Mothers For Ever-Mamadospito-Μαμαδοσπιτο
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
tinascraft.com
Image hosted by servimg.com
goneisonline
Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!! 110
Πρόσφατα Θέματα
» ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!
από BokSurat Τετ Ιουλ 23, 2014 11:46 pm

» Γάλα novalac ar digest
από mariantaki Τρι Απρ 01, 2014 8:41 am

» ζηταω καροτσι,relax,ρουχαλακια και λοιπα ειδη για νογεννητο αγορακι
από violetta13 Τετ Μαρ 19, 2014 3:18 am

» Χαρίζω μάρσιπο Chicco
από violetta13 Τετ Μαρ 19, 2014 3:06 am

» ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ
από BokSurat Τετ Φεβ 26, 2014 1:47 am

» xarizo gala neomil to 1
από μαρω Κυρ Φεβ 09, 2014 6:47 pm

» ΠΟΣΟ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΝΤΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ???
από Rea Τετ Ιαν 29, 2014 4:34 am

» Πεθερα για γερα νευρα
από Rea Τετ Ιαν 29, 2014 4:32 am

» Καλησπερα σε ολες τις μαμαδες!!!
από Ladycat Δευ Δεκ 16, 2013 12:30 pm

» πωληση καλλυντηκων απο το internet
από aristea_85 Τρι Δεκ 03, 2013 4:03 am

» Διαγωνισμός
από SEAGULL11 Πεμ Νοε 21, 2013 9:00 am

» ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΗΛΑΖΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙ ΓΑΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΕΙΝΑΙ 1 ΜΗΝΩΝ
από BIBIAN Πεμ Νοε 07, 2013 2:58 am

» ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥΤΕΚΝΗ ΑΝΕΡΓΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΕ 6 ΠΑΙΔΙΑ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΤΡΟΦΙΜΑ Η ΡΟΥΧΑ
από BIBIAN Πεμ Νοε 07, 2013 2:54 am

» Νέος διαγωνισμός με δώρο 20 χωνάκια γεμάτα ζαχαρωτά!!!
από elfoula Σαβ Νοε 02, 2013 6:51 am

» δεν λειτουργει το φορουμ δεν βλεπω μανουλες μεσα
από Ladycat Παρ Οκτ 25, 2013 3:18 pm

follow us
translator

mamdospito
greek-sites.gr
greek-sites.gr - Κατάλογος Ελληνικών Ιστοσελίδων
ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
steliosmusic

Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!!

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!! Empty Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!!

Δημοσίευση από Κοριτσομανα Τετ Ιουν 13, 2012 2:25 am

Κορίτσια, γεια σας. Καιρό έχω να γράψω. Θέλω τα φωτα σας επειδη νομιζω οτι καποιες αγαπουνε τα ζωακια και ισως να γνωριζουνε...Προκειται για ενα γατακι που βρηκαν τα παιδια της γειτονιας. Προς το παρον το φιλοξενω εγω στο μπαλκονακι μου οπου εχω σιτα για τα παιδια, ελπιζοντας να βρει στεγη καπου πιο καλα. Χτες το πρωι το πηρα. Και επειδη δεν εχω ιδεα απο διατροφη γατας, καθως στο εξοχικο μας τις αγριες γατες και τα αγρια-τιγρεις γατακια τα ταιζαμε με τα περισσευματα των γευματων μας, σας ρωτω:

Τι να την ταιζω και ποσο συχνα κα σε τι ποσοτητα; Ειναι μικρη,λιγο πιο μικρη απο τον πηχυ μου ως τον αγκωνα μου, εχει ολα της τα δοντακια, πρεπει να ειναι περιπου δυο μηνων; Καπου εκει;
Χτες την ταισα γαλα για μωρα που το ηπιε και την εδωσα και φιλετερισμενο ωμο ψαρι σαφριδι, μικρο το οποιο το τσακισε. Εχω και νερο εξω.
Σημερα το πρωι την εβαλα παλι γαλα που το αφησα εκει , την εδωσα παλι ενα μικρο κομματι ψαρι. Στις 11 λιγο ψαρακι φιλετο παλι και το γαλα εκει.
Ξερω οτι θα πειτε να αγορασω γατοτροφη αλλα εδω δεν ξερω αν θα την κρατησω καν ως σημερα το απογευμα και οικονομικα δυσκολευομαι αυτες τις μερες. Πριν να ανακαλυφτουν οι γατοτροφες μηπως οι γατες δεν ετρωγαν τροφες απο τους ανθρωπους ή το κυνηγι τους; Τι μπορω να τη δωσω λοιπον μεχρι το απογευμα ή βραδυ; Περιμενω γρηγορη απαντηση σας παρακαλω,αν μπορειτε και ξερετε γαιτι ανησυχω γι' αυτο το μικρο γατακι!
Κοριτσομανα
Κοριτσομανα

Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2011
Τόπος : ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!! Empty Απ: Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!!

Δημοσίευση από Ladycat Τετ Ιουν 13, 2012 4:20 am

καλησπερα λοιπον δεν πειραζει να τρωει απο το δικο σας φαγητο αλλα μην τις βαζεις γαλα γιατι θα της προκαλεσεις διαροια οι γατες εχουν δυσανεξια στην λακτοζη του αγελαδινου γαλατος
Ladycat
Ladycat
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Αιγόκερως Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Στο γατοσπιτο

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!! Empty Απ: Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!!

Δημοσίευση από Ladycat Τετ Ιουν 13, 2012 4:22 am

κ δεν χρειαζετε να της δωσεις κονσερβα εχει στο σουπερ μαρκετ τροφη που ειναι kitten ειδικη για γατακια κ ειναι οικονομικη γυρω στα 6 ευρω κ ειναι 2 κιλα κ περνας παρα ποκυ καιρο μιας κ ειναι μικρο γατακι σε κροκετες 50 γρμ την ημερα ειναι υπεραρκετα
Ladycat
Ladycat
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Αιγόκερως Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Στο γατοσπιτο

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!! Empty Απ: Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!!

Δημοσίευση από Κοριτσομανα Τετ Ιουν 13, 2012 4:37 am

Ευχαριστω παρα παρα πολυ για τις συμβουλες, το ηξερα οτι θα ερθει γρηγορα το ιππικο!
Ανακαλυψα οτι δεν εκανε δοιαρροια, αντιθετα, εκανε σκληρα κακακια πανω στην κουβερτουλα που εν μερει ακουμπουσε κατω, που εβαλα στα καγκελα για να μη τη χτυπα ο ηλιος και για σκια. Αληθεια, πως θα την πλυνω τωρα, ειναι και πικε χρωμματιστη;

Και κατι ακομα...Η κορη μου την εχει συνεχεια αγκαλια και αυτο το γατακι επειδη του λειπει η μαμα, ξαπλωνει κουλουριασμενο στην αγκαλια της. Μετα πλενει τα χερια της η κορη μου. Ξερω τους κινδυνους χωρις να ειναι εμβολιασμενο ενα γατι και αν μεινει και σημερα θα παω γιατα χαπακια του για τα σκουληκακια, αλλα η κορη μου θα τρελαθει αν της το απαγορεψω να το χαϊδεύει. Φτανει το πλυσιμο των χεριων;

Ευχαριστω και παλι παρα πολυ.
Κοριτσομανα
Κοριτσομανα

Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2011
Τόπος : ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!! Empty Απ: Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!!

Δημοσίευση από Κοριτσομανα Τετ Ιουν 13, 2012 4:38 am

Και σε παρακαλω πες μου, ποσο συχνα πρεπει να το ταιζω;
Εννοω οταν του δινω δικη μας τροφη.
Χτες εκανε μια κοιλια τουμπανο και κατατρομαξα.
Κοριτσομανα
Κοριτσομανα

Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2011
Τόπος : ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!! Empty Απ: Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!!

Δημοσίευση από Ladycat Τετ Ιουν 13, 2012 4:51 am

οταν ειναι η δικη μας τροφη 100ν γραμμαρια ψαρι 2 φορες την μερα κ θα ειναι οκ αλλα προσεχε οχι αψητο το φαγητο του ψημενο το αψητο δεν ειναι κ τοσο καλο βαλτου λιγο απο αυτο που τρωτε εσεις εκτος απο οσπρια που δεν τα τρωνε ετσι κ αλλιως ολες οι αλλες τροφες μια χαρα τις καταναλωνουν κ μακαρονακια με τυρακι κ ρυζακι αποτο ζζουμι του κοτουπουλου ολα ολα απλα να ειναι ψημενο το φαι τους κ εαν μπορεις κ χωρις αλατι θα ηταν ακομη καλυτερο
Ladycat
Ladycat
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Αιγόκερως Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Στο γατοσπιτο

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!! Empty Απ: Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!!

Δημοσίευση από Ladycat Τετ Ιουν 13, 2012 4:56 am

Κοριτσομανα έγραψε:Ευχαριστω παρα παρα πολυ για τις συμβουλες, το ηξερα οτι θα ερθει γρηγορα το ιππικο!
Ανακαλυψα οτι δεν εκανε δοιαρροια, αντιθετα, εκανε σκληρα κακακια πανω στην κουβερτουλα που εν μερει ακουμπουσε κατω, που εβαλα στα καγκελα για να μη τη χτυπα ο ηλιος και για σκια. Αληθεια, πως θα την πλυνω τωρα, ειναι και πικε χρωμματιστη;

Και κατι ακομα...Η κορη μου την εχει συνεχεια αγκαλια και αυτο το γατακι επειδη του λειπει η μαμα, ξαπλωνει κουλουριασμενο στην αγκαλια της. Μετα πλενει τα χερια της η κορη μου. Ξερω τους κινδυνους χωρις να ειναι εμβολιασμενο ενα γατι και αν μεινει και σημερα θα παω γιατα χαπακια του για τα σκουληκακια, αλλα η κορη μου θα τρελαθει αν της το απαγορεψω να το χαϊδεύει. Φτανει το πλυσιμο των χεριων;

Ευχαριστω και παλι παρα πολυ.
μην σε πιανει πανικος το οτι δεν εχει ακομη εμβολια δεν σημαινει οτι θα μεταφερει καποιο μικροβιο στην μικρη σου το πλυσιμο τον χεριων ειναι οκ μην φρικαρεις ειναι πολυ πιο υγειες κ ευκαιρια να μαθει η μικρη σου να το φροντιζει να προσεξεις το χαπι για τα σκουλικακια πρεπει να του δωσεις το ενα τεταρτο του χαπιου γιατι δεν το κοβω να ειναι πανω απο 1 κιλο το γατακι κ το χαπακι αυτο ειναι για γατες πανω απο 2 κιλα πες στο πετσοπ που θα το παρεις οτι το γατι ειναι μωρο κ λιγα κιλα κ να προσεξεις να ειναι μονο για γατες γιατι αυτα του σκυλου ειναι τοξικα κ θα πεθαννει
Ladycat
Ladycat
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Αιγόκερως Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Στο γατοσπιτο

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!! Empty Απ: Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!!

Δημοσίευση από Ladycat Τετ Ιουν 13, 2012 4:57 am

βαλτου κ λιγη αμμο η ροκανιδια η εφημεριδες μεσα σε ενα ταψακι για να κανει την αναγκη του
Ladycat
Ladycat
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Αιγόκερως Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Στο γατοσπιτο

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!! Empty Απ: Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!!

Δημοσίευση από Ladycat Τετ Ιουν 13, 2012 4:59 am

την κουβερτα κανονικα οπως την επλενες απλα νβαλε κ λιγο απορυπαντικο επανω εαν εχει κανει λεκε
Ladycat
Ladycat
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Αιγόκερως Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Στο γατοσπιτο

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!! Empty Απ: Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!!

Δημοσίευση από vassiliki Τετ Ιουν 13, 2012 10:13 am

μια μικρη σημειωση (λογω επαγγέλματος).
τα πετσοπ δεν επιτρέπεται να πουλάνε φάρμακα χωρίς συνταγή αρα και χαπια χωρις συνταγή.αφού είναι τόσο μικρό καλύτερα να του δώσεις πάστα .κοστίζει 5 ως 5.5 ευρώ και έχει δοσομετρητή.θα την βρεις σε όλα τα κτηνιατρεία.
vassiliki
vassiliki
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ζώδια : Τοξότης Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γιάννενα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!! Empty Απ: Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!!

Δημοσίευση από Ladycat Πεμ Ιουν 14, 2012 1:03 am

α ναι σωστα η πιο καλη παστα ειναι η μιλμπεμαξ
Ladycat
Ladycat
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Αιγόκερως Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Στο γατοσπιτο

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!! Empty Απ: Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!!

Δημοσίευση από Κοριτσομανα Πεμ Ιουν 14, 2012 2:36 am

Ευχαριστώ πολύ, με σώσατε!
τηανκυοθ

Μάλλον θα το κρατήσω ενα διάστημα,μεχρι να δω τι θα το κανω. Πάντως δε θέλω μόνο να το παίζουνε στη γειτονιά σαν παιχνίδι και μετα να το παρατησουν στη γειτονια γιατι αυτο θα εχει μαθει να ζει με φαγητο απο ανθρωπους, πως θα επιβιωσει; Τα παιδιά λογαριάζουν χωρίς τον ξενοδόχο, τους γονεις, που αντιδρουν και ετσι μαλλον ο κληρος σε εμενα θα πεσει. Και φυσικα αν δω οτι οντως και σημερα την κραταμε, στο κτηνιατρο το συντομωτερο!

Δεν προλαβα να το βαλω εφημεριδες χτες, γιατι δεν ειχα και αυτο εκανε στο μαρμαρο τα κακα του.
Και το πρωι , το εβλεπαστο μπαλκονι, που τα μυριζε και με το ποδαρακι του εξυνε και εσπρωχνε το πατωμα, σα να ηταν χωμα. Μετα ξαναμυριζε το εδαφος εκει που ειχε κανει την αναγκη του και επειτα παλι το ιδιο, εκανε την κινηση του σκαψίματος. όπως οι αγριες γατες στο χτημα μας οπως εχω παρατηρησει, που κανουν κακαδακια και τα θαβουν μεχρι να μην τα μυριζουν αλλο! Πολυ γελιο ειχε,παντως.
Οταν εβαλα χαρτονακι, ειδα οτι σταματησε.
Τι σου ειναι το ενστικτο...
Κοριτσομανα
Κοριτσομανα

Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2011
Τόπος : ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!! Empty Απ: Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!!

Δημοσίευση από Ladycat Πεμ Ιουν 14, 2012 5:36 am

pαντως εγω ενα εχω να πω οτι με ενα ζωακι στο σπιτι τα παιδια μας γινονται πιο υπευθυνα ατομα το βλεπω απο την δεσποινα που οταν ειναι η ωρα να ταισουμε τα γατια ερχετε κ μουλεει μαμα μια μαμ
Ladycat
Ladycat
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Αιγόκερως Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Στο γατοσπιτο

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!! Empty Απ: Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!!

Δημοσίευση από Κοριτσομανα Πεμ Ιουν 14, 2012 12:01 pm

Το πηγα στο κτηνιατρο!
Ειναι αρσενικο τελικα και υποσιτισμενο, γι' αυτο και ειναι πολυ αδυνατο. Ειναι 1,5 μηνος και μολις 700γρ. Το εκανε εμβολιο, μας εδωσε και μια παστα για τα σκουληκια, καθως και σπρευ για τους ψυλλους. Ο αντρας μου βιαζοταν και δε ρωτησε για φαγητο και τετοια αλλα οι οδηγιες που μου δωσατε με βοηθανε πολυ.
Κοριτσομανα
Κοριτσομανα

Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2011
Τόπος : ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!! Empty Απ: Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!!

Δημοσίευση από Ladycat Πεμ Ιουν 14, 2012 12:14 pm

εδω ειμαστε για οτι θες μια γατομανα κ μια κτηνιατρος εκανες την τυχη σου περιμενουμε φωτο
Ladycat
Ladycat
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Αιγόκερως Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Στο γατοσπιτο

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!! Empty Απ: Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!!

Δημοσίευση από Ladycat Πεμ Ιουν 14, 2012 12:15 pm

κ εαν χρειαστεις βοηθεια πιο εξιδικευμενη www.gatospito.com στο συστινω ανεπυφιλακτα
Ladycat
Ladycat
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2011
Ζώδια : Αιγόκερως Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Στο γατοσπιτο

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!! Empty Απ: Βοηθεια,αδέσποτο μικρό γατάκι στο σπιτι μου, SOS!!!

Δημοσίευση από Κοριτσομανα Πεμ Ιουν 14, 2012 12:19 pm

Να ειστε καλα! love
Μολις μπορεσω θα περασω φωτο και στον υπολογιστη.
Κοριτσομανα
Κοριτσομανα

Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2011
Τόπος : ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης