Τώρα ξέρει τι να περιμένει και ζητάει μόνος του να κλείσουμε το φως. Πριν αρχίσουμε να εφαρμόζουμε αυτή την τακτική (που τη διάβασα σε ένα καταπληκτικό βιβλίο), ο ύπνος του ήταν πολύ άτσαλος και του έπαιρνε πάρα πολύ ώρα για να χαλαρώσει και να κοιμηθεί.
foxy vegan
foxy vegan

Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2011

http://www.vegfamily.gr, www.veganforum.gr, www.vegansintages.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα?? - Σελίδα 2 Empty Απ: πως θα μαθει να κοιμαται ολη νυχτα??

Δημοσίευση από VAMPIRE Πεμ Μαρ 17, 2011 8:47 am

εχεις δικιο φοξακι σε ολα και οντως ετσι ειναι.δεν ειναι στανταρ το 12ωρο.η μεγαλη μου κοιμαται κατα της 9 το βραδυ μεχρι τις 7-8 το πρωι και ο αλεξανδρος κατα τις 7.30 το βραδυ μεχρι τις 7-7.30 το πρωι.αλλα το μεσημερι δε κοιμουνται καθολου.το κοψανε απο 2 ετων και οι 2 τους!
η μπεμπα παλι κοιμαται 3 φορες την ημερα απο μιση ωρα μεχρι και 2 ωρες.δεν ειναι στανταρ.αλλα το βραδυ απο τις 8.30-9 μεχρι το αλλο πρωι 8.30-9
τον αλεξ και τη ραφαελα μεχρι 3 μηνων τους κοιμιζα στα χερια λογω κολικων και απιστευτου κλαματος και ξενυχτιου!μετα κοιμοντουσαν κανονικα στο κρεβατι τους .η ραφαελα ηθελε να ειμαι διπλα της μεχρι να την παρει ο υπνος αλλα ο αλεξ δεν ειχε προβλημα.τον αφηνα στο κρεβατι του κ εφευγα.πηγαινα 3-4 φορες μονο οταν του επεφτε η πιπιλα μεχρι να τον παρει ο υπνος.
το ιδιο κανω κ με τη νεφελιτσα αλλα αυτη επειδη δε μου εκανε ποτε κολικους κοιμαται ετσι απο τη μερα που τη γεννησα.
γενικα ομως ειναι πολυ ησυχο μωρο.ποτε μου δε ξενυχτησα γιαυτην απο 5 ημερων
ειναι αναλογα στο παιδι.εγω ας πουμε ημουν θηριο.μεχρι 5.5 χρονων ξυπνουσα 2-3 φορες τα βραδυα για να πιω γαλα affraid ασε που σαν μωρο ημουν τυραννος.μεχρι να χρονισω με βαρδιες κοιμοντουσαν οι γονεις μου.μονο στα χερια κοιμομουν και με κουνημα!
ο αδερφουλης μου ηταν σα την μπεμπα μου.ολη μερα μαμ κακα νανι.καθρευτακι του βαζανε να δουν αν ανασαινει!
VAMPIRE
VAMPIRE

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Ιχθύς Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : Germany Gütersloh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης